Узагальнення та систематизація знань з теми
Мета.
Навчальна. Повторити та систематизувати теоретичні знання з теми “Електричне поле”. Закріпити навички розв’язування основних типів розрахункових задач.
Розвиваюча. Розвивати логічне, алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати культуру наукового мовлення та культуру оформлення розрахункових задач.
Тип уроку. Узагальнення і систематизація знань.
Дидактичні матеріали:
План
Хід уроку
Перевірка домашнього завдання.
Задача 35.1. Планета Земля має заряд q=-105 Кл. Визначте кількість надлишкових електронів, яку має Земля.
Задача 35.2. Попередньо незаряджена краплина води “втратила” 20 мільярдів електронів. Якого заряду вона набула?
Задача 35.3. При електризації тертям маса палички зросла на 1,82·10-24 кг. Обчисліть заряд палички.
Задача 35.4. Дві маленькі металеві кульки мають заряди q і -q знаходяться на певній відстані. Як зміниться сила їх взаємодії, якщо кожній кульці надати заряд 2q?
Задача 35.5. Як зміниться кулонівська сила взаємодії двох однакових металевих кульок, що мають заряди q і -4q, якщо ними доторкнутися одна до одної й розвести на початкову відстань?
Задача 35.6*. Трьом парам однакових провідних кульок надали рівного за модулем заряду і розвели на однакову відстань. Укажіть пару, яка має найбільшу електричну силу взаємодії.
Підручник: §19-22 - повторити.
Задача 35.7. Електроскопу надали заряд, що дорівнює -6,4 нКл. Скільки надлишкових електронів отримав електроскоп? (В. 4·1010)
Задача 35.8. Дві маленькі металеві кульки мають заряди 2q і -q і знаходяться на певній відстані. Як зміниться сила їх взаємодії, якщо кожній кульці надати заряд -3q? (В. Збільшиться у 4,5 разів)
Підготуватись до тематичного оцінювання №3: “Електричне поле”.
Задачі високого рівня складності:
Задача 35.1.В. Дві однакові кульки, заряди яких відповідно дорівнюють 2,5 нКл і -0,5 нКл, доторкнули і розвели на попередню відстань. У скільки разів зміниться сила їхньої взаємодії?