Keryn Seal (hráč bristského národního týmu): Jitko, chtěl jsem osobně poděkovat Tobě a celému týmu za všechno úsilí, které jste vložili do organizace letošního ročníku BBFC. Byl to můj první ročník, po třech letech zkoušení se na tento turnaj dostat. Jsem tak rád, že jsem nakonec mohl být součástí tohoto turnaje a skvělé atmosféry, která jej provází.

Logisticky tento turnaj běží jako absolutní sen, celý tým si za to zaslouží opravdu ocenit. Pozornost věnována každému malému detailu byla neuvěřitelná. Od dopravy, ubytování, stravování a pohostinosti, živý komentář a audio popis pro diváky a neuvěřitelný živý přenost pro všechny lidi po celém světě, kteří tak mohou sledovat tento skvělý turnaj. Co se týče organizace a všech aspektů, musím uznat, že jsem se nikdy neúčastnil žádného takhle dobře zorganizovaného turnaje, pořádaného Mezinárodní asociací nevidomých sportovců, a to jsem hrál na šesti Mistrovstvích Evropy, dvou světových šampionátech, světových hrách a paralympiádě. Klobouk dolů Vám všem.

Organizace je jedna věc, na co byste měli být ale nejvíc hrdí, je atmosféra, kultura a prostředí, která tam zcela přirozeně vznikla. Během mé jedenáctileté kariéry fotbalisty, který reprezentuje svoji zemi, jsem nikdy nezažil takovou pospolitost a férovost jakou jsem zažil na letošním ročníku. Hrálo se tvrdě ale poctivě. Všichni se vzájemně respektovali, hráči s trenéry a rozhodčími a obráceně, něco co jsem ale nikdy před tím ve fotbale nezažil, že všichni hráči večer mluvili, smáli se, pili a sdíleli své příběhy. V době hraní stejná sounáležitost a skvělá atmosféra mezi jednotlivými týmy. Působilo to jako by zápasy BBFC byly součástí nějakého festivalu. To mi jednoduše učarovalo a užil jsem si opravdu, každou vteřinu, Jitko.

Jak už jsem zmínil, reprezentuji svoji zemi už jedenáct let, hrál jsem 105 zápasů za Anglii a Velkou Británii, hrál jsem po celém světě v mnoha zemích, stal jsem se profesionálním fotbalistou a byl jsem kapitánem Velké Británie po více než tři roky….ale tohle bez pochyb bylo to nejlepší, co jsem za svou kariéru zažil a zároveň to byl nejpříjemnější fotbalový víkend, kterého jsem byl součástí. Prohloubil jsem některé vztahy a našel si kamarády na celý život. Bez tohoto turnaje bych nikdy neměl tak skvělé zátižky. Hluboko od srdce děkuji Tobě a Tvému týmu za všecko.

Will Norman (hráč britského národního týmu): Já bych rád poděkoval za uspořádání tak skvělého fotbalového turnaje. Tak parádně jsem se při hraní nebavil už léta a vím, že ostatní to cítili taky tak. Musí to dát hroznou práci, něco takového zorganizovat, ale je úžasné mít příležitost sejít se s lidmi z celé Evropy a udělat si čas na sport, přátele, život a lásku. Bylo to fakt super. Zaslechl jsem, že už to příští rok možná nebudete pořádat, ale moc doufám, že ano, a že se budu moct zúčastnit. Je to natolik radostná a vřelá akce, že vykouzlila úsměv na rtech dokonce i takovému cynikovi, jako jsem já! Ještě jednou díky a doufám, že brzy naberete nové síly. Těším se, že se setkáme příští rok nebo pro změnu tady u nás, každopádně co nejdřív.”

Robin Williams (hráč britského národního týmu): Ještě jednou bych rád poděkoval za uspořádání tak skvělého turnaje. Můžu upřímně říct, že to byl nejpříjemnější fotbalový víkend, který jsem prožil za 8 let, co se hraní věnuju.

