Узагальнення знань з тем:
"Механічний рух".
"Взаємодія тіл. Сили".
Мета.
Освітня. Повторити та систематизувати матеріал по темах “Механічний рух” та “взаємодія тіл. Сили”.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати культуру наукового мислення та мовлення.
Тип уроку. Узагальнення та систематизація знань.
Прилади та матеріали для роботи з учнями:
План
Хід уроку
Аналіз контрольної роботи.
Письмове опитування:
Запитання 1. Розкрийте суть понять “механічний рух” і “відносність руху”. Охарактеризуйте прямолінійний рівномірний рух. Дайте означення середньої швидкості нерівномірного руху. Зобразіть і прокоментуйте графіки рівномірного та нерівномірного руху.
Запитання 2. Охарактеризуйте рівномірний рух тіла по колу. Розкрийте поняття “лінійна швидкість рівномірного руху по колу”, “період обертання” та “обертова частота”.
Задача 65.1. №4.10. На рисунку зображено графік залежності шляху, який проїхав автомобіль, від часу. Побудуйте графік залежності швидкості від часу.
Задача 65.2. №9.8. Назустріч одна одній рухаються зі швидкостями відповідно 40 см/с і 20 см/с дві пластилінові кульки. Маса першої з них становить 20 г. Якою є маса другої кульки, якщо після зіткнення вони зупинилися?
Задача 65.3. На похилій площині розміщено нерухоме тіло. Зобразіть на рисунку всі сили, що діють на тіло.
Запитання 65.1. Охарактеризуйте взаємодію тіл. Розкрийте поняття “маса” та “сила”. Поясніть, що таке додавання сил. Дайте визначення рівнодійної сили.
Запитання 65.2. Наведіть приклади гравітаційної взаємодії тіл. Порівняйте поняття “сила тяжіння” та “вага тіла”. Розкрийте зміст поняття “невагомість”.
Запитання 65.3. Дайте характеристику силам пружності. Розкрийте сутність закону Гука. Охарактеризуйте сили тертя. Наведіть приклади використання сил пружності та тертя в природі й техніці.
Усне опитування по запитаннях до уроку.
Задача 65.4. №9.7.
Задача 65.5. №4.9.