Published using Google Docs
Podrobný program vsetínského Barcampu 2013
Updated automatically every 5 minutes

HLAVNÍ SÁL (přízemí)

10:00-10:15        

PŘIVÍTÁNÍ

10:15-11:00

Honza Martinek: Co bude zítra, jak se učit a jak jsem se naučil mít rád bzučení

Přednáška, kde se nedozvíte nic nového – ale o to bude lepší! Nebudu mluvit o marketingu v sociálních médiích, responsivním webdesignu ani o dependency injection – a dokonce ani o prokrastinaci! A dokonce v sále nebude ani jedna fialová kráva. Budu mluvit o tom, jak se učím dobře dělat to, co chci dělat dobře. O tom, co přináší naslouchání bzučení a vdechování prachu (s trochou rizika – protože mám alergii jak na včely, tak i na prach). A proč mít rád módu. A proč skládat modely, hrát si se statistikou a číst Heideggera díky středoškolské fyzice. #design #psychology #visual #ux #development #dev #bestPractices #learning #servicedesign #easton #buzzword #books #oldPeople #socialMedia #marketing #wisdom #descriptiveGeometry #life #death #42 #everything

Honza Martinek @endlife

Background v žurnalistice a sociálních vědách, zanedbaná obliba matematiky, poezie/Karel Šiktanc/Bazooka mag, hudba/Radiohead, filmy/Wes Anderson/Wim Wenders, nadšený depresivní ne-idealista věřící v dobro a lásku, pořadatel barcampů pro politology a aktivní žurnalisty. Designér interakcí v Proof & Reason a designér služeb pro WebExpo. http://podnebi.jan-martinek.com

Ticho.

11:00-11:30

Jan Řezáč: Pojďme si povídat o knize Principy webdesignu

Ochutnávky z připravované knihy Principy webdesignu. Proč ji píšu, pro koho, jak to postupuje a na co se můžete těšit. Očekávám aktivní účastníky s podněty a zpětnou vazbou.

Jan Řezáč @janrezac

Nejvlivnější bloger o webdesignu v ČR, konzultant webových projektů, dobrovolník v Rozpočet veřejně o.s. a budoucí autor knihy Principy webdesignu. :-)

11:30-12:15

Dušan Šimonovič: Prečo byť a prečo nebyť na sociálnych sieťach

Pohľad na použitie, prístup a prácu so sociálnymi sieťami s pohľadu súkromnej osoby - geeka, marketéra, človeka. Čo sociálne siete dávajú a čo berú? Ako k nim pristupovať aby skôr dávali? Toto bude nový pohľad na tému, ktorú som prednášal v roku 2010. Nový v zmysle úplne prepracovaný :-) http://www.slideshare.net/MadCap/preo-by-a-preo-neby-na-socilnych-sieach

Dušan Šimonovič @madciapka

Profesne som marketér videohier a stratég/manažér najsilnejších videoherných social kanálov ČR/SR. Niekto by povedal, že korporátna krysa. Mimo to u mňa pretrváva záľuba v porozumení a hlbokej znalosti technológií všeho druhu, rád fotografujem a tak nejak vedieť o všetkom niečo + o niečom všetko.

http://flavors.me/madciapka

14:15-14:45

Jan Boček & Petr Kočí: Problematika datové žurnalistiky na IHNED.cz

Boček - Kočí uvádějí: http://www.youtube.com/watch?v=0RArjGHiI9Q

Jan Boček & Petr Kočí @dataihned

Věnujeme se problematice datové žurnalistiky na IHNED.cz (nakonec přijede jen Petr Kočí, buďte na něj hodní:)

14:45-15:30

Petr Čaník: Výmoly.cz - naše cesta k lepším cestám

Zajímavé informace o pozadí projektu Výmoly.cz (Původně avizovaný Tom Čupr a Dámejídlo.cz se pro nemoc omlouvá. I tak mu ale děkujeme za sponzoring cateringu).

