Урок 07 Інформатика 7 клас
Практична робота 2. «Побудова інформаційних моделей».
Мета.
Формування ключових компетентностей:
- вміння вчитися;
- здоров’збережувальна;
Формування предметних компетентностей:
Навчальна. Сформувати поняття
Розвиваюча. Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу.
Виховна. Сприяти вихованню в учнів інформаційної культури, виховувати старанність.
ІКТ-компетентність: Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями.
Матеріали для роботи з учнями.
- Інформатика 7 клас. Підручник. Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько.: К, Генеза, 2015.
- Презентація “Вправи для очей”
План
- Організаційний момент.
- Актуалізація опорних знань.
- Вивчення нового матеріалу.
- Усвідомлення набутих знань.
- Засвоєння знань формування вмінь.
- Підсумки уроку.
- Домашнє завдання .
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування
- Що таке предметна область дослідження? Наведіть приклади.
- Що таке модель об’єкта або явища? Наведіть приклади моделей.
- Для чого створюють моделі? Наведіть приклади.
- Чим модель об’єкта відрізняється від реального об’єкта? Що в них спільного?
- Як класифікують моделі за способом подання?
- Які моделі називають матеріальними? Наведіть приклади.
- Які моделі називають інформаційними? Наведіть приклади.
- Які існують види інформаційних моделей? Опишіть їх.
- Які засоби можна використовувати для створення інформаційних моделей?
- Як класифікують моделі за галузями використання? Наведіть приклади.
- Які засоби можна використати для подання інформаційних моделей?
- Для яких форм подання інформаційних моделей використовують текстові процесори? Наведіть приклади.
- Для яких форм подання інформаційних моделей використовують графічні редактори? Наведіть приклади.
- Для яких форм подання інформаційних моделей використовують редактори презентацій? Наведіть приклади.
- За яким алгоритмом виконується побудова інформаційної моделі об’єкта або явища?
- Від чого залежить вибір форми подання інформаційної моделі?
- Яку форму подання доцільно вибрати для інформаційної моделі, що відобразить дослідження захоплень учнів вашого класу?
- Чим будуть відрізнятися інформаційні моделі туристичного походу, створені перед його проведенням та після його завершення?
3. Тестування.
4. Фізкультхвилинка.
А тепер у нас розминка,
А тепер фізкультхвилинка.
Встали рівно біля парт,
Починаємо наш старт.
Ось зігнули так ручата
Й полетіли, мов качата.
Ніжками затупотіли,
Потім разом всі присіли.
До сонечка потяглися
І у боки так взялися.
Вправо разом нахилились,
Вліво, щоб не помилились.
Руки вниз ми опустили
Й трохи ними потрусили.
Шию трішки розім'яли
І за парти посідали.
А тепер мерщій до справ,
Кожен вченим з нас щоб став.
5. Практична робота № 2 «Побудова інформаційних моделей».
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Перед початком роботи на робочому столі створіть свою папку з іменеп Пр2_Прізвище.
Створіть інформаційну модель для вивчення вимірювальних приладів на уроках фізики.
- Зобразіть у текстовому процесорі структурну модель для вивчення вимірювальних приладів. Відобразіть у моделі назви та призначення приладів (для вимірювання часу: метроном, секундомір, годинник; для вимірювання лінійних розмірів: лінійка; для вимірювання об’єму: мензурка); одиниці вимірювання відповідних фізичних величин. Збережіть отриманий документ у вашій папці у файлі з іменем пр_2.docx.
Назва приладу | Призначення приладу | Одиниці вимірюваннявідповідних фізичних величин |
Метроном | вимірювання часу |
|
Секундомір |
|
|
- Зобразіть у графічному редакторі графічну модель одного з вимірювальних приладів. Збережіть отримане зображення у вашій папці у файлі з іменем пр_ 2.jpg.
- Створіть презентацію Вимірювальні прилади:
1. Скопіюйте з текстового документа структурну модель вимірювальних приладів і вставте її на другий слайд презентації.
2. Уставте на третій слайд презентації створену графічну модель вимірювального приладу.
3. На четвертому слайді презентації запишіть одиниці вимірювання часу (години, хвилини, секунди) і співвідношення між ними.
4. Збережіть отриману презентацію у вашій папці у файлі з іменем пр_2.pptx.
Перешліть роботу вчителю (положіть у папку Роботи учнів).
6. Підсумки розділу 2 «Моделювання».



7. Підсумки.
Рефлексія
1. Під час уроку я
- дізнався...
- зрозумів...
- навчився...
2. Найбільше мені сподобалося...
3. На уроках найкраще в мене виходило...
4. Я мав (-ла) труднощі з...
5. Я хотів би ще дізнатися про...
8. Домашнє завдання.
- Повторити теоретичний матеріал (підручник пп. 1.1-1.3)
- Повторити вправи працюємо з комп’ютером.