Published using Google Docs
Закріплення звукового значення букви «де».Опрацювання тексту «Рідна домівка».
Updated automatically every 5 minutes

Тема. Закріплення звукового значення букви «де».Опрацювання тексту «Рідна домівка».

Мета

Тип уроку: урок - гра

Методично-дидактичне забезпечення уроку: дівчинка українка, віночок,кольорові стрічки,складові таблиці, піраміди слів, картки зі словами,звукові пенали, квіти,супутник букваря. Презентація Мультимедійного супроводу до уроку  (значок "кк" - «клік мишкою»)

                                               Хід уроку

І. Організація класу.

-Діти, в народі кажуть, що добрий гість - дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось.

   Ми вам раді, люди добрі,

   І вітаєм щиро вас

   І запрошуєм ласкаво

   На урок у перший клас.

1.Визначення емоційного стану учнів.

Подивіться один на одного і усміхніться.

Від чого ж на краплинку щастя збільшилося в світі?

Від чого ж на краплинку сонця збільшилося в світі?

Від чого ж на краплинку радіснішим стало наше життя?

 Лише від одного доброго слова, від однієї посмішки стає краще на душі.

(підніміть картку, яка символізує ваш настрій)

 Жовта - чудовий настрій ,

Червона - потребую допомоги,

 Чорна - поганий настрій.

1учень Пролунав дзвінок,

Починається урок.

 Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти - просто молодці!

2 учень Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно І виконувати те,

Про що мова зараз йде.

Ключовим елементом сьогоднішнього уроку є квіти.

Адже                                                                                   Слайд № 1   "кк" 

Квіти - це cимволи народу,

Квіти - це наша природа,

Квіти - це ми.

У кожного із вас на парті лежить квіточка. Прислухайтесь до неї, помилуйтесь. Вона вам підкаже, що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку.

2. Вправа «Очікування».

Діти відповідають,що очікують від уроку.

-Я очікую, що ви будете правильно, виразно читати, ваше мовлення збагатиться новими словами, ви будете на уроці активні.

II.Оголошення теми і мети уроку.

Тема наша не проста, та для вас цікава ,

Будуть в ній нові слова, буде і забава.

 І в скарбничку мовну цю, поки вивчим тему,

 Мовних скарбів пребагато ми з вами зберемо.

Будуть знання й уміння, правила й завдання,

Думки вашого творіння і оповідання,

 І вірші й прислів'я ваше, й власна ваша казка -

Тему нашого уроку послухайте, будь ласка.

  Закріплення звукового значення букви «де».Опрацювання тексту «Рідна домівка».

                                                                                   Слайд № 2   "кк" 

III.Мотивація навчальної діяльності учнів.

                На сьогоднішньому уроці  ми закріпити знання  про звукове значення літери «де»; будем формувати навички читання тексту; розвивати мовлення,логічне мислення, вміння миттєвого розпізнавання слова.

І. Епіграфом до уроку я обрала такі слова: (Почати нашу роботу я хочу таким віршиком)                                                            Слайд № 3   "кк" 

Добрі серця - це сади,

Добрі слова - коріння,

Добрі думки - квіти,

Добрі справи - плоди.

Тож працюймо на уроці так, щоб добрі справи дали нам хороші плоди.

2. Вступна бесіда.                                                   

Діти, сьогодні я йшла до класу, і мені директор віддав листа, який надійшов саме нам, учням 1 класу(відкриваю конверт і зачитую листа).

«Доброго ранку, любі діти! Я – Українка.. Запрошую вас зі мною навчатись і грати.

Для цього ви повинні мій віночок прикрасити кольоровими стрічками і виконувати завдання.

За гарні, чіткі й правильні відповіді я подарую вам маленькі квіточки.

З повагою дівчинка-Українка.»

IV.Актуалізація знань учнів.

1-а стрічка коричнева-символ землі годувальниці .(Вчитель чіпає стрічку,а діти промовляють:

«Стрічку чіпаємо,

Роботу починаємо» ).

Зі мною будете грати,

Знання закріпляти.

1.Яку букву вивчали на минулому уроці? (букву «де»)

Які звуки вона позначає?(д,д’ )

Назвіть слова, в яких зустрічаються ці звуки?

2.Робота в парах.

