Nicky Bardaxoglou (Five-a-side Anderlecht, Belgie): Nevím, jak nejlépe poděkovat za ten nejlepší turnaj v Evropě. Patří vám velké uznání a gratulace.

Asamea Keravnos (Řecko): Za celý tým Asamea KERAVNOS bychom rádi poděkovali organizátorům tohoto výjimečného turnaje. Protože jsme vznikli celkem nedávno a máme poměrně mladý tým, byl to náš první mezinárodní turnaj, i když skoro každý z nás hraje také za řecký národní tým… Můžeme proto říct, že tento turnaj byl lépe zorganizovaný a zábavnější než mnohé jiné (pokud ne všechny)  turnaje a šampionáty, včetně těch pořádaných dokonce samotnou Mezinárodní sportovní federací nevidomých IBSA. Nebylo to pouze sportovní utkání, ale komplexní zážitek. Nadchly nás jednotlivé malé i velké detaily. Třeba lahve na vodu s našimi jmény, instrukce přeložené do našeho jazyka a navíc v braillu, krabice plná ovoce a sladkostí, kterou jsme měli každý den nachystanou v šatně, rozhodčí, komentátoři, velmi kvalitní online streaming, bazén, jídlo, celá atmosféra, prostě všechno… A samozřejmě také pořadatelé, kteří kvůli nám nespali a asi si nestihli nic užít, protože hlídali, aby všechno perfektně klapalo a my se bavili! Navíc všechny týmy byly plné milých, veselých a přátelských lidí, kteří z tohoto turnaje udělali nejen sportovní zážitek, ale také příležitost k setkávání. Z účasti jsem proto měli radost nejen jako sportovci, ale také čistě lidsky.

Všechno bylo dokonalé. Hlavně pro naše mladé hráče to bylo, jako bychom vzali děti do Disneylandu! A to je to nejdůležitější… To, že jsme udělali tyhle lidi tak šťastné a nabídli jim tuhle jedinečnou příležitost (minimálně do příští ročníku BBFC!), na kterou nikdy nezapomenou a bude je ještě více motivovat pokračovat s futsaleml… Ještě jednou bychom rádi poděkovali všem organizátorům tohoto úžasného turnaje a hlavně skvělé Jitce a Bukymu, kteří si sáhli na dno, abychom si vše mohli užít od první do poslední chvilky….

Pevně věříme, že se z turnaje podaří udělat zavedenou tradici, která bude dál dávat všem lidem (doufejme, že včetně nás!) ještě více radosti a nezapomenutelných zkušeností! A taky doufáme, že pořadatelé budou mít každým rokem méně práce se sháněním prostředků na uspořádání akce a budou se moct zaměřit spíše na organizaci… Je načase, aby si turnaj také užili a nemuseli sledovat zápasy až poté ze záznamů...

Ještě jednou děkujeme za všechno… bylo to úžasné. Doufáme, že se uvidíme zase příští rok!

Jana Baštová (ZŠ Školní 710 v Bučovicích): Všechny vás moooooc zdravím :-) Nevím proč, ale vždycky když kouknu na hřiště, tak mám takovou nostalgickou náladu a už se těším na příští rok, kdy vás zase uvidím. Snad všechno klaplo podle vašich představ a všichni byli spokojeni. Jste borci, že něco takového dokážete v tak malém počtu zorganizovat. Vím, kolik to stojí úsilí, času. Dík za krásné sportovní, osobní zážitky, za vínečko.

Natacha Theys (Five-a-side Anderlecht, Belgie): Stotisíceré díky za úžasný turnaj! Tomáši a Jitko, podařila se vám neuvěřitelná věc! Mockrát děkuji celému týmu Avoy MU Brno! Jsem už od pondělí zase doma a mám plnou hlavu nezapomenutelných vzpomínek a snů. BBFC je jediné místo, které znám, kde dokážu cítit tolik krásných emocí zároveň a kde se cítím obklopená duchem futsalu pro nevidomé: velkorysostí, přátelstvím, fairplay, štěstím, smíchem, vášní, radostí, sdílením zkušeností a mnohým dalším... Je to kouzelné dobrodružství s milými lidmi! Díky také svým spoluhráčům a ostatním týmům, hráčům, brankářům, trenérům a navigátorům, všem dobrovolníkům, komentátorům, fotografům, skvělým rozhodčím, organizátorům, ... Zvládli jste to úžasně! Už mi všichni moc chybíte!

Mark Blake (MIK Sound, Švédsko): SKVĚLÁ PRÁCE, týme, celá organizace byla perfektní. Za Mälarhöjdens IK (MIK) Sound bychom rádi všem poděkovali za zábavu a mimořádnou zkušenost, která nás hodně naučila. Tohle nebyl jenom náš první turnaj, byly to totiž vůbec první celé zápasy, které jsme kdy hráli :-) Vždycky vás rádi uvidíme ve Stockholmu (naše hřiště je asi 10 km od středu města) a těšíme se, že se opět setkáme a budeme spolu dál rozvíjet tento kouzelný svět futsalu pro nevidomé. Tack a do toho!