15:30-16:00

Anna Filkuková & Marek Prokop: Kurva naučte se už používat ten e-mail!

No jasně, vy ajťáci a webaři jste machři a mejlovat zvládáte levou zadní. Jenže já vám ukážu, že to není pravda a že si dost škodíte, když při pracovní a obchodní korespondenci nepřemýšlíte.

Anna Filkuková & Marek Prokop @friendlyAnna & @MarekP

Marek už přes 10 let plánuje, že napíše knížku jak lépe používat e-mail. Dosud pro to ale nic hmatatelného neudělal a toto vystoupení bude prvním krokem, aby se "projekt" posunul dál. Anna přislíbila, že přednášku doplní vystoupením ve slušivých Playboy ouškách.

16:00-16:30

Rastislav Turek: Ako sa bortia startupove sny

Je tomu presne dva roky, od kedy som predal svoju staru fimu a zacal som sa hrat na velkeho startupistu. Plny snov a energie som sa vydal so svojim slovenskym startupom do sveta, ktory ma oplul a poslal domov. Rad by som sa s vami podelil o skusenosti a zazitky z tejto cesty, ktoru som si tak neuvazene vybral. Aby ste si nemysleli, nie je vsetko take zle. V noci spavam ako miminko: zobudim sa kazde tri hodiny a placem.PS: ak by vas to nebavilo, mozem vam porozpravat aj o tom, ako som za 20 mesiacov schudol 53kg

Rastislav Turek @synopsi

Zakladatel SynopsiTV, slovenskeho startupu, ktory sa snazi dobit svet filmu

17:00-17:30

David Grudl: #UXUI: takové ty praktické věci a vůbec

Víte, že nepřátelské weby tvoří přátelští lidé? Proč to dělají? Jde o spiknutí? Financuje je cech UX konzultantů? A co znamená X ve zkratce UX? (Během přednášky zazní i chytrá myšlenka.)

David Grudl @davidgrudl

Neexistují nemožné sny. V roce 1978 se v rodině chudého krejčího narodil chlapec, který od malička snil, že jednou bude tvořit weby. Všichni se mu smáli. Vždyť tehdy Internet byl něčím nemyslitelným. Chlapec však šel odhodlaně za svým snem. Věřil, že sny jsou od toho, aby předurčily budoucnost. Odmítal se svazovat omezenými představami o tom, co je možné. Ten chlapec se jmenoval David Grudl.

17:30-18:00

Jeanne Trojan: Rejecting Normal: Four ways to start leading an exceptional life

How to stop being sheep & start being exceptional. I'll talk through the need to stop worrying about being normal and what steps you can take to live an exceptional life.

Jeanne Trojan @jmtcz

I'm American, but I've lived in Prague since 1995.  I'm a presentation and pitch trainer and I'm passionate about helping people present their ideas.

18:00-18:30

Honza Sládek: Vášeň, láska a web design

Nabízím vám tři příběhy, které se vlastně vůbec netýkají web designu. A přece si myslím, že z vás mohou udělat lepší web designery. Tahle přednáška vznikla malým popíchnutím. Měl jsem poznámky ke kvalitě řečníků na různých akcích a Jeanne Trojan (@jmtcz) mě vyzvala, abych tedy ukázal, jak přednáším já. Výzva přijata.

Honza Sládek @honzasladek

Spoluzaložil jsem firmu Clevis, živím se jako interakční designér, školím responsive webdesign a jsem nadšený organizátor všemožných akcí. Rád si povídám se zajímavými lidmi, běhám i trénuji orientační běh a těším se, že ve Vsetíně potkám nové i staré přátele.


PAVLAČ (1. patro)

10:15-11:00

Petr Běla: Peter Thiel & spol. aneb co jsme se naučili o startupech za tři měsíce v Silicon Valley

Na jaře 2012 jsem s kolegy strávil tři měsíce v Silicon Valley s cílem prosadit se s vlastním startupem v USA. Místo úspěchu jsme ale dostali velký kopanec a pochopili spoustu věcí. V přednášce se pokusím shrnout nejzásadnější prozření, kterých se nám dostalo.

