ЧИ МОЖЛИВЕ ЖИТТЯ ПОЗА ЗЕМЛЕЮ?

Попов Олексій Миколайович

 (керівник - викладач фізики Загорулько П.В)

Державний навчальний заклад «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту».

Нині актуальне завдання - шукати непрямі ознаки далеких планет. Попри недостатність надійної інформації, людство завжди замислювалось над таємницею походження життя і Всесвіту. Кожна цивілізація минулого створила свої міфи про виникнення світу і людини. Сучасна цивілізація також проявляє безмежну зацікавленість у цих питаннях. Як і колись, людство сподівається на можливість існування життя ще де-небудь окрім Землі - на планетах Сонячної системи чи взагалі поза її межами, серед зоряних світів. І сьогодні, коли автоматичні станції досліджують міжпланетний простір, а деякі з них вже летять у напрямку далеких зір.

Для дослідження космосу використовуються новітні досягнення науково-технічного прогресу.

Проблема знаходження життя на інших планетах складається із ряду важливих факторів. По-перше планета повинна мати густину приблизну таку як і наша Земля. По-друге повинна бути температура для існування води в рідкому агрегатному стані, якщо шукати вуглецеві форми життя. По-трете для аеробних форм життя потрібна стійка атмосфера та магнітне поле, яке буде захищати від іонізуючого випромінювання зірки та космічних променів. Ще одним фактором є стійкість до екстремальних умов.
        Існує багато гіпотез зародження життя в Всесвіті. Всі ці гіпотези мають право на існування. На даний момент не вистачає емпіричних знань про зародження життя, які можуть підтвердити або спростувати ту чи іншу гіпотезу. Астробіологи та ксенобіологи вивчають можливість життя поза землею.

 Перші ознаки, які можуть вказувати на існування життя за межами Землі були знайденні на супутниках Юпітера та Сатурна.  На них була знайдена вода в рідкому агрегатному стані.

На даний момент не має чіткого підтвердження фактів існування розумної форми життя поза Землею.