ארכיון קטעים   Archive      Archivo         Preparação para o sono     Архив отрывков

לקבלת חומרי לימוד ישירות למייל - לחץ כאן             For Study Materials Updates - press HERE

присоединиться к нам в гугл-группе          recibir actualizaciones sobre los materiales

לינק לכל הקטעים - link to all passages

קטע הכנה לשינה

בזמן שהאדם עובד בעמ"נ להשפיע, לא חשוב לו מה שהוא מרגיש בעצמו בעת עבודה. אלא אפילו במצב, שהוא רואה צורה של שחור, אין הוא מתפעל מזה, אלא רק הוא רוצה, שה' יתן לו כח, שיוכל להתגבר על כל המכשולים. זאת אומרת, אין הוא מבקש, שה' יתן לו צורה של לבן, אלא שיתן לו כח, שיוכל להתגבר על כל ההסתרים. לכן, אלו אנשים, שרוצים לעבוד בעמ"נ להשפיע, ואם יהיה תמיד במצב של לבנונית, הלבנונית לא נותן להאדם להמשיך בעבודה. כי בזמן שמאיר, האדם יכול לעבוד אפילו בבחינת קבלה לעצמו. לכן אף פעם לא יהיה להאדם מקום לדעת, אם עבודתו הוא בטהרה או לא. וזה גורם, שאף פעם לא יכול לבוא לזכות לדביקות ה'. לכן נותנים לו מלמעלה צורה של שחרית. ואז הוא רואה, אם עבודתו הוא בטהרה. זאת אומרת, אם גם במצב של שחרית הוא יכול להיות בשמחה - זהו סימן שעבודתו היא בטהרה. כי האדם צריך להיות שמח, ולהאמין שמלמעלה נתנו לו הזדמנות, שיהיה בידו לעבוד בעמ"נ להשפיע.

בעל הסולם, שמעתי, מאמר מב. מהו, שראשי תיבות אלול "אני לדודי ודודי לי" מרמזת בעבודה

Preparation Before Sleep

Отрывок для подготовки ко сну

 Когда человек работает для отдачи, ему неважно, что он ощущает во время своей работы, и даже если ощущает тьму и падение, это его не смущает, и он желает лишь, чтобы Творец дал ему силы преодолеть все препятствия. То есть он не просит у Творца дать ему раскрытие "в белом свете", а просит дать ему силы для преодоления всех скрытий.

 Поэтому, желающий прийти к отдаче должен понимать, что если постоянно будет находиться в состоянии раскрытия Творца ("в белом свете"), это даст ему силы продолжать работу, потому что когда светит человеку, он может работать также и ради себя. В таком случае человек никогда не узнает, чиста ли и бескорыстна его работа (то есть ради Творца ли она), а потому не сможет прийти к слиянию с Творцом.

 Поэтому дают человеку свыше состояние тьмы, и тогда он может увидеть, насколько бескорыстна его работа. И если также и в состоянии тьмы он может оставаться в радости, это признак того, что его работа ради Творца. Ведь человек должен радоваться и верить в то, что свыше ему дают возможность работать именно на отдачу.

Бааль Сулам, Шамати, 42 “ЭЛУЛЬ (я – Любимому, а Любимый – мне)”

Extractos Para la Preparación Del Sueño (Decenas Aleatorias)

Preparação Para Dormir - Extratos

Felkészülés a reggeli leckére (Hungarian - Magyar)

Vorbereitung vor dem Schlafengehen