Petr Běla @petrbela

Baví mě tvořit nové věci. Vlastním nápadům a projektům se věnuji již od 15 let, do světa startupů jsem pak naplno vstoupil před téměř dvěma roky. V současné době pracuji na několika projektech, např. www.kdyjedes.cz, 25hours.me aj.

11:00-11:30

Přemysl Koudela: kreativcisobe.cz, crowdfunding, co se za rok přihodilo a jak dál?

Povídání a otevřená diskuze o tom, co se nám povedlo, co se nepovedlo, ale hlavně jak dál?

Přemysl Koudela @premmek

11:30-12:15

Petr Jezevec Pouchlý: Jak sbalit podnikatele

Networking je magické zaklínadlo, které otevírá dveře do světa komunity i byznysu. Networking je však mnohem více, než cesta k přímému prodeji, image buildingu a těžení kontaktů. Tedy měl by být. Etika, společenské chování, takt a šarm. Dobrý networking je dřina a má svá pravidla. Prvním krokem k tomu, jak nebýt otrapou večírku, ale naopak vítaným hostem, je tato přednáška. Přijměte, prosím, mé pozvání.

Petr Jezevec Pouchlý @Jezevci

Živím se jako konzultant a práce s lidmi je hlavní náplní mé práce. Po stránce obchodní i manažerské. Mám zkušenosti se síťováním z oblasti mezinárodního obchodu, českého korporátního světa i komunitních setkání. Jsem smutný ze stavu českého networkingu natolik, že se chci podělit o své přešlapy. Obchodní schůzka je totiž rande, kde nabízíte mnohem více, než jen růži a velikost svého penisu.

14:00-14:45

Vojta Roček: Soukromí je přežitek

Chcete mít život jednoduší? Stačí málo - vzdát se svého soukromí.

Opravdu je Google novodobá STB? Můžeme přežít s totální ztrátou soukromí? Vyplatí se lhát? Ubližují nám tajemství? A co by se stalo, kdyby žádné lži a tajemství neexistovala?

Přijdte se mě zeptat proč se o svá data nebojím, proč je mám všechny v cloudu a proč mi nedělá problém vám řict, jak mám dlouhou každou část svého těla. Přijďte se mě zeptat na cokoli.

Vojta Roček @vojtarocek

http://cz.linkedin.com/in/vojtarocek

http://www.vojtarocek.cz/about/

http://www.vojtarocek.cz/co-vlastne-delame-v-keboole/

Mám rad data, vyhlídky, hovězí, hledání pravdy, sex, Android, seriály, "proč?", holky s dredama a lidi chytřejší než já. A rád piju dobré víno.

14:45-15:30

Petr Dombek: Co nám ukazují vědecké výzkumy o spokojenosti

Aktuální vědecké výzkumy z nejlépe hodnocených světových univerzit (Harvard, Stanford, MIT, University of California Berkeley) ukazují, jak lze ovlivnit svou celkovou spokojenost, efektivitu a motivaci.

Petr Dombek @PetrDombek

Chorobný prokrastinátor a bojovník proti prokrastinaci. Partner GrowJOB institute. Idealista a optimista.

15:30.16:00

Josef Průša: 3D tiskárny

16:00-16:30

Dušan Murčo: From zero to hero

Dušan Murčo se pro nemoc omlouvá, přednáška se neuskuteční.

17:00-17:30

Pavel Kotyza: Korupce jako produkt pro startup

Corrupt Tour je první cestovní agentura na světě, která vozí lidi na místa spojená s korupcí, praním peněz, podplácením a dalšimi finančními kriminálními činy.

Jak vznikl nápad vydělávat a korupci, jak se dělá marketing pro takovýto startup? Co si o CorruptTour myslí účastníci zájezdu a co si o Corrupt tour myslí ti, za kterými se jezdí?

