Maailma majanduspoliitika muutub täielikult.

Hiina kaotab 3D printimisega seoses masstootmise ning kaotab selle tõttu majanduspoliitika. Ehk odavale tööjõule põhinev tootmine kaob ära. Inimesed prindivad endale vajalikud asjad ise ja füüsiliste kaupade asemel liiguvad 3D-jooniste failid. Oluliseks saab autoriõiguste kaitse ja piraatlus.

Toodete areng muutub kiiresti.

3D printimine aitab arhitektidel enda välja mõeldud asju testida kiiresti ja tõhusalt. Prototüüp luuakse umbes kahe tunniga ning siis on aega parandusi teha. See parandab väga palju asjade ja detailide valmimist.

Inimeste eluiga pikeneb.

Enne operatsiooni saavad kirurgid kiiresti printida vajaliku organi koopia ning selle järgi saavad panna paika edasise töökäigu. Tulevikus on võimalik ka printida nahka, rakkusid, kudesid ja erinevaid siseelundeid ning proteese. Sellega muutub ka meditsiin kiiremaks ja paremaks. Inimetsel on võimalik endale ise rohud printida jne.

Saab printida veel detailsemaid ja keerukamaid asju.

Seadmed arenevad kiiresti ning siis on vaja veel keerukamaid ja detailsemaid objekte, 3D printimine aitab sellele kaasa. 3D printimisega saab kiiresti printida keerulisema objekti, mida just parasjagu vaja on.

Suureneb ettevõtjate tähtsus.

Inimesed tahavad osta rohkem eraettevõtjalt tooteid ning tulevikus on võimalik saada lihtinimsel sellega edukaks. Tootjad saavad teha täpselt sellise asja nagu ostija soovib, ilma, et printerit peaks ümber seadistama.

Hooneid ja autosid on võimalik printida.

Tulevikus saab suurte printerite abil välja printida joonise järgi omale maja või muu selline hoone. Printimisega muutub autode ostmine tõhusamaks ja paremaks. Inimesed hakkavad ise oma ideid kirja panema ning hiljem võivad printimise abil need ka ellu viia. Kaovad ehitustöötajad, kuna printerid teevad nende eest töö ära. Kindlasti saab ka hoonetesse mööblit printida ja nii edasi.

Väheneb kaupade transportimine.

Kaupade transport väheneb, kuna saab teha 3D-joonise failid ning saab auruti kaudu neid edasi saata ning pole vaja palju asju transportida. Kuid kindlasti transport erinevate riikide vahel täielikult ei kao.

Võimalik on printida kõik võimalikke varuosasid nii maal, kui ka kosmoses.

Varuosade tellimisega läheb kaua ja seega 3D printimise abil saab seda teha igalpool ja kiiresti. Samuti saab printimist kasutada kosmoses, kui asjad hakkavad otsa lõppema, kuna printimine toimub kiiresti. Ja 3D printer kuulub kindlasti igalpool põhivarustusse.

Väheneb materjalide raiskamine ja liigtootmine.

Toorainet kasutatakse täpselt nii palju, kui vaja läheb ning ei ole mitte mingisugust raiskamist. Kindlasti saab asju veel taaskasutada ning ei pea ära viskama. Ning inimsed toodavad seda täpselt nii palju, kui endal vaja on või, kui palju keegi temalt seda osta või muud sellist soovib.

Prinditakse tehispilvi.

Kindlasti prinditakse tehispilvi, et vihma sajaks ning maa ära ei kuivaks ning, et vesi otsa ei saaks.