Читання піраміди (1 учень читає, 2учень слідкує, і навпаки).

д

до

дім

двір

долина

дорослі

дарувати

-Яке слово незрозуміле?Яке слово найдовше?Складіть речення зі словом «дім».

(завдання 1 стрічки виконано, учні одержують коричневі  квіточки)

2-а стрічка фіолетова-символ мудрості. .(Вчитель чіпає стрічку,а діти                           промовляють:

«Стрічку чіпаємо,

Роботу починаємо» ).

Дружно, швидко вимовляй,

Чистомовки, скоромовки промовляй!

Вправи у виразному й швидкому промовлянні.

1. Чистомовка

Да-да-да-Україна молода.

Ди-ди-ди-будем з нею ми завжди.

Ді-ді-ді-не покинемо в біді.

Ду-ду-ду-в світі кращу не знайду.

Де-де-де-хай добре вам всім буде.

2.Конкурс кращого скоромовця.(Читаємо За  командою вчителя,учні чергують темп читання:повільно,швидше,ще швидше,скоромовкою,а так вибір кращого скоромовця.) )                                                            Слайд № 4   "кк" 

                                                               Дмитрик по саду іде

Радісно в дуду дуде:

«По саду іду,іду

І  у дуду: «Ду-ду!Ду-ду!

   (Завдання 2 стрічки виконано, нагородження учнів фіолетовими  квіточками)

3-тя зелена стрічка-символ краси і молодості. .(Вчитель чіпає стрічку,а діти промовляють:

«Стрічку чіпаємо,

Роботу починаємо» .)

Все вивчене пригадай,

До слів знов схему підбирай.

Звуко - буквенні вправи

1.Впізнай і прочитай слова з відсутніми літерами.

д . м

д . т .

Дн . пр .

Викласти звукову модель до 2 слова.

Як напишемо слово Дніпро? Чому?(Найбільша річка України.На його берегах-столиця України-Київ.)

До якого слова підійде ця модель?

= о -

(Завдання третьої cтрічки виконано, вручення учнями квіточок)

4-а стрічка синя-символ неба,води. .(Вчитель чіпає стрічку,а діти промовляють:

«Стрічку чіпаємо,

Роботу починаємо». )

Хто ж там, хто вже так стомився

І наліво похилився? Ви втомились?

Діти:Так!

Час настав сім нам відпочити

І музичну фізкультхвилинку

В гості запросити!               Слайд № 5   "кк" 

VI. Фізкультхвилинка  https://www.youtube.com/watch?v=8HvWHkDLDqM

(всі діти отримують сині квіточки)

5-а стрічка жовта-символ пшениці,сонця.(Вчитель чіпає стрічку,а діти промовляють:

«Стрічку чіпаємо,

Роботу починаємо». )

Зі мною ви пограйте,

Слова знаходьте,

складайте і читайте.

1.Вправи з читання. Виконання логічних завдань.

Ридають літери у кожному рядочку:

Від слів лишаються лише шматочки!

Початок треба відшукати,

Щоб всі слова ті врятувати.

ди-                -рка

ді-                  -стер                            Дністер теж з великої букви,річка України,найбільша річка в нашій області.

Дні-                -тина

2.Гра «Добери слово».

д

(дім,дим,дід,дам,дар)

3. Гра «Без зупинок» (хором) )                                               Слайд № 5   "кк" 

дам              там

слід              плід

двір                твір

двори                твори

 (вручення зелених квіточок)

6-а стрічка малинова-символ щирості й душевності. .(Вчитель чіпає стрічку,а діти промовляють:

«Стрічку чіпаємо,

Роботу починаємо». )

Гарно всі читаємо,

Текст новий вивчаємо!

V. Опрацювання нового тексту.

Супутник Букваря с.23 «Рідна домівка»

1. Хвилинка фантазії

- Прочитайте заголовок. Як ви вважаєте, про що буде розповідатись у тексті?(Про рідну домівку.)

-Якими словами можна ще сказати?(дім,хата,оселя).

2.Розповідь вчителя

  У кожного з нас є своє родинне вогнище,є дім,в якому ми живем,де живуть наші мама,тато,бабуся,дідусь,сестрички і братики. А от коли скласти маленькі батьківщини кожного з нас,вийде наша велика держава Україна.

