Legitymacja

Zdjęcie: http://pre10.deviantart.net/a1a2/th/pre/i/2012/080/1/b/digital_painting__scruffy_old_man_by_dulceteffusion-d4tg1ii.png

Imię i nazwisko: Stanley Rochester

Wiek, data urodzenia: 56 lat, 15 wrzesień 1744

Miejsce urodzenia: Coventry

Status krwi: Mugolak

Dom: Za czasów nauki Ravenclaw.

Funkcja: Gajowy, pracownik

Różdżka: 17 cala, sztywna, cyprys, włókno z smoczego serca.

Opis Postaci

Wygląd: Wyglądem prezentuje już lekko zardzewiałego dziadka, który w życiu przeżył już wszystko kilka razy. Jego twarz ma zwyczaj ukazuje zaspanie, zmęczenie nawet jeśli w istocie tak nie jest. Długie włosy jak i broda mężczyzny jest siwa. Stary był suchy i chudy, na karku miał głębokie bruzdy po którejś z przygód. Brunatne plamy pokrywały jego ciało, tylko twarz była czysta. Parę blizn było widocznych na jego rękach od przeróżnych prac wykonanych w życiu, a one same były lekko umięśnione jak na wiek Stanleya. Postawę miał lekko zgarbioną oraz przytłoczoną. Nogi mężczyzny były bardzo wątłe i chude na tyle, że istniała obawa przed nie utrzymaniem reszty tułowia które było dość masywne. Ubiór Rochesteria był bylejaki. Co pierwsze wpadło mu w dłonie to i założył. Nie miał chęci ani czasu na przejmowanie się takimi rzeczami. Często można było go jednak z czerwoną bandamką na jednej z rąk.

Charakter: Spokojny człowiek, który ceni sobie przede wszystkim święty spokój. Nie lubi hałaśliwych czy kłopotliwych rzeczy, w tym małych dzieci. Najlepiej jakby żył sam na całym świecie raz z zwierzętami oraz roślinami. Na ogół za dużo się nie odzywa, czasem tylko mamrocze coś pod nosem. Uważany jest mimo wszystko za jednego z większych dżentelmenów posiadających wymagający gust. Rozczula się na widok szczęśliwych zwierząt czy dobrze rosnących roślin którymi od dziecka się interesował. Lubi sobie od czasu do czasu ponarzekać samemu sobie jak i wypowiedzieć parę mało przychylnych opinii o drugiej osobie. Jest szczery jednak zdanie wyraża w odpowiednich momentach zazwyczaj by bez przyczyny kogoś nie urazić.

Historia: Całe swoje dzieciństwo Stanley przeżył w obcym mu miasteczku gdzie aktualnie toczyła się wojna mugoli. Mało zapamiętał z swojego rodzinnego miasteczka, a o swoim magicznym pochodzeniu nie miał pojęcia do czasu otrzymania listu z szkoły magii. Przez ciągłe życia w wojennych warunkach młody Rochester nabrał ogromnego dystansu i obrzydzenia do ludzi uważając, że zwierzęta są o wiele lepszymi towarzyszami. Nie przelewały tyle niewinnej krwi chcąc osiągnąć absolutną władzę. Tułał się tak wraz z swoim ojcem i najlepszym przyjacielem których niedługo bo jego wyjeździe do szkoły pochłonęła wojna. To mocno podłomało chłopaka pogłębiając jego nienawiść szczególnie do mugoli. Był dobrym uczniem będąc wdzięczny szkole za opiekowanie się nim jak i wychowanie gdy ten został osierocony. Zakończył ją z bardzo dobrym wynikiem szczególnie wybitnym z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami. Po tym udał się na długi Staż do jednego z wybitnych nauczycieli tego przedmiotu. Całe życie poświęcił zwierzętom jak i rośliną po czym trafił do Uniwersytetu Magii i Czarodziejstwa by oficjalnie stać się Gajowym.

Wiedza i umiejętności

Talent postaci:  opieka nad zwierzętami

Umiejętności:

Ekwipunek:

Dziennik ucznia: -

Dziennik nauczyciela: Pochwała za dostarczenie jednej z nauczycielek pięknego bukietu kwiatów.