Урок 18 Стандарт 10
Практична робота № 6
«Анімація в слайдових презентаціях».
Мета.
Навчальна: ознайомити учнів із поняттям анімації; розповісти про типи анімаційних ефектів; навчити додавати анімаційні ефекти до об’єктів слайда та анімаційні ефекти змінення слайдів.
Розвиваюча: Розвивати логічне мислення, креативність; y образне мислення, самостійність, вміння застосовувати набуті знання до практичних завдань.
Виховна: Виховувати наполегливість, естетичність у оформленні, грамотно висловлювати свої думки.
Тип уроку: застосування знань, вмінь та навичок.
Учні повинні знати: поняття анімації та анімаційних ефектів; способи застосування ефектів анімації до об’єктів на слайдах; способи застосування ефектів анімації до процесу змінення слайдів.
Учні повинні вміти: додавати до об’єктів на слайдах анімаційні ефекти; керувати рухом об’єктів на слайдах; установлювати анімаційні ефекти змінення слайдів.
Обладнання: ПК, підручники, картки з практичним завданням або матеріали.
Матеріали для роботи з учнями:
Інформатика 10 клас: підручник для загальноосвітніх навчальних закладів: академічний рівень, профільний рівень / Й.Я. Ривкінд, T.I. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько
План
- Організаційний етап
- Актуалізація опорних знань (практичне опитування)
- Практична робота
- Підбиття підсумків уроку
- Домашнє завдання
Пам’ятка для учня!
- Пригадайте правила техніки безпеки при роботі з ПК.
- Через кожні 15 хв. виконуйте вправи для очей та для зняття м’язової втоми.
Хід уроку
1. Організаційний етап.
2. Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування
3. Перевірка вивченого матеріалу.
Тестування “Основні принципи дизайну слайдів” на сайті Дистанційного Навчання інформатики (тест до розділу 4).
4. Інструктаж з БЖД.
Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми
(до і після завершення роботи). (Варіант 2).
3. Практична робота № 6 «Анімація в слайдових презентаціях».
!!! Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.!!!
Хід виконання
- Відкрийте вказаний учителем файл (наприклад, Тема 2\Практична 5\ практична 5.ррtх).
- Установіть для вказаних об’єктів ефекти анімації з такими значеннями властивостей:
- слайд № 1, об’єкт - Заголовок
- ефект Виділення - Зміна розміру:
- початок - Після попереднього, 0,5 с;
- швидкість - Середньо;
- звук - Немає звуку;
- слайд № 1, об’єкт - Текст
- ефект Входу - Виїжджання:
- початок - Після попереднього, 2 с;
- швидкість - Середньо;
- анімація тексту - Усі разом;
- звук - Немає звуку;
- слайд № 2, об’єкти - Графічні зображення
- ефект Шляхи переміщення - Користувацький шлях, пряма (рис. 2.58);

- початок - З попереднім;
- слайд № 9, об’єкт - Таблиця
- ефект Входу - Поява, зліва:
- початок - Після клацання;
- швидкість - Повільно;
- звук - Вкладання.
- Установіть для всіх інших об’єктів презентації на свій вибір один і той самий ефект анімації з групи Вхід.
- Додатково для всіх інших текстових об’єктів установіть на свій вибір один і той самий ефект анімації з групи Виділення.
- Установіть такі значення властивостей анімації зміни слайдів:
- 1 слайд: тип - за годинниковою стрілкою, 2 сектори; звук - без звуку; швидкість переходу - повільно;
- 2 слайд: тип - відкривання праворуч - угору, звук - вітер; швидкість переходу - швидко; зміна слайда - автоматично після 2 с.
- Для всіх інших слайдів установіть на свій вибір один і той самий ефект анімації зміни слайдів. Установіть такі налаштування часу демонстрації слайдів: першого - 3 с; другого - 5 с; третього - 5 с; четвертого - 3 с; п’ятого - 5 с; шостого - 3 с; сьомого - 5 с; восьмого - 3 с; дев’ятого - 5 с.
- Установіть три варіанти вибіркового показу з іменами, що відповідають назвам столиць, включивши в кожний показ: титульний слайд, слайд № 2, два слайди з даними про певну столицю, слайд № 9.
- Зв’яжіть гіперпосиланнями зображення герба кожної столиці з тим слайдом, на якому розпочинається розповідь про цю столицю.
- Розмістіть на слайдах кнопки дії:
- Слайд № 1 - без кнопок дій;

- Перешліть свою роботу вчителю з іменем Пр_6_Прізвище.ррtх.
6. Підбиття підсумків уроку.
7. Домашнє завдання.
1. Повторити пп. 2.1-2.5.