Published using Google Docs
Памятка-порада-батькам.doc
Updated automatically every 5 minutes

Пам'ятка-порада батькам

1.       Завтра, коли Ваше дитя прокинеться, скажіть йому: «Добрий ранок!» і …. не чекайте відповіді. Почніть день бадьоро, а не з зауважень і сварок.

2.       Коли Ви лаєте дитину, не вживайте слів «Ти завжди…» «Ти взагалі…» «Постійно ти…». Ваше дитя взагалі і завжди хороше, воно лише сьогодні зробило щось не так. Про це і скажіть йому.

3.       Не розлучайтеся з дитиною у сварці. Спочатку помиріться, а потім йдіть у своїх справах.

4.       Зазвичай, коли дитя повертається зі школи, його запитують: «Тебе викликали? Яку відмітку отримав?» Краще запитайте його: «Що сьогодні було цікавого?»

5.       Старайтеся, щоб дитя було прив'язане до будинку, до тих чотирьох стін, в яких живе сім'я. Повертаючись додому, не забувайте сказати: «А все ж таки, як добре у нас вдома!»

6.       Коли Вам хочеться сказати дитині: «Не бреши, не бреши, не обманюй», скажіть краще «Не обманюй». А ще краще посміхніться: «Здається, хтось говорить неправду».

7.       Вселяйте дитині давно відому формулу психічного здоров'я: «Ти хороший, але не кращий за інших!».

8.       Скажіть дитині: «Не будь чистьохою – у класі не люблять чистьох», не будь і бруднулею – у класі не люблять бруднуль. Будь просто акуратним».

9.       Ми, дорослі, вночі відпочиваємо, а дитина – працює, вона росте. Коли вона встане, добре погодуєте її перед школою.

10.     Коли дитина виходить з дому, обов'язково проводіть її до дверей і скажіть на дорогу: «Не квапся, будь обережний». Це треба повторювати стільки раз, скільки дитина виходить з дому.

11.     Коли син або дочка повертаються, зустрічайте їх в дверях. Дитя повинне знати, що Ви раді його поверненню, навіть якщо він провинився.

12.     Ні за яких обставин не заглядайте в портфель і кишеню дитини, навіть якщо вам здається, що Ви все повинні знати про своїх дітей.

13.     Як би Ви не втомилися, постарайтеся поменше скаржитися дітям. Скаржачись, Ви учите їх скаржитися, а не жаліти. Спробуйте викликати жалість у дитини не до себе, а до інших людей, рідних і незнайомих.

14.     У спорах з сином або дочкою хоч інколи поступайтеся, щоб їм не здавалося, що вони вічно неправі. Цим Ви навчите поступатися, визнавати помилки і поразки.