ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

щодо відновлення діяльності  Лановецького цукрового заводу Тернопільської області

 

Ми, депутати Лановецької міської ради, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася навколо діяльності Лановецького цукрового заводу. Вимушені до Вас звернутися  від імені усієї громади допомогти зберегти господарську діяльність підприємства.

Лановецький цукровий завод було збудовано в 1960 році, на якому пропрацювало не одне покоління трудових династій. В сезон на ньому працювало понад 500 працівників. Він вважався одним з найпотужніших в області. Завод став для Лановецького району бюджетоутворюючим підприємством.

В нашому регіоні, де одна із найменших середня заробітна плата по області і один з найвищих рівнів безробіття, де знищені практично всі підприємства, вже четвертий рік поспіль зривається сезон цукроваріння.

За інформацією, яка стала нам відома, завод викупила німецька компанія Pfeifer & Langen Inwestycje, провідний виробник цукру на теренах Європейського Союзу. Тож, громада міста мала велику надію, що підприємство знову відновить свою діяльність. Проте, керівництво ТзОВ «Радехівський цукор», якому надано повноваження управління підприємством, вирішили вирізати завод на металобрухт, розпочавши із центрифуг першого продукту, що призведе до повного знищення схеми варіння цукру і знищення цукрового заводу в цілому.

Ми зверталися до ТзОВ «Радехівський цукор» із проханням припинити це безчинство та повернутися до діалогу, аби не загубити чи не єдине підприємство в районі, яке реально може наповнювати місцевий бюджет та створювати робочі місця. Проте, заступник генерального директора вищенаведеного товариства О.Кулич повідомив, що не вигідно запускати виробничі потужності підприємства.

Ми розуміємо, що вирощувати сировину та здійснювати цикл її переробки - це важко і затратно, але це гідний шлях для справжніх інвесторів, аграріїв. І ми готові до цієї праці, готові забезпечити завод сировиною, необхідними обсягами посівів цукрового буряка для ефективного завантаження виробничих потужностей заводу.

Наша позиція однозначна  - Лановецький цукровий завод повинен знову функціонувати, що дасть змогу налагодити цукрове виробництво в районі, можливість гідно жити і виховувати підростаюче покоління, підняти економіку краю.

Ми просимо Вас, як найвищих посадових осіб виконавчого та законодавчого органів держави, терміново вжити заходів для  збереження та відновлення діяльності цукрового заводу.

Ми віримо, що спільними зусиллями та співпрацею зможемо досягнути мети - Лановецький цукровий завод знову буде працювати на користь регіону і не повторить долю багатьох загублених підприємств країни.