Published using Google Docs
Інформатика 10 (АП) Урок 60
Updated automatically every 5 minutes

Урок  60                                                                            Інформатика 10 (АП)


Лабораторна робота № 8

"Реалізація алгоритмів з вкладеними повтореннями у вигляді програм (проектів)"


Мета.  

Навчальна. Навчитися самостійноскладати та записувати мовою програмування алгоритми з вкладеним повторенням.

Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, вміння застосовувати набуті знання.

Виховна. Виховувати наполегливість, самостійність, культуру оформлення

План

  1. Актуалізація опорних знань.
  2. ТБ.
  3. Лабораторна робота.
  4. Приклади.
  5. Підсумки  уроку.
  6. Домашнє завдання.

Пам’ятка для учня!

  1. Пригадайте правила техніки безпеки при роботі з ПК.
  2. Через кожні 15 хв. виконуйте вправи для очей та для зняття м’язової втоми.

Хід уроку


1. Актуалізація опорних знань.

  1. Чи може оператор, повторюваний у циклі, сам бути циклом?
  2. Що таке вкладені цикли?
  3. У чому полягає правило вкладення циклів ?
  4. Наведіть приклади задач, при розв'язуванні яких виникає необхід­ність використання вкладених циклів.

2. Техніка безпеки під час роботи на ПК.

Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.


3. Лабораторна робота № 8 "Реалізація алгоритмів з вкладеними повтореннями у вигляді програм (проектів)"

!!! Виконуючи роботу, необхідно дотримуватись правил техніки безпеки та протипожежної безпеки !!!

 

Варіанти завдань для самостійного виконання. Частина 1

Варіант

Завдання.

Обчислити значення ряду, де вхідні дані m, n, x, y, k (згідно вашого варіанту).

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

Варіанти завдань для самостійного виконання. Частина 2

Варіант

Завдання

1

Написати програму виводу таблиці цілих чисел від 11 до 100:

-11--12--13--14--15--16--17--18--19--20-

-21--22--23--24--25--26--27--28--29--30-

-31--32--33--34--35--36--37--38--39--40-

-41--42--43--44--45--46--47--48--49--50-

-51--52--53--54--55--56--57--58--59--60-

-61--62--63--64--65--66--67--68--69--70-

-71--72--73--74--75--76--77--78--79--80-

-81--82--83--84--85--86--87--88--89--90-

-91--92--93--94--95--96--97--98--99--100-

2

Написати програму виводу таблиці чисел з непарних десятків від 11 до 100:

-11--12--13--14--15--16--17--18--19--20-

-31--32--33--34--35--36--37--38--39--40-

-51--52--53--54--55--56--57--58--59--60-

-71--72--73--74--75--76--77--78--79--80-

-91--92--93--94--95--96--97--98--99--100-

3

Написати програму виводу таблиці непарних чисел:

-11--13--15--17--19-

-21--23--25--27--29-

-31--33--35--37--39-

-41--43--45--47--49-

-51--53--55--57--59-

-61--63--65--67--69-

-71--73--75--77--79-

-81--83--85--87--89-

-91--93--95--97--99-

4

Написати програму виводу таблиці множення:

                1              2              3              4              5              6              7              8              9

                2              4              6              8              10            12            14            16            18

                3              6              9              12            15            18            21            24            27

                4              8              12            16            20            24            28            32            36

                5              10            15            20            25            30            35            40            45

                6              12            18            24            30            36            42            48            54

                7              14            21            28            35            42            49            56            63

                8              16            24            32            40            48            56            64            72

                9              18            27            36            45            54            63            72            81

5

Написати програму виводу табличної інформації про квадрати чисел від 11 до 99:

                121          144          169          196          225          256          289          324          361

                441          484          529          576          625          676          729          784          841

                961          1024        1089        1156        1225        1296        1369        1444        1521

                1681        1764        1849        1936        2025        2116        2209        2304        2401

                2601        2704        2809        2916        3025        3136        3249        3364        3481

