Published using Google Docs
План-конспект урока.docx
Updated automatically every 5 minutes

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРАВОБЕРЕЖНИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ»

План-конспект урока з предмету

«Спеціальна термінологія іноземною мовою»

по темі:

«Комп'ютер і його компоненти»

(«Computer and its components»)

Викладач англійської мови: Тарасенко С.Л.

Запоріжжя

2014-2015 н.р.

План-конспект урока

з предмету «Спеціальна термінологія іноземною мовою»

Тема: «Комп'ютер і його компоненти»

              («Computer and its components»)

Тип уроку:

урок-практикум (узагальнення і систематизація, застосування навичок та вмінь).

(Тема зумовлена повтореннням і контролем вивчених тем курсу: «Основні          компоненти ПК», «Пристрої введення і виведення інформації»).

Мета уроку:

на базі вивчених лексичних одиниць і сталих выразів підвести учнів до вільного спілкування з теми:

  1. навчальна:

 - відпрацювати комп'ютерну лексику, використовуючи різні форми навчання;

 - навчити вільно коментувати свої дії під час складання комп'ютера на мові, що вивчається;

 - узагальнити і ситематизувати вивчений матеріал по темам;

2) розвивальна:

 - развивати мовні здібності і сталий інтерес до вивчення англійської мови;

 - розвивати інтелектуальні здібності (пам’ять, мислення, емоції, увагу);

3) виховна:

 - виховувати комунікативно-мовний такт, комунікабельність в спілкуванні із однолітками;

 - виховувати активність в розв’язанні комунікативних і пізнавально-пошукових задач;

 - учити тактичному і терплячому спілкуванню в діловій сфері;

4) практична:

 - учити грамотно висловлюватись по темі;

 - сприймати і відповідно реагувати на іноземну мову;

 - учити працювати в колективі. 

Обладнання:

інтерактивна дошка, проектор, комп’ютер, екран, презентації до різних етапах уроку; контрольні листи для написання тесту.

Хід уроку.

I.  Актуалізація опорних знань.

  1. Організаційний момент.

          Привітання викладача.

  1. Постановка цілей і задач урока.

  1. Фонетична зарядка.

(проводиться для відпрацювання англійської вимови і введення в тему уроку)

No gain without pain - Без зусиль-нет досягнень

Knowledge is power - Знання - сила

It is never too late to learn - Вчитися ніколи не пізно

(на проведення даних етапів уроку потрібно 5 хвилин)

II. Засвоєння вивченого матеріалу.

  1. Введення теми уроку: «Комп'ютер і його компоненти»

                                      «Computer and its components»

(тема уроку представлена в 1-ому слайді презентації)

  1. Контроль умінь і навичок читання

       (контроль умінь і навичок читання проводиться на основі контролю       комп'ютерної термінології та лексичних одиниць по темі; комп'ютерні терміни представлені в презентації).

  1. Collecting data and converting it into a form suitable for computer processing – input hardware.
  2. A component with a display screen for viewing computer data and television programs – monitor.
  3. The mechanical, magnetic, electronic, and electrical devices composing a computer system – hardware.
  4. The most common input device looking very much like a typewriter – keyboard.
  5. Optic-electronic device that is used to input graphics as well as typeset characters – scanner.
  6. A hand held device connected to the computer by small cable – mouse.
  7. A light sensitive photoelectric cell to signal screen position to the computer – light pen.
  8. The system of component of the computer in which information is stored - memory.
  9. Storing computer instructions and data in a form that is relatively permanent and retrieve when needed for processing – storage hardware.
  10.  A rigid disk coated with magnetic material, for storing programs and relatively large amounts of data – hard disk.

(на проведення даного етапу уроку потрібно 5 хвилин)

  1. Контроль умінь і навичок аудіювання і письма

(розуміння англійської мови на слух; учні письмово закінчують фразу, розпочату учителем).

  1. The basic job of computer is ………. (processing information).
  2. The term used to describe the instructions that tell the hardware how to perform a task ………. (software).
  3. The sixth system element of a computer system ………. (connectivity).
  4. Information in the form of instruction ………. (program).
  5. A combination of electronic and electromechanical components ………. (hardware).
  6. A hand held device connected to the computer by small cable ………. (mouse).
  7. A light sensitive photoelectric cell to signal screen position to the computer ………. (light pen).
  8. Random access memory ………. (RAM).
  9. Read only memory ………. (ROM).
  10.  A computer output device that produces a paper copy of data or graphics ………. (printer).
  11.  The main component of computer system ………. (people).
  12.  A rigid disk coated with magnetic material, for storing programs and relatively large amounts of data ………. (hard disk).

(контроль виконання завдання; відповіді представлені у презентації)

 (на проведення даного етапу уроку потрібно 10 хвилин)

  1. Контроль умінь і навичок говоріння

(контроль умінь і навичок говоріння проводиться в кілька етапів)

1 етап - підготовка до установки віртуального комп'ютера

(матеріал представлений в презентації; учні, використовуючи матеріал презентації, відповідають на запитання викладача)

2 етап - установка віртуального комп'ютера з використанням інтерактивної дошки та вивченої комп'ютерної термінології

 (на проведення даних етапів уроку потрібно 15 хвилин)

  IІІ. Підбиття підсумків уроку.

  1. Виконання тесту на закріплення матеріалу

(питання для виконання тесту представлені в презентації)

  1. Виставлення оцінок за работу на уроці

( на проведення даного етапу уроку потрібно 7  хвилини)

    ІV. Домашнє завдання.

(повторити комп'ютерну лексику і терміни)