Michael Piecq (rozhodčí, Belgie): Náš tým rozhodčích už je zase doma. BBFC je úžasný turnaj, na kterém se kouzlo stává skutečností. O snech se nemusíme bavit, stačí je žít.

Keryn Seal (bývalý kapitán britské reprezentace): Tento rok jsem měl tu čest účastnit se podruhé bučovického turnaje. Bylo mi líto, že mi moje smlouva s Anglií zabránila účastnit se předchozích tří ročníků.  Poprvé jsem tedy navštívil až 4. ročník úžasného bučovického turnaje roce 2016. Reprezentoval jsem Worcester s několika britskými spoluhráči. Byli jsme šťastní, že jsme vyhráli a ještě šťastnější, že jsme mohli být součástí této fotbalové akce s fesťákovým nádechem.

Letos jsem měl potěšení zahrát si na 5. ročníku BBFC s týmem Avoy MU Brno. Byla to pro mě nová a vzrušující zkušenost a těšil jsem se na to víc než půl roku předem. Být součástí českého klubu v turnaji pořádaném v České republice byla zkušenost odlišná od všeho, co jsem za svá léta ve sportu prožil. Byl jsem šťastný a poctěný, že jsem dostal příležitost být součástí tohoto klubu.

Do turnaje jsme šli s myšlenkou vyhrát nebo být ve finále. Nakonec se to vyvinulo jinak a skončili jsme šestí. Ale některé výkony a podpora domácích fanoušků mě zahřály a daly mi pocit hrdosti, který vydrží déle než vítězství.

Jitku znám už víc než 8 let. Hned zkraje na mě udělala dojem a nepřestává mě udivovat svým nadšením a důkladností. A pořadatelský tým, který sestavila kolem turnaje, je neméně dobrý. Práce, kterou odvedli, a zapálenost, vášeň a srdečnost, kterou všichni projevili, je opravdu strhující. To, že tito lidé chtějí každý rok věnovat svůj čas a zkušenosti právě této sportovní akci jasně vypovídá o významu futsalu pro nevidomé, bučovickém turnaji a o Jitce samotné.

Navíc každým rokem přichází nějaká novinka nebo detail, který BBFC trochu odlišuje. Už se nemůžu dočkat, co mají v plánu na rok 2018. Na závěr bych rád dodal, že pro mě byl tento turnaj úžasný zážitek na hřišti i mimo něj. Mnohokrát ve své kariéře jsem litoval, že jsem se neseznámil se soupeři. Na tomto turnaji nebylo čeho litovat. Vyměnil jsem si poznatky a zkušenosti s hráči a trenéry z celé Evropy a Jižní Ameriky. Taky jsem se více sblížil se spoluhráči z Avoy MU Brno. Už se těším na další rok!

Five-a-side Anderlecht (Belgie): Nekonečné díky Tomáši Bukovskému a Jitce Graclíkové za uspořádání báječného turnaje. Soutěž byla plná radosti, vášně a emocí… na světě neexistuje další místo, kde si člověk může užít futsal pro nevidomé tak jako v Bučovicích.

Díky a pozdravy všem dobrovolníkům, rozhodčím, fotografům, navigátorům, hráčům, týmům, … prostě všem zúčastněným za neuvěřitelnou práci, kterou odvedli!

Maurizio Valgolio (komentátor, Hannover, Německo): Obrovské díky za úžasný víkend vám všem!

Tomáš Ergens (divák): Chtěl jsem Ti jen říct, že to byl super zážitek. Kolik je v tom napětí a emocí!!! A prostředí zorganizovaný skvěle, odsýpalo to... no prostě žůžo. Tak držím palce, ať se daří nejen totok :)

Aleexis Richir (Five-a-side Anderlecht, Belgie): Ahoj Jitko, chtěl bych Ti ještě poděkovat za skvělou práci a vřelé přijetí, tak jako každý rok, když přijedeme do Bučovic. Tenhle turnaj je opravdu nejkrásnější na světě a my jsme tuze šťastní, že jsme jej vyhráli. Přeji Tobě a celému brněnskému klubu do budoucna to nejlepší, protože si to zasloužíte. Doufám, že se příští rok zase uvidíme.

Tyniecka Krakow (Polsko): Chtěli bychom poděkovat týmu Avoy MU Brno, Jitce, Tomášovi a každému, který se podílel na tom, že víkend v Bučovicích byla parádní akce futsalu pro nevidomé. Máme za to, že BBFC by se mělo přejmenovat na Bučovice Champions League. Bylo nám velkou ctí a účastnit se pátého ročníku byl skvělý pocit! Všem zúčastněným týmům gratulujeme. Je vždycky výborné hrát s nejlepšími a učit se od nich. Doufám, že se opět brzy uvidíme a budeme mít příležitosti si zahrát!

Christoff Eillers (Five-a-side Anderlecht, Belgie): Ještě jednou díky za takový turnaj. Jako tým jezdíme na docela dost fotbalových akcí a já osobně jsem toho projel už hodně, ale BBFC je pořád ten nejlepší z nejlepších díky své atmosféře, organizaci a všemu okolo! Věděli jsme, že i kdybychom byli poslední, BBFC bychom si užili. Jsem strašně strašně šťastný, že jsem vás poprvé slyšel po turnaji říct, že do toho jdete příští rok zase!

Peter Goessmann (Blista Marburg, Německo): Milá Jitko, děkuji ti za těchto několik nezapomenutelných dní. Jsi vždy vítána v Marburgu a v našich srdcích. Všichni tě moc zdravíme.

François Carcouët (rozhodčí, Francie): Bylo mi opravdovým potěšením přijet. Tento turnaj představuje ducha futsalu pro nevidomé a já vám za to děkuju, ačkoliv myslím, že rozhodčí tady nejsou těmi nejdůležitějšími osobami.

Kevin Vanderboght (Five-a-side Anderlecht, Belgie): Děkuji, Jitko, Tomáši. Děkuji svému klubu z Anderlechtu, že mi dovolil uskutečnit můj sen zúčastnit se jednoho z nejkrásnějších turnajů na světě.

Zdeněk Rybák (bývalý hráč Avoy MU Brno): Chtěl jsem Vám pogratulovat k Bučovicím – asi spíš k průběhu než k výsledku. :) Já jsem chvílemi sledoval váš stream a musím vyseknout poklonu pánům komentátorům, zejména tomu Britovi. Musím říct, že díky jejich nadšenému komentáři jsem v sobě pocítil i jako lehké záchvěvy ve smyslu woooowwww - taky bych si to zahrál a to zatím nikdo jiný nedokázal. Srdečně je ode mě, prosím, pozdravuj.

Paddy Haynes (brankář, MIK Sound, Švédsko): Úžasný víkend a další maximálně vydařený turnaj, Jitko, Tomáši a skvělý týme Avoy MU Brno.

Gabriel Mayr (trenér, Brazílie): Dívám se na fotky z BBFC a nemůžu se přestat usmívat. Je to neuvěřitelné, kéž bych tam mohl být také. Chci se okamžitě zapojit!

Adriano Bezhani (Asamea Keravnos, Řecko): Jitko, mnohokrát děkujeme za vše, co jsme během těchto čtyř dnů prožili, a za vaši pohostinnost. Bylo to skvělé!

Michael Hain (trenér, FC St. Pauli Hamburk, Německo): Opět blahopřeju k fantastickému turnaji a všem těm úžasným detailům. Fakt skvělé. Už se těším na další rok!

Luis Antonio Castañeda Tenjo (Fútbal Ciegos Cundinamarca, Colombia): Když jsme přijeli na pražské letiště, začala pro kolumbijský futsal nová kapitola. Byli jsme prvním týmem, který přijel na starý kontinent. Přivítal nás český zástupce a  kolumbijský krajan. Na místo jsme dorazili velmi rychle a hotel byl velmi útulný. Bylo skvělé, když jsme druhý den ráno konečně poznali tváří v tvář Jitku, která v nás vždycky věřila a od začátku nám nabídla pomocnou ruku. Bylo důležité, že jsme se mohli seznámit s místními podmínkami a prostředím den předem. Nejlepší bylo to, že jsme si mohli rovnou zatrénovat na hřišti, na kterém jsme měli poprvé na evropském území hrát.

Bylo úžasné vidět první den turnaje všechny týmy z různých evropských zemí společně na jednom hřišti. Stejně tak jedinečná byla možnost osobně potkat rozhodčí, které jsme předtím viděli v přenosech po internetu. Uchvátila nás celá logistika turnaje a obrovský kus práce, který stojí za uspořádáním takové mezinárodní události. Bez ohledu na časový posun vše sledovalo mnoho Jihoameričanů na streamu.

Moc nás bavilo vybavení na přenos vody. Bylo to díky tomu snadné, praktické a pohodlné. Několik hráčů k lahvím se jmény v braillu řeklo, že je to inkluzivní a výjimečné zároveň.  

Bylo pro nás ctí zahrát si úvodní utkání. Naše semifinálové setkání s německým týmem pro nás bylo mimořádným zážitkem. Ve finálovém utkání se ukázaly herní kvality týmů. I když jsme bohužel finále prohráli na penalty, závěrečný ceremoniál byl skvělý a medaile a trofej s popisky v braillu krásné. Neméně příjemné bylo společné posezení poslední noc v místní vinárně.  

Kolumbijce a Latinoameričany nadchnul živý přenos zápasů. Kvalita zvuku a videa byla výborná. Dostali jsme na YouTube touto cestou mnoho milých zpráv.