Proč je Corrupt Tour odmítán českou startupovou scénou jako startup? Je to jen kvůli tomu, že se dostal jako jeden z mála českých startupů na titulní stranu The Wall Street Journal? :-)

Pavel Kotyza @kotyzap

Doporučuji Linked In.

Jen namátkou:

* Držitel Internet Effectiveness Award 2012 - 3.misto ve studentských projektech

* Creative Communication Award 2010

* Úspěšný účastník pořadu Den D

Krátká ukazka z naší přednášky pro ČVUT - http://youtu.be/bIDIE3Vq1kg

Pozor, přednáška nebude na žádost přednášejícího na videozáznamu

17:30-18:00

Michal Škop: Jak a proč jsme zrušili hlasování nejen v Hyde Parku na ČT a další veselosti

Hlasování v různých anketách na webu může být interaktivní prvek pořadu nebo taky může sloužit k ovlivňování veřejného mínění. V Hyde Parku na ČT to bylo jak kdy, to druhé třeba u pořadů s Bártou, Drábkem, Besserem. A potom, co jsme zveřejnili, jak to dělat, tak už to není ani jedno, neboť hlasování už není. Ředitel ČT sice hrozil trestním oznámením, ale nakonec to (zatím?) nedopadlo. A snad dojde i na to, jak máme rádi tandem MVČR+Hewlett Packard za jejich skvělou práci při kontrole prezidentských kandidátních listin. Akorát ta statistika není moc na jejich straně (Vzorec zdaleka nebyl jediný problém).

Michal Škop @skopmichal

Programátor z donucení. Spoluzakládal jsem KohoVolit.eu, naše VolebníKalkulačka.cz letos docela jde. Neboť MatFyz + PřF mi bylo málo, dal jsem se teď na politologii a to v Hradci Kr. A jednou, jednou budu konečně tím hackerem, až se to konečně naučím.

18:00-18:30

Svaťa Bartík: Tajná přednáška na téma state capture

Je to tak tajné, že nemůžeme napsat ani popisek

Svaťa Bartík

PR, PA, PKA


STŘECHA (2. patro)

10:15-11:00

Vladimír Přichystal: Šťastný marketing

Vladimír Přichystal @prichystal

Staral jsem se o server Vzdělání.CZ, dělal jsem obchodního ředitele ve firmě A-WebSys. Provozoval jsem několik vlastních serverů a e-shopů. Aktuálně jsem konzultantem internetového marketingu v agentuře Michala Janíka Besteto.cz. Zabývám se internetovým marketingem, školím a pořádám zážitkové semináře o šťastném životě. Jsem šťastný muž, který rád přijímá nové výzvy a který miluje energii lidí,kteří dělají, co je baví.

11:00-11:30

Lukáš Čech: Analytikou za lepší svět

Rád bych se společně s publikem pokusil vydefinovat, co by podle nás měla webová analytika plnit, aby mohla být samozřejmou součástí všech online projektů. Co nás všechny pálí a proč nejsme s aktuální nabídkou konzultantů a nástrojů spokojeni.

Lukáš Čech @cataLuc

Bojuji o prosazení data-driven přístupu u klientů Etnetery. Do mého arzenálu patří Google Analytics a Adobe Marketing Cloud (Omniture). Píšu mini-blog http://417.cz

11:30-12:15

Marek Fojtl: Javascript na steroidech aneb Jak jsme optimalizovali Nový Email.cz

Cílem této přednášky je posluchače seznámit s možnostmi optimalizace javascriptového kódu v rámci nejpoužívanějších prohlížečů. Povíme si, jak jsme postupovali při optimalizaci na projektu Nový Email firmy Seznam.cz, a.s. a do jaké míry byla naše snaha úspěšná. Prezentace je doplněna screenshoty z js aplikace Email.cz a také ukázkami kódu a grafy, na základě kterých si ukážeme míru úspěšnosti vybraných optimalizací.