Elias Mastoras (mezinárodní rozhodčí IBSA, Řecko): Nevím, jak vyjádřit svoje díky, gratulace a svůj obdiv za vše, co jsem během tohoto víkendu prožil!!! Ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου!!!!! Bučovice jsou fakt paráda!!! Je to vzor toho, jak by se měly akce pořádat, a to díky nadšeným lidem jako je Jitka a ostatní z Brna, kteří sdílí podobné zaujetí. Když to shrnu - přátelský, high tech a profi mezinárodní turnaj futsalu pro nevidomé!

Michael Piecq (rozhodčí z Belgie): To byl bezvadný turnaj! Ukázali jste (jako každoročně), jak se mají tyhle akce pořádat. Rozhodčí mohou být na takové pozvání hrdí a Bučovice se staly fenoménem.

Sven Gronau (brankář týmu FC St. Pauli): Ještě jednou díky za úžasný víkend a skvělý turnaj. Hrát s mezinárodními top týmy pro nás byla vynikající zkušenost. A ten anglický tým - to jsou tak milí kluci. Pro naše mladší hráče je to neuvěřitelná zkušenost zahrát si s evropskou špičkou. Rasmus mi říkal, že jsou jeho vzorem... a jeho vzory mi řekly, že mají hrozně rádi Rasmuse... Je to pro něj, jako by si zahrál s Beckhamem.

François Carcouët (rozhodčí z Francie): Brazilci sice vymysleli futsal pro nevidomé, ale duch celé hry představuje Bučovice Blind Football Cup! Skvělá práce a jen tak dál, Jitko a týme!!!

Roy Turnham (hráč britského národního týmu): Pomohl jsem završit skvělý víkend plný futsalu pro nevidomé. Bylo mi skutečnou ctí být jeho součástí.

Mateusz Krzyszkowski (Tyniecka Krakow, Polsko): Rádi bychom poděkovali Avoy MU Brno za pozvání a příležitost účastnit se ‪#‎BBFC2016‬. Bylo pro náš všechny velkou ctí moci se zúčastnit tak fantastického turnaje!  Také bychom rádi poděkovali a poblahopřáli týmům, se kterými jsme si měli možnost zahrát. Jsme pyšní, že jsme se mohli utkat s těmi nejlepšími kluby. Opravdu na nás zapůsobila úroveň organizace celé akce a její atmosféra. Mrzí nás, že jsme nemohli zůstat na slavnostní uzavření - hrozně vám závidím tu báječnou skupinovou fotku! Dále patří díky rozhodčím za výborné posuzování situací a dobrovolníkům, kteří byli více než ochotní. Takže díky všem!!! Doufáme, že si na tomto skvělém turnaji zahrajeme zase příště!

Wolf Schmidt (hlavní trenér FC St. Pauli): DÍKY za uspořádání tak senzačního turnaje. Jen čas hrozně letěl, takže když o tom nyní přemýšlím a vybavuju si to zpětně, vyvstávají mi před očima jednotlivé detaily v celé kráse a KVALITA celého turnaje jako perličky na náhrdelníku. Skvělé!!!

Petr Hladík (Teiresiás): Mimochodem, ten přímý přenos z Bučovic byl výborný nápad - poprvé v životě jsem si vyzkoušel nejoblíbenější český sport: sledování fotbalu z gauče s lahváčem v ruce. Díky. Připomínky ke streamu mám akorát ke svému poskytovateli připojení (O2), který v polovině přenosu přestal stíhat (myslím, že se jim podělal nějaký protokol, protože ostatní transfer běžel normálně) a tak jsem musel zbytek sledovat na mobilu, kde to ovšem běželo naprosto úžasně. Zvláštním zážitkem byl první ranní nedělní zápas, kde byla na obou mužstvech znát ještě únava z večera či noci, a k němuž se nedostavili komentátoři, takže byly slyšet všechny zvuky ze hřiště i laviček - v ostatních zápasech jsme pak občas litovali, že toto pozadí už skoro neslyšíme, byť komentátoři byli samozřejmě výborní. To ale není žádná kritika! Je to jen přirozené - můj problém, že jsem tentokrát nebyl na místě. Tak ať se tak daří i napříště.

