Підтема: Країни та нації.

Мета:

Практична: Повторити назви країн Європи; ознайомити з назвами англомовних країн світу. Навчати давати відповідь на запитання What nationality are you/is he? і т. ін. Повторити суплетивні форми множини іменників.

Розвиваюча: Розвивати вміння спілкуватися.

Виховна: Виховувати дружелюбне ставлення до людей з інших країн світу.

Обладнання: карта світу (с. 4—5 підручника), картки із

 зображенням прапорів країн, що їх було вивчено (H0J, картки для роботи в групах (Н02)

та в парах (Н03).

Обладнання: підручник, робочий зошит, картки для індивідуальної, самостійної та групової роботи.

ХІД УРОКУ

Етапи уроку

Мова вчителя

Мова учнів

І

Початок уроку

1

Організація класу

Greeting and Aim

Dear boys and girls! I'm very glad to see you again!

Greeting Song

Good morning, teacher.

We are fine, thank you.

Today's topic is «Countries and Nationalities». You'll remember the names of some countries of Europe and learn about some English-speaking countries of the world.

Гра «What nationality are you?».

5.

Phonetic rhyme

II

Основна частина уроку

Conversation with pupils

Т: So we live in one big world. There are many different countries. You already know some of the countries in Europe. Now we'll learn about some of the English-speaking countries and about people who live there.

1. Робота з картою

Повторення назв країн Європи; ознайомлення з назвами англомовних країн світу.

Look at the map of the world at pages 4—5 of your textbook. Here you can see some of the countries of the world. Which of these countries do you know from last year?

Учні називають знайомі країни.

But some of the countries are new for you.

Point and repeat: Canada, the USA/America, the United Kingdom, Australia, New Zealand.

These countries are English-speaking: it means that the people speak English and it is their native language there.

Гра «Країни світу».

Учитель роздає картки із зображенням прапорів країн, назви яких було вивчено (HOj), і називає одну з країн, а учні повинні підняти картки з прапором цієї країни.

Ознайомлення з назвами національностей.

We live in Ukraine. We are Ukrainians. And what are the people from other countries called?

Учитель пише на дошці назви національностей тих країн, що їх було вивчено або повторено цього уроку, а учні повинні усно визначити, якій країні відповідає назва якої національності. Наприклад, учитель пише національність: French. Учні називають країну: Ps: France!

Учні хором читають за вчителем назви країн і національностей. Потім самостійно читають речення, що ілюструють новий матеріал. Далі вчитель просить учнів усно закінчити речення, які він розпочинає.

Т: We are from Ukraine, we are... Ps: Ukrainians.

They are from Britain/France etc, they are...

T: Ukrainians/Americans speak. Учні хором закінчують речення.

Physical activity

4) Робота в парах.

Imagine you are from different countries (pupils received the cards with the flags  on them). Your task is to learn from what country your interlocutor.

Учні уявляють, що вони приїхали з різних країн (з якої саме, кожен дізнається, отримавши картку із зображенням прапора країни). Завдання учнів — дізнатися, з якої країни «приїхав» співрозмовник, запитавши про його національність.

Рх: Are you American?

Р2: No, I’m not.

P5: Are you a New Zealander?

P2: No, I’m not.

Px: Are you German?

P2: Yes, I’m.

P3. Are you from Germany?

P2: Yes, I’m.

“European Countries” Let’s sing the song

2

Розвиток навичок усного мовлення. (Комунікативний метод; складання монологічних відповідей-міркувань згідно з поданими мовленнєвими ситуаціями, висловлення власної думки)

Speaking.

Work with cards.

1.Прочитай діалог.

- Is England a city?

- No, England isn't a city. England is a country.

- And London. Is London a city or a country?

- London is a city, a capital city. London is the capital city of England.

- Is London in Germany?

- No, London isn't in Germany. London is in England.

Склади подібні діалоги, використовуючи слова:
France — Paris;

Germany — Berlin; Italy - Rome; Poland — Warsaw; Greece — Athens.

- Is France a city?

- No, France isn't a city. France is a country.

- And Paris. Is Paris a city or a country?

- Paris is a city, a capital city. Paris is the capital city of France

- Is Paris in Germany?

- No, Paris isn't in Germany. Paris is in France.

III

Заключна частина уроку

2

Підведення підсумків уроку.

Summarizing

What European countries can you name?

What English-speaking countries do you know?

What do you call the people of Britain/France etc?