Marek Fojtl @marekfojtl

Po absolvování studijního programu Ekonomická informatika na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně v roce 2010 jsem nastoupil do firmy Seznam.cz, a.s. jako vývojář uživatelského rozhraní a působím zde dodnes. Webovým technologiím se věnuji asi pět let, před tím jsem se spíše rekreačně věnoval grafice a designu webových stránek, ale vždy mě více bavilo programování, a proto jsem se rozhodl tyto dva obory skloubit a pracovat jako vývojář uživatelského rozhraní.

14:00-14:45

Michal Janík: Jak souvisí data pro Zboží.cz a Huereku se SEO či konverzním poměrem e-shopu

Na praktických příkladech si ukážeme časté chyby e-shopů. Odhalit nám je pomohou audity XML pro vyhledávače zboží. Ukážeme si že dopad takových chyb není jen na inzerci na Heurece či Zboží.cz, ale týká se také SEO, a především konverzního poměru e-shopu. Přijďte si povídat o marketingu e-shopů z nevšedního úhlu pohledu.

Michal Janík @michaljanik

Konzultant marketingu na internetu. S chutí pracuje pro Besteto.cz.

- Základní informace: http://www.michaljanik.cz/blog

- Příklad prezentace (z ostravského Barcampu): http://data.besteto.cz/besteto.cz/akce/2012_12_08_barcamp_ostrava/prezentace/index.html

14:45-15:15

Petr Kozlík: Ach ty prezentace!

Přednáška na téma prezentace, tedy co ano a co ne. Jak se nám ty prezentace líbí a jak k nim přistupuji já. Společně probereme návrh, řeč i způsoby, jak prezentovat. Přednáška bude vedena formou interaktivní diskuze, kde se bude hledat odpověď na jednotlivé otázky položené přednášejícím po jeho krátkém úvodu.

Petr Kozlík @KoziRS

Miluji nové technologie, kvalitně odvedenou práci a seznamování se s novými lidmi. Jsem zakladatelem Geek Group Pardubice (geekgroup.cz). Odstartoval jsem svůj nový projekt, který je možné nalézt na prezentuj.eu. Studuji IT na Univerzitě Pardubice. Mám rád inspirativní a tvůrčí lidi a baví mě hledat nové přístupy k jednotlivým řešení.

15:30-16:00

Libor Marek: Um sem um tam.cz: Za peníze nebo (i) zadarmo?

Na jedné straně barikády stojí neziskové organizace, které potřebují vyřešit odborný problém (design letáku, právní radu, pomoc s kampaní na sociální síti, s korekturou, s programováním, …). Na straně druhé je člověk obyčejný, leč profesionál. Um sem um tam je místo, kde se potkává nabídka a poptávka po profesionální dobrovolnické práci. Být dobrovolníkem je jednodušší, než se zdá, a je to vlastně docela cool.

Libor Marek @libormarek

Člen dozorčí rady občanského sdružení Um sem um tam, ve kterém působí od jeho založení na Social Innovation Campu v březnu 2012. Toto sdružení spravuje on-line platformu na spojování dobrovolné práce profesionálů ze soukromého sektoru s projekty nevládních organizací. Od března 2009 v české Amnesty International na pozici koordinátora sociálních sítí a od dubna 2011 člen/pokladník Správní rady. V současné době věnuje nejvíce času prolínání zkušeností a pohledů manažera z korporátního sektoru do nevládní organizace. Nadále se také věnuje novým médiím a jejich využití pro práci AI a to i na mezinárodní úrovni. V červenci 2012 spoluzakládal on-line platformu Kliktivisti.cz, která se zabývá sdílením zkušeností, znalostí a nástrojů z oblasti nových médií a technologií pro nevládní organizace.

16:00-16:45

Filip Dřímalka: Podnikání v 21. století v 2.0

Přednáška vychází z našeho vzdělávacího konceptu Podnikání a marketing v 21. století. Nezaměřuje se na jedno konkrétní téma, ale představuje trendy v moderním podnikání, tipy na práci se zákazníky a spoustu nástrojů, které umožňují podnikat maximálně efektivně.

