Чернігівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Надія»
Чернігівської районної ради Запорізької області
Конкурс «Учитель року – 2016»
Конспект уроку з математики у 6а класі.
Тема. Відношення. Основна властивість відношення.
Бехтер Т.В.,
вчитель математики
спеціаліст вищої категорії,
звання «Старший учитель»
Чернігівка 2015 рік
Тема: Відношення. Основна властивість відношення.
Мета:
- навчальна: сформувати поняття відношення чисел, членів відношення; домогтися засвоєння основної властивості відношення; сформувати вміння виконувати вправи, які передбачають знаходження відношення чисел і величин;
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Обладнання: персональний комп’ютер вчителя обладнаний мультимедійним проектором; розроблена презентація до уроку, підручник «Математика 6 клас», Істер О. С.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань
Площа України 603549 кв.км
Площа Запорізької області 27180 кв.км
Площа Чернігівського району 1200 кв.км (слайд 2)
Часто в житті та на уроках у школі нам доводиться мати справу з питаннями двох видів:
Відповідаючи на ці питання, ми виконуємо одну й ту саму дію: ділення одного числа на інше: 1) більше з чисел ділимо на менше; 2) менше ділимо на більше. Тому на уроці ми й поговоримо про такі частки більш докладно.
Повідомлення теми і мети уроку. (слайд 3)
4. Вивчення нового матеріалу
План
Частку від ділення одного числа на друге називають також відношенням цих чисел.
Записують відношення за допомогою двокрапки або дробової риски.
Приклади відношень:
3:5; 17/23 (слайд 5)
а:в - частка, відношення (слайд 6)
а/в – дріб, частка, відношення ( слайд 7)
5/6 - це дріб «п’ять шостих», частка від ділення п’ять на шість, відношення чисел 5 і 6 (слайд 8)
Основна властивість відношення
Відношення двох чисел не зміниться, якщо кожне з них помножити або поділити на одне й те саме число, відмінне від нуля.
3000: 5000 = 3/5 (слайд 9)
Знайдіть відношення:
20 до 4
15 до 30 (слайд 10)
Знайдіть відношення:
0,5 до 2
0,1 до 1 (слайд 11)
Замініть відношення дробових чисел відношенням натуральних чисел:
0,2: 0,9 (слайд 12)
Замініть відношення дробових чисел відношенням натуральних чисел:
0,05: 0,25 (слайд 13)
Замініть відношення дробових чисел відношенням натуральних чисел:
3,2 : ½ (слайд 14)
5. Засвоєння нових знань і вмінь
Робота з підручником
№ 509 , № 512
Вправа №514
Знайди відношення
( слайд 15)
Відповіді № 514
1) 5 : 4;
2) 20 : 12 = 5 : 3;
3) 42 : 60 = (42:6) : (60:6) = 7 : 10;
4) 40 : 12 = 10 : 3;
5) 800 : 2000 = 8 : 20 = 2 : 5;
6) 100 : 25 = 4 : 1. (слайд 16)
Задача №516
№ 516
(слайд 17)
6. Вироблення навичок і вмінь
(слайд 18)
7. Підведення підсумків. Оцінювання учнів.
1) виберіть із записів відношення:
а) 1 ∙ 3; б) 2 : 8; в) (28 : 4) + 7; г) .
2) чи правильно використана основна властивість відношення?
а) 1 : 4 = (1 ∙ 0) : (4 ∙0);
б) 2 : 18 = (2 ∙ 5) : (18 ∙ 5);
в) 2 : 18 = (2 : 2) : (18 : 2). (слайд 19)
Експрес - опитування:
Обведіть кружечком букву, яка, на вашу думку, відповідає правильній відповіді.
Варіант 1
А | Б | В | Г |
0,01 | 0,1 | 10 | 100 |
А | Б | В | Г |
20 : 36 | 50 : 90 | 2,5 : 4,5 | 15 : 19 |
Обведіть кружечком букву, яка, на вашу думку, відповідає правильній відповіді.
Варіант 2
А | Б | В | Г |
0,02 | 0,2 | 2 | 20 |
А | Б | В | Г |
9 : 21 | 1,5 : 3,5 | 12 : 26 | 21 : 49 |
8. Домашнє завдання: Вивчити § 20, виконати № 515, № 521,
Цікава задача для учнів неледачих №526 (слайд 21)