WYGLĄD KP:

Legitymacja

Zdjęcie:

Imię i nazwisko:

Wiek, data urodzenia: Wiek postaci w danym roku szkolnym, data urodzenia.

Miejsce urodzenia: Miejsce narodzin

Status krwi: Czysta/Mieszana/Mugolak/Charłak*

Dom: Dom do którego przynależy dany uczestnik.

Funkcja: Pracownik Szkoły/Nauczyciel *przedmiot*/Uczeń/Prefekt *dom*

Różdżka: Długość, giętkość, rodzaj drewna, rodzaje rdzenia.

*Charłak dostępny tylko dla pracowników szkoły.

Opis Postaci

Wygląd: Główny wygląd swojej postaci. Weź pod uwagę, że jesteś uczniem szkoły magii w XIX wieku.

Charakter: Charakter swojej postaci. Nikt nie jest idealny i pamiętaj o swoich dobrych, jak i złych stronach.

Historia: Przeszłość Twojej postaci aż do otrzymania listu do UMiC-u. To tutaj możesz wspomnieć o rozwijających się w Tobie za młodu pasjach czy niezwykłych wydarzeniach mających miejsce. Jednak pamiętaj, że uczęszczając na początku, masz zaledwie 11/12 lat. Wraz z podjętymi przez Ciebie działaniami, historia będzie uzupełniana w dzienniku.

Wiedza i umiejętności

Talent postaci:  Dziedzina magii, do której można powiedzieć, Twoja postać wykazuje znakomite zdolności już od urodzenia. Nauka, jak i praktyka tej dziedziny magii, przychodzi Twojej postaci z większą łatwością niż innym uczniom, a tym samym traci mniej czasu na naukę i odpowiednie opanowanie.

Do wyboru macie: warzenie eliksirów, zaklęcia transmutacyjne, zaklęcia waleczne, opieka nad zwierzętami, latanie na miotle, trzecie oko (predyspozycje w zakresie wróżbiarstwa, numerologii), zaklęcia ochronne i lecznicze, analityczny umysł (predyspozycje pozwalająca na szybką naukę zagadnień teoretycznych), zielona rączka (predyspozycje w zakresie zielarstwa)

Umiejętności:

Wszystko to zależy od talentu, ilości rzucanych zaklęć oraz jakości klimatu.

Ekwipunek:

Dziennik ucznia: Zapiski ucznia mające na celu być formą pamiętnika. To forma dodatku i urozmaicenia gry. Przy pierwszym pisaniu Karty można umieścić tutaj na przykład opis karty czarodzieja jakie uczeń znalazł, a później opis wrażeń z meczu Quidditcha.

Dziennik nauczyciela: Wszelkie szlabany, uwagi i punkty ujemne otrzymane przez ucznia. Edycja dostępna jedynie dla nauczycieli.