Legitymacja

Zdjęcie: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/bf/9b/fe/bf9bfe363ae6027d3671cc9c869a0122.jpg

Imię i nazwisko: Eryk Mason

Wiek, data urodzenia: 34 lat, 23 sierpień 1766

Miejsce urodzenia: Scafeld

Status krwi: Czysta

Dom: Za czasów nauki Slytherin.

Funkcja: Woźny, pracownik

Różdżka: 15 cala, sztywna, olcha, pióro z ogona Feniksa.

Opis Postaci

Wygląd: Eryk to przystojny facet o dużych brązowych włosach i takich samych oczach. Wyraziste usta i charakterystyczna szczęka nie raz została skomplementowana. Przez jego obsesje na idealność sam taki starał się być. Starał się mieć proporcyjną sylwetkę, równo ścięte włosy, a co najważniejsze zawsze dobrane i wyprasowane ubrania. Nawet na stanowisku sprzątacza zachowywał klasę. Celuje w kolory oliwkowe lub granatowe. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Mason lubi czasem projektować swój własny, czasem nieco dziwaczny, styl.

Charakter: Od najmłodszych lat Eryk uwielbiał perfekcję, idealizm oraz czystość. On sam odkąd pamięta świecił przykładem dla wszystkich wkoło, a pochwały jego postawy były chlebem powszechnym. Gardził za młodszych lat ludźmi, którzy nie są poukładani, a raczej spontaniczni i robią wszystko na ostatni moment. Dopiero po pewnym czasie wyciszył swój temperament do tego stopnie, że powstrzymuje się od uwag na temat czyjegoś wyglądu czy zachowania. Jednak miej się na baczności ponieważ Eryk na widok Twojej wygniecionej koszuli, zarysowanych pantofli czy rozszarpanej fryzury potrafi stać się pralką, szlifierką oraz fryzjerem na raz. Bylebyś w jego oczach w końcu wyglądał “jak człowiek”. Wbrew pozorom jeśli spełnisz jego idealizowane poglądy Eryk jest miłą osobą chociaż może to bardziej z względu na posadę jaką pełni. W końcu codziennie ma kontakt z uczniami przez to na pewno z zrzędy stał się przyjemniejszym facetem. Raczej żyje zasadą “lubię sprzątanie, nie was. Po prostu wy jesteście do wysprzątania”. Eryk uwielbia jeść wszystko co dyniowe, a najbardziej paszteciki oraz sok. W wolnym czasie, gdy nie sprząta - prawie nigdy - gawędzi z nauczycielami lub uczniami na wszelkie tematy. Jest wszechstronny dlatego obce tematy są dla niego wyłącznie okazją do dokształcenia się.

Historia: Jak to jest mieć idealne dziecko? Rodzice Eryka byli przepełnieni dumą i bardzo wspierali swojego syna. Oboje byli prymusami dlatego stawiali dużą poprzeczkę swojemu dziecko ale Eryk przeskakiwał przez nią z łatwością podwyższając ją jeszcze wyżej. Całe dzieciństwo spędził na doszkalaniu się z różnych dziedzin magii oraz Quidditcha. Erykowi udało się nawet przeskoczyć dwie pierwsze klasy w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogward przez co od razu zdobył sobie sympatię tamtejszych nauczycieli. Trafił do domu Salazara Slytherina co bardzo pasowało jego charakterowi. Za czasów szkolnych był cyniczny i arogancki ciesząc się dużą popularnością wśród uczniów. Udało mu się nawet zdobyć tytuł Prefekta Naczelnego jednak jego nagminny charakter i obsesja czystości pozbawiły go tego tytułu po pierwszym semestrze z względu na skargi uczniów. Podłamało to trochę ambicje chłopaka jednak od w odwecie zawziął się jeszcze bardziej i działał jako skarżypyta pod przykrywką. Napisał nawet parę plotek do szkolnej gazetki o uczniach, którzy znacząco przyczynili się do jego zwolnienia. Tak minął ostatni rok szkolny Eryka. Można się spodziewać, że ukończył szkołę z najwyższym wynikiem, a jego ambicje sięgały wysokiego stołka w Ministerstwie Magii. Mason z wielkimi ambicjami udał się po obiecany stołek przez jednego z Ministrów. Jego życie, autorytet jak i ego złamało się po tym jak jego kandydatura została odrzucona, a powodem tego było jego zawyżone poczucie wyższości nad innymi. Ministerstwo chciało uniknąć pracownika, który ustawiłby wszystkich po kątach jak i wprowadzał w zamęt relacji między nimi. Eryk po tym wpadł w głęboką depresję, a rodzice tylko pogorszyli początkowo ten stan. Dziecko nie spełniało ich ambicji, a przyniosło tylko hańbę. Kres tego nastał gdy mężczyzna poznał Rafaela Wedena, dyrektora Uniwersytetu Magii i Czarodziejstwa. Wróżbita nie znając życiorysu Masona zaproponował mu posadę Woźnego w własnej szkole. Eryk na początku urażony zmienił zdanie przypominając sobie o powodzie zwolnienia i ostatecznie przyjął posadę. W końcu uwielbiał także sprzątać. Tak został woźnym i odbudował poniekąd swoje życie. Rodzice po czasie wybaczyli synowi i przeprosili za swoje postępowanie.

Wiedza i umiejętności

Talent postaci:  analityczny umysł

Umiejętności:

Ekwipunek:

Dziennik ucznia: -

Dziennik nauczyciela: Nagana za wypolerowanie twarzy uczennicy.