IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA

22.04.2018

Dzisiejsza kolekta kopertowa przeznaczona jest na dalsze prace w kościele.

· Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy wszystkich na nieszpory o godz. 1600.

· W czwartek o godz. 700 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu

· W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. porannej procesja do krzyża przy kościele z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

· W przyszłą niedzielę obchodzimy nasz odpust parafialny. Zapraszamy wszystkich parafian na sumę odpustową o godz. 1100, a także na uroczyste nieszpory o godz. 1600. Szczególnie zapraszamy górników i strażaków do służby przy ołtarzu oraz poczty sztandarowe. Kazania wygłosi Minister prowincjalny O. Antonin Brząkalik.

· Zapraszamy parafian do przygotowania się na odpust poprzez odmawianie Litanii do

św. Jerzego. Tekst znajduje się w wiadomościach parafialnych. Litanię będziemy odmawiać również przez cały tydzień na końcu Mszy św.

· W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się najnowsza papieska adhortacja o powołaniu do świętości w świecie współczesnym. Polecamy również artykuły: - Czy program 500-PLUS zmienił polską rodzinę?; - Polityka to walka; - Obrońca prostych ludzi; oraz – O budzeniu rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

· Tegoroczna procesja Bożego Ciała Tegoroczna trasa Bożego Ciała przebiegać będzie ulicami Ameryki. Budowniczych ołtarzy zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 1900.

· Małżonków przeżywających swoje 25, 50, 55, 60 rocznice ślubu zapraszamy do katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w niedzielę 20 maja o godz. 1200. Podczas Mszy Świętej małżonkowie jubilaci otrzymają uroczyste błogosławieństwo, zaś po Eucharystii zapraszamy na wspólne świętowanie na placu obok katedry. Zgłoszenia w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin do 4 maja.

· W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary.