Estate on Vartovna (маєток біля вежі https://goo.gl/FJdJmJ)

Jasenná, Чехія, четвер 6 липня

Chaloupka.JPG

Kozy.JPG

Родинний маєток на схилі Візовіце площею 5 га з садами, лісом, пасовищем та городом, я якому вже 9 років мешкає молода родина з міста Брно.

Спеціалізація

Що ви побачите


Garden for the Future (сад сайбутнього https://goo.gl/DFQb4d)

Vizovice, Чехія, четвер 6 липня

Приклад дуже різноманітного проекту пермакультурщика, який забезпечує своє життя з різних джерел.

Спеціалізація

Що ви побачите

Чому ви навчитесь


Revitalization projects, Šardice (проекти відновлення земель) https://goo.gl/HgErNp

Šardice, Чехія, п’ятниця 7 липня

Revitalizace2.jpg

Revitalizace1.jpg

Петр Марада є професором Менделівського інституту сільського господарства в Брно та радником Міністерства сільського господарства Чехії. Він втілює численні проекти відновлення земель, покращення ґрунтів, управління водними ресурсами та охорони дикої природи, для чого він використовує урядові гранти.

Спеціалізація

Що ви побачите

Pangea, Білокарпатська фруктова скарбниця (https://goo.gl/H8fgdb)

(Nová Bošáca, Словаччина, субота 8 липня)

Ludo2.png

Ludo1.jpg

Яблуневий сад з давніх видів з контрольованим випасом овець та кіз. Цікаве місце з точки зори екологічного різноманіття (орхідеї, метелики). Такоє ми відвідаємо новий та єдиний в своєму роді в Словаччині розплідник фруктових дерев.

Екскурсію проводитиме Ľudo Vašš (Людо Ваш https://goo.gl/HcjHkI, див. відео (словацькою): https://goo.gl/DvWhlS) – відомий садівник, що спеціалізується на незвичних видах та сортах фруктових дерев.

Спеціалізація


Ján Šlinský farm, Agrokruh (ферма Яна Шлінского, агроколо) https://goo.gl/IWZF1z

Senec, Словачччина, неділя 9 липня

Система “Агроколо” (див. відеопрезентацію англійською https://youtu.be/_KY2XpEN0EA) була розроблена Яном Шлінським та спрямована на механічну обробку ґрунту без нанесення шкоди ґрунтовим мікроорганізмам. Вона базується на проміжній сільськогосподарській технології, що широко використовується у світі переважно для зрошення. Система використовується для безполицевого обробітку (без перевертання скиби) та аерації ґрунту, висадки розсади та доступу фермера для ручної прополки та збору врожаю. Вона працює на електриці, тому в перспективі може функціонувати за рахунок лише відновних джерел енергії. Див. також Farmlandia (на словацькій (https://goo.gl/Zb5xyi).

Спеціалізація

Що ви побачите

Чому ви навчитесь


Екологічний інститут сталого розвитку (https://goo.gl/lJLceE)

Gömörszőlős, Угорщина, понеділок 10 липня

HU2.jpg

Екологічний інститут сталого розвитку (EISD) пропагує ідею сталого розвитку, розбудовуючи розуміння загальної ідеї та сприяючи її практичному втіленню. Інститут має інформаційний центр у селищі Gömörszőlős, що функціонує як консультаційний, демонстаційний та навчальний центр альтернативних технологій та сталого використання природних ресурсів для відвідувачів та місцевих спільнот.

Спеціалізація

Інститут втілив інноваційну технологію для дрібного фермерства, що зветься глибоким мульчуванням та використовується для відновлення родючого шару ґрунту та його біоти, забезпечуючи обробіток без оранки, поливу, прополки, використання добрив та інших хімікатів. Глибоке мульчування полягає в покритті ґрунту органічними рештками шаром товщиною 50 - 60 см, який швидко розпадається. Цей метод використовується інститутом вже протягом 14 років. Див. відео (субтитри англійською https://youtu.be/8EWz2FymKxM). 

Що ви побачите

Чому ви навчитесь