pozvanka_vesela_biofarma.jpg

18.4.

Putování po vinařstvích podruhé

Druhá návštěva vinařství se uskutečnila v Lednici u Peřinů - Vinný sklep Eben.

Další návštěva by se měla uskutečnit 27.5.v Rakvicích, Vinselekt Michlovský.

Peřinovi.jpg

18.4.

Jarní práce na farmě jsou v plném proudu - stříhali jsme vinohrad pod odborným dohledem p. Války z Nosislavi a sázeli jsme brambory.

stříhání vinohradu.jpgsázení brambor zmenš.jpg

18.4.

A opět je vše v květu….

kvetoucí broskvoň.jpg  kvetoucí keř.jpg  20160414_171217.jpg

P1140764.JPG

První akce Putování po ekologických vinařstvích jižní Moravy se vydařila - i díky manželům Válkovým z rodinného Vinařství Válka.

Další návštěva by se měla uskutečnit 1.4.ve Vinařství Marcinčák Mikulov a 27.5. ve Vinařství Špalek Nový Šaldorf.

9.9.2015

Sběr bylinek na čaj

A pokračujeme ve sběru bylin na náš letošní čaj - pytle se nám plní usušenou meduňkou, lípou, měsíčkem, chrpou, slézem, černým bezem. Zpracováváme i ovoce z farmy a blízkého okolí. Špendlíková marmeláda je výborná!

sběr bylin na čaj.jpgsběr ovoce na marmelády.jpg

9.9.2015

Zahraniční návštěva z PRO-BIO

Dokázali jsme částečně z vlastních surovin uvařit pro téměř 20 účastníků zahraniční exkurze z PRO-BIO.

zahraniční návštěva.jpg

9.9.2015

Naše biobedýnka

Na farmě nám vše pěkně roste a plodí, takže si ze zeleniny můžeme udělat i biobedýnku a odvézt si z farmy řepu, cibuli, cukýnu, salát, fazolky,mrkev, rajčata, cukrovou kukuřici, na poli už dozrává i dýně Hokkaido.

biobedýnka.jpg

8.6.2015

Sirup z černého bezu

Černý bez sbíráme do naší čajové směsi, ale i na bezinkový sirup. První várka je již uvařená. Začínají také zrát třešně, takže budeme vařit marmelády - můžete se přidat!

8.6.2015

Vinohrad roste!

Téměř všechny sazenice vinné révy se ujaly a rychle rostou, zazelenalo se i oseté meziřadí. Teď již plejeme, okopáváme a hlavně zaléváme. Roste všechno také na zahrádce a ve výsadbách keřů hlavně plevel. Ale díky nové posile Katce zatím vše zvládáme.

8.6.2015

Sušárna bylin má nový nátěr na podlaze

V půlce května jsme natírali podlahu sušárny bylin. Omezila se tím prašnost a podlaha se nám rozsvítila krásnou červenou barvou… Nyní už je sušárna plná - sušíme meduňku a černý bez do našeho nového čaje.

….a podobně červenofialovou barvou se také rozzářila pole VH Agrotonu rozkvetlým inkarnátem - jetelem nachovým.

8.4.2015

Velikonoce - svátky jara

Jaro letos přichází pozvolna, ještě se nám ani nepodařilo vysadit brambory. Na zahrádce už něco málo vyseto a vysazeno máme - ředkvičku, mrkev, petržel, cibuli, hrách. Teď jenom čekáme až se oteplí...

velikonoční věnec.jpg

8.4.2015

Nově na webu - kalendář akcí

Na web jsme přidali kalendář akcí, kde můžete vidět jaké akce se na farmě uskuteční. Plánujeme také každý druhý víkend brigády (pátek odpoledne až neděle), kdy se podle počasí bude dělat buď venku (úprava terénu, setí trávy, úklid ploch k sekání,..) nebo uvnitř (vyklízení půdy, zavařování ovoce,..). A nasbíráme si také byliny, které v té době budou zrovna v květu - černý bez, lípa, měsíček, a další. Neděli pak může každý využít na poznávání okolí a rekreaci. Ubytování na farmě zajistíme!

sázení.jpg

8.4.2015

Výsadba ekologického vinohradu

Zveme všechny členy, příznivce, kamarády a známé spolku Veselá biofarma na výsadbu zájmového ekologického vinohradu v areálu farmy. V sobotu 18.4. budeme chystat pozemek a vyměřovat řady, další sobotu 25.4. budeme vysazovat 200 sazenic zejména odolných stolních odrůd. Z moštových odrůd budeme vysazovat odrůdu Solaris, ze které zkusíme vyrábět mošty nebo vlastní burčák. Rýče s sebou!

vinohrad1.jpg

17.2. 2015

Koncem ledna se uskutečnila zabijačka

Tentokrát šlo hlavně o setkání podobně zaměřených lidí s dobrým jídlem a pitím a s představením našich záměrů – a to se myslím podařilo! Více jak 60 lidí si také prohlédlo venkovní areál a ti, co zde byli po roce, pozitivní změny zaznamenali.

IMG_0060.JPG

17.2. 2015

Schůze spolku Veselá biofarma

Schůze spolku se bude konat v pondělí dne 2. března 2015 v 16:00 hod. ve Velkých Hostěrádkách.

Program schůze bude zahrnovat zprávu spolku za rok 2014 a především představení aktivit pro rok 2015 – naplánované projekty a jejich zajištění.

16.2. 2015

Hostěrádky pod sněhem

I  Hostěrádky jsou přikryté sněhem, ale my už plánujeme jarní práce – co kde vysadime, vysejeme a již objednáváme sadbu brambor nebo biosemena dýně Hokkaido.  Ale hlavním letošním projektem bude výsadba ukázkového vinohradu – chceme vysadit cca 200 sazenic pževážně stolních odrůd, něco málo i moštových; celkem asi 20 odrůd odolných proti houbovým chorobám i proti mrazu, raných a velmi raných, aby dozrávaly do poloviny října.

P1120121.JPG

6.1. 2015

Blíží se zabijačkové hody!

V lednu budou zabijačkové hody. Těšíme se na Vás…

Více informací v pozvánce.

zabijacka_mensi.png