Pár poznámek po škole

Moc se mi nechce psát reportáž, tak jen něco k tomu, co jsme dělali během hry. Když už Aleš napsal poznámky, reportáž se mi tuplem nechce psát. Ale připíšu vlastní dojmy. Před hrou měl Dero oslavu narozenin, a tak nás šlo minimálně o jednu opici víc. Minimálně. Není to doufám porušení pravidel.

Hra

Start jsme zkopali. Co jiného, když možnost přeskočení nebyla na startu, ale před hrou (sic) a vy ji tam celou dobu hledáte a z textu KVOVOUKUP… smysluplné heslo nepoznáte. Pojem “kvovouk” nám však zůstane v paměti po celý zbytek hry. Plus hodina a dvě minuty na Bazingu (Kachnu s Tučňákem, pro ty méně znalé).

Pak to byla stíhací jízda, kde se dalo nabrat snad jen na přesunech nebo zatmění mysli soupeřů. Asi až do sedmičky, kdy jsme opustili variantu “nightmare” bez světla a museli tajenku za sedu aspoň načrtnout, jsme si nesedli a nejspíš ani čelo, které na nás mělo konstantní náskok od startu. Dvakrát jsme využili autobusový přesun ač jednou to byla jen zdánlivá zkratka, jednou polili šifru a třikrát potkali Spící voly.

Na jedenáctce jsme potkali bandu místních mládežníků, kteří se moc chtěli zúčastnit hry. Naštěstí nás to donutilo obejít ty ulice a šifru vyřešit. Ještěže jsme byli tým, protože jeden z nás nebozná borovici a jeden hledá šifru příliš u země. Plus dvacet minut na Bazingu. Teda Kachnu.

Dvanáctku jsme skočili. Jako jedni z mála z čela jsme využili této možnosti a všech 6 šifřiček.

Viděli jsme je až u vědmy, kde jsem se dozvěděl, že umřu tehdy, když autobus a že jedna plus jedna je Eiffelovka. Také jsme se dozvěděli kudy chodí noční hlídač na šichtu (když je ((opravdu) hodně) velká) zima). A nakonec z toho vypadlo i místo dalšího stanoviště. Byli jsme sami a mohli jsme pokládat zjevné otázky. Chudák hlavní pole.

Šifru pod pět sekund jsem dosud nevyluštil. Na Po škole poprvé.

Další šifru jsme nechali se vzkazem: “Byli jsme tu, SG-1, 3.41,” za stěračem Ondrova auta. Po hře říkal, že se bál, abychom nezvonili, protože z testu věděl, že se půjde okolo.

V šipečkách vznikla při tisku chyba. Když nám díky ní začlo vycházet VEVEVE, těšili jsme se na internetovou adresu. Další VEVE to zkazilo, ale tajenku jsme z toho nakonec vydolovali.

Zjišťujeme, že jsme to dotáhli na druhé místo. Super.

Kakáně a jebulka.

Kobyliská střelnice - skoromatrixí stanoviště.

Priorita je hned. Ale co s tím SJZV. Podle Opravte to je to SOCHA JANA ZIZKY VYCHOD. Ne. Byl to postup, jak do čtverce 4x4 vypisovat čáru, aby těch výsledků bylo šestadvacet. Tybrďo. Vydávám se pro nápovědu, kterou nevyzvednu a s týmem se shledávám až při plnění cílových aktivit.

Cíl. Pár úkolů, čtyři plnit nemusíme, naštěstí mezi nimi je pletení a rozplétání blíženců. Nakonec přicházíme i na toho kozoroha. Hodinu dvacet (patnáct) po Kachně s tučňákem.

Jsme druzí, cool.

Obecně

Když se vám Majk přihlásí do týmu, berte ho.

Pro některé týmy jako Spletenec se dá vymyslet spousta hanlivých přezdívek. Organizátorům Paralaxy by se to taky nemuselo líbit.

Mám pocit, že všechno vyluštili Majk s Derem. Až na krov, ten jsem dal já. Moje oblíbená ulice.

Předstartovní skrytí polohy druhé šifry je fuj.

Sedíme na startu a první tým je na šestce. Lehká nervozita.

Při přesunu na dvojku míjíme jednočlenný tým (Notorická veverka).

Z první půlky to byl spíš závod. Majk, Mike a Dero chodí strašně rychle! Jo a Dero ztratil karimatku, tak kdybyste zjistili, že máte nějakou navíc…

Dost pomáhalo vyluštit princip, uhodnout tajenku a otestovat pár klíčových písmen. Zvlášť z první třetiny hry.

Říkat opilcům v noci, že se s nimi nechcete bavit, zpětně nevypadá jako výherní strategie.

Říkat opilcům v noci, že by se s nimi rád bavil támhleten vedlejší tým, je zlý, nepěkná věc.

Ukazovat týmům ve statistikách, že se všichni zasekli na třináctce, je vtipný.

Předpony byly nečekaně vtipný, ač jednoduchý.

V kostele se špatně spí. To bude asi ne až tak překvapivou absencí žíněnek.

Čekat na vyhlášení 8 hodin je fakt dlouho. Ty žíněnky by bodly. Já rád v cíli zůstanu, ale chápu lidi, co se na to vybodnou. Je to nicméně škoda, když nejsou na vyhlášení ti, co to vyhráli (a další). Prima by bylo, kdyby do cíle orgové na hrách dali deskovky, třeba i karty. Nebo horkej čaj. Nestěžuju si, jsem rád i za ty vypolstrované kostelní židle, jen dávám tipy potenciálním orgům čtoucí tyhle řádky.

Celkově to byla pěkná hra, až na VEVEVE bez chyb, šifry odladěné, standardní principy zahrnuté v rozumné míře. Byly tam tři těžké šifry (šipečky, obloučky a vědma - ta teda hlavně kvůli sdílení stanoviště s týmy). Zatímco pro nás a zbytek čela to bylo spíš o tom neudělat chybu, týmy středního doletu se pravděpodobně mohly bavit do sytosti na ne až tak lehkých šifrách jako horoskop (tam by bylo fajn využít mapu ze startu, to je neprůstřelná reference) nebo prázdný papír. Čekali jsme po třináctce.6 ještě nějaké další výzvy. Na(ne?)štěstí už nebyly.

Statek to docela dobře odhadl, zvlášť Carpe Testudo, ti se ještě asi časem docela zlepší a křišťálová koule by jim prorokovala euro nebo dokonce slunečnici.

Díky za hru a příště snad na viděnou!

Aleš

Mike