Published using Google Docs
Інформатика 10 (АП) Урок 56
Updated automatically every 5 minutes

Урок  56                                                                            Інформатика 10 (АП)


Лабораторна робота № 7 “"Реалізація рекурентних алгоритмів у вигляді програм (проекті)"


Мета.  

Навчальна. Навчитися самостійно реалізовувати мовою програмування рекурентні алгоритми у вигляді програм.

Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, вміння застосовувати набуті знання.

Виховна. Виховувати наполегливість, самостійність, культуру оформлення

План

  1. Актуалізація опорних знань.
  2. ТБ.
  3. Лабораторна робота.
  4. Приклади.
  5. Підсумки  уроку.
  6. Домашнє завдання.

Хід уроку


1. Актуалізація опорних знань.

  1. Які послідовності називаються рекурентними?
  2. Що означає термін “рекурентна залежність”?
  3. Які програми називаються рекурентними?
  4. Відтворіть алгоритм обчислення n-ного члена прогресії.
  5. Які числа назіваються числами  Фібоначі.

2. Техніка безпеки під час роботи на ПК.

Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.


3. Лабораторна робота № 7 “"Реалізація рекурентних алгоритмів у вигляді програм (проекті)"

Варіанти завдань для самостійного виконання.

1. За даними співідношеннями визначити значення хn та Sn (n- номер за списком):

        1)  xn=xn-1+xn-2+xn-3,   х0= х1=1, х2=6;

        2)  xn=xn-1+4xn-3,   х0= x12=2.

2.

 

3. Визначити найменший додатній член числової послідовності і його номер, заданої рекурентним співідношенням

1) xn=xn-1+xn-2+xn-3+200, x1=x2=xn-3=-99;

2) xn=xn-1+xn-3+100, x1=x2=xn-3=-99;


5. Підсумки уроку.


6. Домашнє завдання.

  1. Повторити “оператори циклу”.
  2. У середовищі програмування  реалізуйте задачу іншого варіанту.