(nová verze přednášky, která zazněla na Barcampu Ostrava)

Reporty na tuto ppt:

http://www.besteto.cz/barcamp-ostrava

http://blog.kvasnickajan.cz/barcamp-ostrava-a-jeho-prubeh/

http://www.aitom.cz/clanky/reportaz-z-barcamp-ostrava-2012

Filip Dřímalka @drimalka

Ač vystudovaný právník, po pracovních zkušenostech v zahraničním zákaznickém servisu a obchodu jsem zakotvil na poli marketingu. Několik let jsem dělal B2B marketing a následně jsem se začal věnovat poradenství, školení a vlastním marketingovým projektům. Mezi naše zákazníky patří společnosti jako T-Mobile, LMC, Mercedes, Telefónica, TWI a další. Kromě toho provozujeme internetovou aplikaci Customer point a informační platformu Know How Klub. Můj osobní blog: www.drimalka.com

17:00-17:30

Štěpán Bechynský a Tereza Hadamová: Gimme your money!

Pokud jste webový vývojář, tak můžete začít prodávat aplikace na Windows Store a programovat je v HTML5. Na začátku přednášky uvidíte běžného uživatele, úplně přesně uživatelku, která vám ukáže, jak Windows 8 používá běžný uživatel. Pak si projdeme monetizační modely a certifikaci krok za krokem, od prvních příprav aplikace, až po kliknutí na tlačítko „Submit for certification“. Na závěr si vysvětlíme nejčastější důvody zamítnutí aplikace během certikačního procesu.

Štěpán Bechynský @stepanb

Pracuji ve společnosti Microsoft na pozici Technical Evangelist se zaměřením na Windows 8 a Windows Phone 8. Náplní jeho práce je osvěta mezi programátory směrem k novým technologiím. Zjednodušeně řečeno, připravuje vývojáře na to, co bude na trh uvedeno za půl roku až rok.

17:30-18:00

Vítek Ježek: Dálková cyklistika zblízka

Již nějaký ten rok jezdím pravidelně na dálkové cyklistické výlety - kromě objíždění České Republiky po hraničních hvozdech (2007 - 2012) jsem si zajel z Prahy do Paříže (2010), Hamburgu, Kodani (2012) či ze Zlína do Istanbulu (2011). Vše po vlastní ose. Ukážu, že při této mírně alternativní dovolené se není čeho bát a že jí zvládne opravdu každý člověk. Dokonce každý ajťák. Povím o přípravě na cestu, o doporučeném vybavení, o možných návratech zpět domů. Za doprovodu fotek v rychlosti povyprávím o detailech vybraných dálkových cest. Láká mě to vzít jako úvod do projektového řízení; protože paraely tam vidím jisté paraely - od plánování, přes realizaci až po vylepšování a feedback. Ještě uvidím, zda-li to půjde realizovat tímto směrem.

Vítek Ježek @VitekJezek

http://lmgtfy.com/?q=Vítek%20Ježek

18:00-18:30

Zdeněk Horák a Ondřej Pláteník: Práce s Hendikepem aneb Jak se dělá neziskovka

Přednáška o starostech a radostech při zakládání Práce s Hendikepem, o.p.s, co mě přivedlo na tu myšlenku a jaké máme cíle ..., chcete vědět jak se dá spolupracovat v IT s hendikepovanými, jak jim pomáhat?

Zdeněk Horák @tenvelkej Ondřej Pláteník

Zdeněk: Kreativní kecal at Svojda, Čenda a příšeráci, IT nadšenec,

http://www.praceshendikepem.cz 

Ondřej: Programátor, rapper, herec, kameraman, grafik, designer, IT technik, dobrý kámoš, pařan...IBMer, Práce s hendikepem-er, Překladatel, titulkář, spoluzakladatel Práce s Hendikepem, o.p.s,

DĚKUJEME VŠEM SPONZORŮM VSETÍNSKÉHO BARCAMPU 2013: