Published using Google Docs
Урок 8 клас Квадратні рівняння
Updated automatically every 5 minutes

Кибинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

                                                Розробка уроку з

                                                              алгебри

                                                              проведеного

                                                              у 8 класі вчителем

                                                              Мазур Л.В.

Анотація

Тема : Квадратні рівняння.

Мета: Узагальнити та систематизувати знання, вміння та навички учнів, рівень їх компетентності з вивченої теми «Квадратні рівняння». Розвивати вміння творчого, логічного мислення, оперативності при виконанні вправ, застосуванні комп'ютерної технології, культури математичного мовлення, оцінювати свої знання та дії інших учнів, практичного застосування набутих знань, вмінь, навичок, давати собі самооцінку. Виховувати почуття взаємодопомоги, уваги, відповідальності, за рівень навчальних досягнень.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Даний урок можна використати при узагальненні та систематизації знань з теми «Квадратні рівняння».

Структура уроку :

1.Фронтальне повторення теоретичного матеріалу (інтерактивна форма роботи математичний «ланцюжок»).

2. Тестові завдання на розв'язання типових вправ.

3.Творче завдання дається на початку вивчення теми, метод проектів. Створити презентація по темі: «Квадратне рівняння». (Робота трьох творчих груп).

4.Визначення компетентності учнів по темі: «Квадратні рівняння». Проводимо у вигляді самостійної роботи. (Можна провести у вигляді контрольної роботи). В залежності від об'єкту завдань запропонованих на кожному етапі; даний урок можна провести на одному або двох заняттях. На уроці пропонується історична довідка про Ф.Вієта ( в залежності від часу можна підготувати логічні задачі, цікаві та стародавні задачі).

Тема : Квадратні рівняння.

Мета: Узагальнення та систематизація знань, вмінь та навичок учнів, рівень їх компетентності з вивченої

теми «Квадратні рівняння»; розвивати вміння творчого, логічного мислення, оперативності при виконанні

вправ, застосування комп'ютерної технології, культури математичного мовлення, оцінювати свої знання та

дії інших учнів, практичного застосування набутих знань, вмінь, навичок, давати собі самооцінку;

виконувати почуття взаємодопомоги, уваги, відповідальності, за рівень навчальних досягнень.

Тип уроку : урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання : портрет Ф. Вієта, пам'ятки учням, пам'ятки та картки для самооцінювання, сигнальні картки

(зеленого, червоного та синього кольорів).

Девіз : «Немає значення, що шукаєш. Важливо, що знаходиш.» (Б. Паскаль, французький філософ та математик.)

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми, мети та завдання уроку.

Компетентний (з латинської - «здатний», «відповідний») - це той, хто вміє застосовувати набуті знання та

досвід.

    Отже, на скільки ви компетентні з теми, яку будемо узагальнювати і систематизувати покаже нам

сьогоднішній урок, тема якого «Квадратні рівняння».

Перед нами сьогодні стоїть мета перевірити свої знання, вміння застосовувати свої знання і вміння до

розв'язування завдань.

    Досягнення успішного результату під час розв'язування задач - зовсім не привілей математики.

Усе людське життя - це не що інше, як бажання досягти успіху в розв'язуванні все нових питань та

проблем. Для цього, звичайно, необхідно бути розумною, компетентною людиною. Стати такою можна

тільки тоді, коли розум не знає ні хвилини спокою, а силу розумові дають вправи і постійний пошук.

Ми поставили перед собою три завдання :

1)   узагальнення та систематизація теоретичного матеріалу з даної теми;

2)    перевірити вміння застосовувати теорію на практиці у стандартних ситуаціях;

3)    креативний підхід до розв'язування задач.

    Наш сьогоднішній урок - теж пошук, пошук шляхів досягнення успіху, бо тільки компетентна людина

може досягти успіху.

Я сподіваюсь, що сьогодні ми з вами успішно попрацюємо і всі будуть задоволені від зустрічі на цьому

уроці.

Як досягти успіху?

Рецепти досягнення успіху ви і одержите на сьогоднішньому уроці.

Тому пропоную вам не тільки попрацювати з математичним матеріалом, а й дати відповідь на запитання :

що саме допомогло вам досягти успіху та поповнити свій життєвий досвід подолання труднощів.

Девізом сьогоднішнього уроку буде висловлювання французького філософа, математики Блеза Паскаля :

«Немає значення, що шукаєш. Важливо, що знаходиш». Тому шукайте завзято, не здавайтесь. Кожному

бажаю не боятися труднощів, вірити у свої сили і тоді успіх за вами.

III. Повторення та систематизація знань. Тепер перейдемо до наступного етапу уроку. «Хай живе теорія.» Адже, теорія - це каталізатор творчого розв'язання проблеми...

Перш чим розпочати теорію, Державний освітній стандарт передбачає такі знання з даної теми : квадратні

рівняння, неповні квадратні рівняння, способи розв'язування неповних квадратних рівнянь: зведених

квадратних рівнянь, теорему Вієта і обернену до неї теорему.

    Я, Вам пропоную традиційний математичний «ланцюжок» теоретичних знань.

Першою ланкою буду я і моє запитання до Владислава, Владислав відповідає і ставить запитання

наступному учневі.

У цей час клас уважно слухає запитання і відповіді. У кожного з дітей є по три карточки : червоного,

зеленого та червоного кольорів.

У кінці цього етапу уроку ми дамо самооцінку своїм теоретичним знанням.

(Приблизний перелік запитань).

IV. Повторення та систематизація вмінь.

Наступний етап, який вам пропонується - розв'язання тестів.

    До речі слово «test» перекладі з англійської мови означає «випробування». Вперше його застосував у

серпні 1966 року професор В.Серве з Бельгії.

    Отже, тестовій перевірці знань вже майже 43 роки.

Вчитель роздає кожному учневі тестові завдання.

Взаємоперевірка. Обмінялись листочками. Результати заносять у свою картку самооцінювання.

V. Застосування знань та вмінь у нестандартних умовах.

На початку вивчення теми вам було задано : створити презентації по темі «Квадратні рівняння».

В кінці презентації зробимо самооцінку участі у творчому проекті. Зараз надаю слово продюсерам творчих

груп.

I - група «Оріон» продюсер ...

Результати заносять у свою картку самооцінювання.

II - «Омега» продюсер ...

Результати заносять у свою картку самооцінювання.

III - «Альфа» продюсер...

Результат заносять у свою картку самооцінювання.

Наступний етап найвідповідальніший

    Вам пропонується самостійна робота з завданнями, які виявляють рівень вашої компетентності по темі

«Квадратні рівняння».

    Перед початком виконання самостійної роботи прослухайте повідомлення професора Вієта, французького

математика, якого ще називають «батьком алгебри» і про якого американський математик Г.Сміт сказав :

« Вієт .. будучи у віці взявся за математику за покликанням. Незважаючи на це, він став найвидатнішим

математиком кінця XVI століття».

    Повідомлення підготувала учениця ... За матеріалами довідкової літератури.

VI. Етап виявлення компетентності учнів з теми: «Квадратні рівняння».

Самостійна робота

   Знайдіть відповіді до кожного з п'яти завдань на картках відповідей.

    Розмістіть їх у такому самому порядку, як і номери завдань. Щоб перевірити результати картки

переверніть, не порушаючи порядку їх розміщення. Якщо ви правильно виконаєте завдання та розмістите

відповіді, то складете з букв, записаних на картках бажане для вам слово.

    Бажаю всім удачі.

Результати заносимо у картку самооцінювання.

Чи всі задоволені результатом роботи ?

Чи багато помилок допустили ?

    Український філософ, письменник П.С.Сковорода писав : «Найкраща помилка та, яку допускають під час

навчання».

    Дуже часто показником успіху в житі є не тільки кінцевий результат, а й процес його досягнення.

Учні, які отримали «Успіх» - молодці.

VII. Домашнє завдання.

Якщо ви сьогодні не досягли успіху на уроці, я пропоную перевірити свою компетентність вдома у спокійній обстановці. Поміняйтесь варіантами і це буде ваше домашнє завдання.

VIII. Підсумок уроку.

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

(Учні виражають свої думки по черзі).

Заключне слово вчителя.