Jana Baštová (fanynka ze ZŠ Školní 710 v Bučovicích): TY, VY jste borci všech borců, že děláte takové supr akce.

Nico Cavallotto (Liguria Calcio Non Vedenti): Udělali jste celému futsalu pro nevidomé úžasnou službu. Všem vám děkuji za to, že jste tak tvrdě pracovali, aby se akce mohla konat. Moc jsme si užili všechny ty vynikající lidi kolem a vaši pohostinnost.

Natascha Theys (navigátorka týmu z Anderlechtu): Bylo pro nás opravdu moc příjemné být tu s vámi. Už od pondělí se chci zase vrátit zpět do České republiky a prožít to znovu. Bylo to super! Češi, vaše povaha (a taky váš nevyslovitelný, ale krásný jazyk) jsou pro mě výjimečné. Byla jsem v Bučovicích dvakrát a z každé návštěvy mám mimořádné zážitky. Děkuji, že mezi námi všemi tak skvěle šíříte ducha futsalu pro nevidomé! Mimochodem, Bučovice Blind Football Cup se konal naposledy? (V emailu jsi mi napsala “pokud ještě někdy”.) Každopádně doufám, že se zase brzy potkám s tebou a s vaším týmem! Ještě nevím kdy a kde, ale doufám, že se to brzo podaří. Ještě jednou díky za to, co děláte, a za lásku a čas, které vkládáte do futsalu pro nevidomé. Je skutečně krásné to vidět a prožít. Doufám, že také (jednou) uspořádáme mezinárodní turnaj v Belgii a ten váš pro nás bude vzorem. Budeme se snažit udělat jej tak dobrý jako je ten bučovický, ale nebude to snadné ;-).

Stefan Groenveld (fotograf týmu FC St. Pauli): Díky ještě jednou za veškeré úsilí, které vkládáte do tohoto turnaje. Byla to jízda! Tak zase příště! :)

Giancarlo Di Malta (trenér italského týmu Liguria Calcio Non Vedenti): Díky, Jitko, ze srdce ti děkuji za veškerý entuziasmus a upřímné nadšení. Na viděnou!

Katja Löffler (hráčka týmu St. Pauli): Ještě jednou vám děkuji za tento nádherný turnaj a za opravdu brilantní organizaci. Mám vždycky z pozvání hroznou radost  a Bučovice jsou fakt ten nejlepší, nejpříjemnější  turnaj, který ve futsalu pro nevidomé existuje. Doufám, že budu mít šanci se vrátit. A samozřejmě doufám, že to bude příští rok!

Chris Eillers (hráč týmu z Anderlechtu): Ještě jednou díky a posílám obrovské gratulace za tento parádní turnaj! Příště se vrátíme silnější. Sním o dni, kdy bude ve finále Brno a Anderlecht :-) Příští rok ty Anglány dáme, slibuju!!

Peter Goessmann (trenér týmu Blista Marburg): Díky za výborný turnaj v Bučovicích, celý tým si to moc užil!

 

Andrew Rodens (hráč týmu z Anderlechtu): Tento víkend v Bučovicích byl úžasný! Děkuju organizátorům, účastníkům (hráčům, trenérům, navigátorům, …), rozhodčím a všem dobrovolníkům!! Nechali jste za sebou neuvěřitelný kus práce. Futsal pro nevidomé je krásná “lekce” vášně, statečnosti, sdílení a spousty dalších hodnot. Tisíceré díky Avoy MU Brno, Jitce a jejím spoluhráčům! ;-)