                3721        3844        3969        4096        4225        4356        4489        4624        4761

                5041        5184        5329        5476        5625        5776        5929        6084        6241

                6561        6724        6889        7056        7225        7396        7569        7744        7921

                8281        8464        8649        8836        9025        9216        9409        9604        9801

6

Написати програму виводу таблиці з символами:

AA BA CA DA EA FA GA HA IA JA

AB BB CB DB EB FB GB HB IB JB

AC BC CC DC EC FC GC HC IC JC

AD BD CD DD ED FD GD HD ID JD

AE BE CE DE EE FE GE HE IE JE

AF BF CF DF EF FF GF HF IF JF

AG BG CG DG EG FG GG HG IG JG

AH BH CH DH EH FH GH HH IH JH

AI BI CI DI EI FI GI HI II JI

AJ BJ CJ DJ EJ FJ GJ HJ IJ JJ

7

Написати програму виводу такої таблиці:

A1 B1 C1 D1 E1 F1 G1 H1 I1 J1

A2 B2 C2 D2 E2 F2 G2 H2 I2 J2

A3 B3 C3 D3 E3 F3 G3 H3 I3 J3

A4 B4 C4 D4 E4 F4 G4 H4 I4 J4

A5 B5 C5 D5 E5 F5 G5 H5 I5 J5

A6 B6 C6 D6 E6 F6 G6 H6 I6 J6

A7 B7 C7 D7 E7 F7 G7 H7 I7 J7

A8 B8 C8 D8 E8 F8 G8 H8 I8 J8

A9 B9 C9 D9 E9 F9 G9 H9 I9 J9

8

Написати програму виводу таблиці множення:

2*2=4

3*2=6

4*2=8

5*2=10

6*2=12

7*2=14

8*2=16

9*2=18

 

 

2*9=18

3*9=27

4*9=36

5*9=45

6*9=54

7*9=63

8*9=72

9*9=81

9

Написати програму виводу таблиці гіпотенуз (номер стовпця – це довжина першого катета, а номер рядка – другого):

1,41   2,24   3,16   4,12   5,1        6,08   7,07   8,06   9,06  

2,24   2,83   3,61   4,47   5,39   6,32   7,28   8,25   9,22  

3,16   3,61   4,24   5          5,83   6,71   7,62   8,54   9,49  

4,12   4,47   5          5,66   6,4        7,21   8,06   8,94   9,85  

5,1        5,39   5,83   6,4        7,07   7,81   8,6        9,43   10,3  

6,08   6,32   6,71   7,21   7,81   8,49   9,22   10         10,82

7,07   7,28   7,62   8,06   8,6        9,22   9,9        10,63  11,4  

8,06   8,25   8,54   8,94   9,43   10         10,63  11,31  12,04

9,06   9,22   9,49   9,85   10,3   10,82  11,4   12,04  12,73

10

Написати програму виводу числового трикутника:

1

1 2

1 2 3

1 2 3 4

1 2 3 4 5

1 2 3 4 5 6

1 2 3 4 5 6 7

1 2 3 4 5 6 7 8

1 2 3 4 5 6 7 8 9

11

Написати програму виводу символьного трикутника:

A

AB

ABC

ABCD

ABCDE

ABCDEF

ABCDEFG

ABCDEFGH

ABCDEFGHI

ABCDEFGHIJ

12

Написати програму виводу символів:

 BCDEFG

A CDEFG

AB DEFG

ABC EFG

ABCD FG

ABCDE G

ABCDEF

13

Написати програму виводу символів:

A    

 B    

  C  

   D  

        E

          F

          G

14

Написати програму виводу символів:

            A

          B

        C

   D  

  E  

 F    

G 

15

Написати програму виводу чисел:

1           7

 2   6

  3 5

   4  

  3 5

 2   6

1           7


4. Підсумки уроку.


5. Домашнє завдання.

1. Повторити конспект.

2. Обчислити значення ряду, де вхідні дані m, n, x, y, k (згідно вашого варіанту).