ЧЕРВОНОПІЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I – III ступенів
Конспект уроку з основ здоров’я
« Поняття про оздоровчі системи . Оздоровче харчування »
Вчитель Новак Ірина Іванівна
2013 – 2014 н.р.
Тема уроку : Поняття про оздоровчі системи . Оздоровче харчування .
Сучасні й традиційні системи харчування ..
Цілі
освітні :сформувати поняття про оздоровчі системи , виокремити основні складові оздоровчих систем харчування , розкрити вплив на здоров’я різних оздоровчих систем , визначити основні небезпеки неякісного харчування ;
розвивальні : розвивати уміння обґрунтовувати , застосовувати самоконтроль ; розвивати розуміння причинно-наслідкових зв’язків , а також уміння спостерігати за власним організмом , систематизувати , моделювати ;
виховні : виховувати уважне та відповідальне ставлення до власного здоров’я .
Тип уроку : комбінований .
Основні терміни і поняття : « оздоровчі системи», « оздоровче харчування» , « системи харчування ».
Міжпредметні зв’язки : біологія , медицина .
Наочність : схеми , таблиці , малюнки , підлогові ваги , зростомір .
Девіз уроку : « Прислухайтесь до власного організму , вникайте в його процеси , пробуйте потроху впливати на них , набирайтесь усвідомленого досвіду – і у вас усе буде виходити , незважаючи на індивідуальну конституцію , вік і хвороби » .
ХІД УРОКУ
I . Організаційний етап .
Привітання , створення позитивного настрою , перевірка готовності до уроку .
II. Усебічна перевірка ступеня засвоєння змісту навчального матеріалу .
III. Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу
Робота з літературними джерелами
« Аби своє життя розумно проживати ,
Слід два важливі правила постійно пам’ятати :
Ніж їсти що завгодно , побудь голодним ти ,
Ніж бути з кепським другом , побудь на самоті ».
IV. Постановка пізнавального завдання .
Бесіда :
V. Засвоєння нових знань і способів дій
1. Читання підручника з коментарем , висвітлення таких питань :
- визначення оздоровчих систем ,
- що обов’язково включають у себе оздоровчі системи ,
- сучасні й традиційні системи харчування .
2. Презентації учнівських проектів
- оздоровчі системи « приклади »
- сучасні й традиційні системи харчування « приклади »
- основні компоненти їжі та їх значення для людини
- раціональне харчування
VI. Первинна перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями нового матеріалу.
Корекція знань учителем
VII. Фізкультхвилинка .
VIII. Закріплення знань і способів дій , самоперевірка знань.
Виконання практичної роботи « Визначення рівня індивідуального фізичного розвитку ».
IX. Узагальнення і систематизація знань.
« Мозковий штурм ».
Робота в групах зі складання схеми « загальні складові всіх оздоровчих систем ».
Наприклад :
Фізичне оздоровлення – загартування , харчування , спорт , прогулянки ….
Психо-емоційне оздоровлення –оптимізм , тренінг , відпочинок ………..
Духовне оздоровлення –культурний розвиток , духовна музика , естетичний розвиток …………
X. Рефлексія
1. Робота з цитатою « Людський організм – найдосконаліша цілісна система , що саморегулюється і самооновлюється . Не заважайте йому своїм нездоровим , що йде проріз із приписами природи , способом життя , і він віддячить вам гармонією повного духовного , психічного та фізичного здоров’я ».
2. запитання вчителя
1. Чи актуальною була для вас тема сьогоднішнього уроку ?
2. Що нового ви взнали сьогодні ?
3. Хто з сьогоднішнього дня почне запроваджувати в своє життя елементи оздоровчих систем і раціонального харчування ? Які саме ?
XI.. Підбиття підсумків
Повідомлення вчителя
XII. Інформація про домашнє завдання
Читати 5 параграф підручника , принести упаковки з різних продуктів харчування.
ЧЕРВОНОПІЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I – III ступенів
Конспект уроку з основ здоров’я
« Поняття про оздоровчі системи . Оздоровче харчування »
Вчитель Новак Ірина Іванівна
2013 – 2014 н.р.
ШКІЛЬНЕ МО
РАЦІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ
РІЗНИХ ВИДІВ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Вчитель Новак Ірина Іванівна
2013 2014 н.р.