Published using Google Docs
урок проект гриби.doc
Updated automatically every 5 minutes

Урок – проект з природознавства в 4 класі на тему: «Гриби їстівні та отруйні»

Мета: формувати у дітей систему уявлень про гриби як царство живих організмів, про ознаки грибів, їх будову, класифікацію та різноманітність у своїй місцевості; ознайомити учнів із поняттям їстівні гриби, отруйні гриби; формувати уявлення про значення грибів у природі, про цінність їх для людей, про необхідність охорони грибів, правильність їх збирання; розвивати вміння знаходити інформацію за підручником та додатковою літературою, висловлювати власні судження, доводити твердження, розвивати вміння працювати самостійно і в групі;  виховувати особистісні якості школяра, його екологічну культуру, поведінку, що відповідає нормам морального етичного, естетичного, здоров’язбережувального ставлення до природи.

Хід уроку

І. Організаційна частина. Емоційне налаштування на урок.

Урок природознавства – це урок спілкування з природою, під час якого ми вчимося спілкуватися з матінкою-природою, бачити її красу, відчувати себе її часточкою. Саме це я зараз пропоную вам відчути.

(Учень читає вірш під музичний відео супровід «Осінь».)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Підсумки фенологічних спостережень.

Слово надається черговому синоптику, який повідомить, яка погода та які природні явища чекають на нас сьогодні.

Слово надається нашому другові природи, який знайшов народні прикмети про сьогоднішній день.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Створення проблемної ситуації.

До нас сьогодні з лісу завітав гість. Він знаходиться в цьому чарівному ящику. Ви повинні відгадати, що це за гість, ставлячи запитання.

  1. Гра «Чарівний ящик»

Ви будете мені ставити запитання, а я відповідатиму «так» чи «ні».

(Дістаю з ящика гриб.)

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

1. Оголошення теми і мети уроку

Пропоную сьогоднішній урок присвятити цьому гостю, який завітав до нас на урок. Згодні?

А ще ми разом створимо цікаву презентацію про гриби. Але для цього потрібно буде дуже старанно попрацювати. Розшифруйте і прочитайте тему нашого сьогоднішнього уроку.

ГР_Б_: ЇСТ_В_І   ТА  _ТРУ_НІ. П_ _ВИЛА ЗБ_РАНН_  _РИБ_В

  1. Метод «Знаємо – дізнаємось - дізнались»

Знаємо

Дізнаємось

Дізнались

  1. Ростуть у лісі
  2. Їжа для людей і тварин
  3. Бувають їстівні та отруйні
  1. Різноманітність видів грибів
  2. Ознаки і групи грибів
  3. Значення грибів
  4. Правила збирання
  5. охорона грибів

V. Вивчення і омислення нового матеріалу

1. Розповідь учителя і показ презентації про різноманітність грибів.

2. Фізкультхвилинка (під музичний супровід «Звуки лісу»

Дружно в ліс ми всі пішли,

Скільки тут грибів знайшли!

 Ось опеньок, боровик,

Підберезовик, лисичка,

Маслючок і печериця,

Сироїжка й білий гриб!

 В кошики гриби збирали,

Доки повними не стали.

Ще й побігали ми трішки,

Натомили свої ніжки.

 Поверталися бадьорі,

А про це вже знали в школі.

3. Дослідницько – пошукова робота

Так як мета нашого проекту – створення презентації, кожна група отримає завдання.

1 група знаходить малюнки їстівних грибів і інформацію про них.

2 група знаходить малюнки отруйних грибів і інформацію про них.

3 група з'ясовує значення грибів, результатом цієї роботи буде створення асоціативного куща з ключовим словом ГРИБИ.

4 група створює пам'ятку грибнику

5 група складає поради при отруєнні грибами.

VІ. Узагальнення і систематизація знань.

  1. Робота в зошитах з друкованою основою.
  2. Складання сенкану:

Гриби.

Їстівні, отруйні.

Ростуть, милують, перетворюють.

Який же ліс без грибів!

Санітари лісу.

  1. Проведення ігор у парку із заздалегідь виготовленими на уроках праці грибами із пластиліну.
  1. Створення презентації.
  2. Узагальнення за таблицею «Знаємо – дізнаємось - дізнались»

Знаємо

Дізнаємось

Дізнались

  1. Ростуть у лісі
  2. Їжа для людей і тварин
  3. Бувають їстівні та отруйні
  1. Різноманітність видів грибів
  2. Ознаки і групи грибів
  3. Значення грибів
  4. Правила збирання
  5. Охорона грибів

1. Різноманітність видів грибів: -шапинкові гриби; -цвіль; -дріжджі. 2. Ознаки і групи грибів: -їстівні; -отруйні.

3. Значення грибів: санітари лісу, окраса лісу, їжа для людей і тварин, покращують грунт, ліки.

4. Правила збирання грибів: -зрізати ножем або обережно вивернути; -брати тільки відомі гриби;

5. Дітям віком до 14 років грибів їсти не можна!

 6. Охорона грибів.

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Ось ми і закінчили з вами складати презентацію про гриби. Чи важкою була робота? Що було найважчим? А що сподобалося робити?

Перегляд музичного відео «Гриби».