  Україна…. Вона в усьому,що нас оточує,в місяці,зорях,стежці,якою ви йдете до школи,у кожному камінчику,дереві. Все це рідне і близьке кожному з нас. І червона калина,що росте на подвір’ї біля хати,і рушничок вишитий мамою чи бабусею.

  І в полі,і в лузі,і в лісі-нам скрізь хороше,бо ми вдома,на своїй землі. Тут наш дім.

3.Робота над малюнком.

-А хто намальований на малюнку?Де відбувається це?(біля хати,біля домівки)Кого ви бачите на малюнку?

4.Словникова робота.

(читає вчитель, учні тихо, потім голосно) )                                                            Слайд № 6  "кк" 

                                                    Домівка-дім,хата

Рідні-найближчі люди,хто найближча вам людина?

                                                   Думатимемо-будем думати

                                                   Вродливу-найкращу,дуже красива,гарна.

5.Творча робота над текстом

а).Читання вчителем .

-Скажіть про кого йдеть у тексті?

б)Читання учнями (ланцюжком).

в)Читання І, II абзаців методом додавання (вчитель початок речення, а діти завершують його).

г)Гра «Плутанина».

(вчитель змінює одне слово в реченні, діти знаходять помилку)(Про вербу коло вікна.У рідному домі тато співав колискові пісні.І про бабусю в саду-таку молоду і вродливу.)

д)Вибіркове читання.

-Зачитати, що співала мама.

-Яка для нас рідна домівка?

-Хто живе у домівці?

е)Робота над змістом.

-Про що згадуватимете ви,коли станете дорослими?що навчає нас цей текст?(любити свій дім,свою Україну…..)

-А ще про кого?

-Ви любите своїх мам? А за що?(Мама- невтомна бджілка, шиє,миє,варить,пере і до роботи ходить!)

(вручення малинових  квіточок)

7-а стрічка рожева-символ достатку. .(Вчитель чіпає стрічку,а діти промовляють:

Стрічку чіпаємо,

Роботу починаємо» .)

Матусь  ніжно любіть,

 Слова для них складіть.

1.Гра «Мікрофон»

-А як ви називаєте своїх матерів? Красива,розумна,привітна,мудра терпляча,мила,активна,добра,                                                               свята .                                                                      

2). Побудова асоціативного куща .

                                              домівка                                             хата

                                    оселя

                                                                                                               будинок

                                                     

                                           

 

(нагородження учнів розовими  квіточками)

VI. Підсумок уроку.

Урок підходить до кінця, стрічок в мене вже нема!

Українка в нас сія,бо віночок прикраша.

Стрічки сяють,як вогні,дуже весело мені.

З радістю ми грались, щиро від душі.

Україна в нас у серці,і в душі.

Дякуємо, Українко, щиро ми тобі

Ти  ж бо нас  грою зацікавила, знань усім додала.

Скажемо всі разом: дякуємо тобі!

А вона нам?

1 клас, ви - просто молодці! (вручення медалей - шоколадок)

         Вчитель.-Так,ви справді молодці. Ви добре попрацювали!Але пам’ятайте що те, що є доброго у кожного з вас ви завдячуєте своїй родині. Тому потрібно добре вчитися,щоб потім було що розказати своїм дітям,онукам. Я сподіваюся,що ви станете гідними дочками і синами своєї неньки України,і вона буде гордитися вами.

1.Гра «Вихвалянка»(зараз проведемо гру»Вихвалянку»

Я дізналася ... (багато про рідну домівку.)

Багато читали ,говорили частомовки,скоромовки.

Я дізнався ...(що я,моя домівка,село є маленькою частиною України.)

(А я буду добре вчитися,щоб зробити нашу землю кращою)

Вчитель.А я дізналася, що всі учні в 1 класі розумні, активні, чемні, уважні, просто молодці.

-Чи справдились ваші очікування? Мої очікування справдились.

-Покажіть квіточки, які ви одержали.

-Як ви думаєте, кого ж ми уквітчаємо ними? (матусю)

-Подаруємо їм віночок з цих квіточок.(наклеюємо квіточки на заготовку).

   А квіточку,якою ви милувалися на початку уроку,передавали свої емоції,настрій-подаруйте нашим гостям….