Published using Google Docs
Відкритий урок - 2015.docx
Updated automatically every 5 minutes

Смолінська  загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів

Розробка вчителя математики

«Додавання та віднімання раціональних чисел»

Васильєва Н.І.

Вчитель І категорії

Знання людині — що крила пташині.

Тема уроку: Додавання та віднімання раціональних чисел.

Мета уроку:

навчальна – узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів із теми «Додавання і віднімання раціональних чисел», підготувати учнів до написання контрольної роботи;

розвивальна – розвивати вміння узагальнювати інформацію, пам'ять, увагу, логічне мислення;  

виховна – виховувати в пізнавальне ставлення до навчання, спостережливість, наполегливість у досягненні поставленої мети.  

Тип уроку: узагальнення знань, умінь і навичок. .

Наочність та обладнання: слайдова презентація, роздатковий  матеріал, тести.

        Хід уроку

  1. Організаційний момент

Вітання вчителя та учнів

Щоб урок цікаво розпочати,

Загадку дам вам відгадати:

Наук цариця недосяжна,

Могутня, щедра і прекрасна

Блискуче розум розвиває,

Мислити правильно навчає.

Неперевершена її краса,

Чудова логіка струнка.

Ну, друзі, хто ж вона така?

Звичайно «Математика»

  1. Перевірка домашнього завдання.

Учні здійснюють самоперевірку домашнього завдання за готовими розв’язками, заздалегідь підготовленим вчителем.

  1. Формулювання мети і завдань уроку

Діти, над якою темою ми з вами працювали на останніх уроках?

Звісно, «Додавання та віднімання раціональних чисел»

Сьогодні на уроці ми узагальнимо наші знання та вміння з даної теми.

Вже на наступному уроці ми  з вами писатимемо контрольну роботу,тому сьогодні наше завдання – якнайміцніше закріпити  засвоєні раніше знання із теми «Додавання і віднімання раціональних чисел». Для цього запрошую вас у мандрівку по країні Раціональних Чисел. Тут на гостей чекають квартали та цілі райони цікавих задач. Але, як і для кожної подорожі, для цієї вам потрібен квиток, вартість якого вимірюється не грошима, а чим? Відповідь ховається у загадці.

На уроках, в книжці, в школі

Почерпнеш ти їх доволі.

І назавжди у житті

Стануть друзями тобі.

(Знання)

Ви, як завжди праві, найцінніша валюта – це знання. Але найефективніша формула успіху має більше компонентів: знання + допитливість + кмітливість + спритність і все це множимо на гарний настрій. Прихопивши із собою всі ці компоненти, рушаємо в путь.

Можу гарантувати, що тепер із мандрівки ви повернетеся з чудовими враженнями та гарними сувенірами у вигляді високих оцінок.         

  1. Актуалізація опорних знань

Фронтальне  опитування за технологією «Мікрофон» 

а) додатна;     б) від’ємна;     в) дорівнює нулю.

         «-».

Гра «Вірю – не вірю»

  1. Систематизація та узагальнення вмінь учнів

Усні вправи

Відповідь:29

Відповідь:  7,8;   -4;   -12,7

Робота з підручником

№994 (3, 5, 7)

3)  х+2,6=-1,7                5) х-0,9=-1,4                 7) -20-х=-13

     х=-1,7-,2,6                    х=-1,4+0,9                     х=-20-(-13)

     х=-4,3                           х=-0,5                            х=-20+13

                                                                                 х=-7

№1001 (1, 3, 4)

1)  -27+13-34+21=(-27+(-34))+(13+21)= -61+34= -27

3) -0,65-(-0,44)+(-1,23)+8,1=-0,65+0,44+(-1,23)+8,1=

=(-0,65+(-1,23))+(0,44+8,1)=-1,88+8,54= 6,66

4)    

№1003 (3)

3)    

 

Мабуть трохи стомилися? Тож зробимо фізхвилинку.

Руки вже за головою,
        Тож дивись перед собою.
        Виправляємо хребет,
        Лікті зводимо вперед,
        Мов, метелики, літаємо,
        Крильця зводим, розправляєм.
        Будем вправу завершати,
        Легше всім нам працювати.

Продовжимо роботу

        

№1008 (2, 5)

Розв’яжи  рівняння:

2)  |х|-3,1=4,4                      5) 15-|х|=-2

     |х|=4,4+3,1                          |х|=15-(-2)            

     |х|=7,5                                 |х|=17   

       =-7,5                                                  =-17

          =7,5                                                   =17

       

  1. Контроль засвоєння знань       

Самостійна робота (тести з відкритою формою відповідей на 2 варіанти, які    містять тільки одну правильну відповідь з чотирьох). Див. додаток

  1. Підсумки уроку

Аналіз реалізації завдань на уроці «Продовжити  речення»

  1. Домашнє завдання

Повт. пп 34-36,

А.Г. Мерзляк,  В.Б. Полонський, М.С. Якір

№995 (2, 5, 6); №1002 (3, 4, 5); №1009 (1, 4, 6)

Тестові завдання

Варіант  1

Позначте правильну, на вашу думку, відповідь.

  1. Яка з наведених сум дорівнює -23,5?

А  -4,5+27      Б  -17+6,5       В  -30+7,5       Г  -12,5+(-11)

  1. Який із виразів має найбільше значення?

А  11-8          Б  -11-(-8)       В  11-(-8)         Г  -11-8

  1. Чому дорівнює різниця виразів   -2-a+b    i    -3+b-a?

А  -5             Б  1                  В  5+a-b           Г  -1-a+b

  1. Розв’яжи  рівняння:

 -8,7-|х|= -9,6

А  -0,9             Б  0,9           В  -0,9; 0,9       Г  рівняння розв’язків не має

Варіант  2

Позначте правильну, на вашу думку, відповідь.

  1. Яка з наведених сум дорівнює -27,3?

А  -40+12,7      Б  -5,3+22       В  -25+2,3       Г  -30+3,7

  1. Який із виразів має найменше значення?

А  16-7            Б  -16-7           В  16-(-7)         Г  -16-(-7)

  1. Чому дорівнює різниця виразів   -3+с-d    i    -5-d+c?

А  -8             Б  2-c+d             В  8+c-d           Г  2

  1. Розв’яжи  рівняння:

|х|+3,7=2

А  -0,8             Б  0,8           В  -0,8; 0,8       Г  рівняння розв’язків не має