Нетрадиційний урок з математики в 6 класі
«ПРО ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
НА УРОЦІ МАТЕМАТИКИ»
з нагоди 200-річчя
з дня народження Т.Г.Шевченка
підготувала
вчитель математики
Червонопільської ЗОШ
Отрішко Т.В.
2014 р.
Мета: закріпити вміння та навички розв’язування вправ з теми «Раціональні числа.
Додавання та віднімання раціональних чисел »;
розвивати логічне мислення та творчі здібності учнів;
виховувати в них почуття патріотизму та потребу вивчати історію рідного
народу.
Хід уроку
Над класною дошкою портрет Т.Г.Шевченка, прикрашений вишитим рушником.
Звучить мелодія відомої пісні на слова Т.Г.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий»
І. Організаційний момент.
Тема сьогоднішнього уроку «Про Тараса Шевченка на уроці математики». Я невипадково обрала таку незвичну тему. Як ви думаєте, чому? (відповіді учнів).
Ви скажете, яке відношення Т. Шевченко має до нашого уроку? Особливість уроку полягає в тому, що результати всіх математичних завдань певною мірою міститимуть відомості про життя та творчість великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.
ІІ. Повторення та закріплення знань учнів
Запитання до учнів
ІІІ. Розв’язування задач
Учитель. Задачі і вправи розв’язуємо за рівнями навчальних досягнень
Задача. Скільки років було Т.Г. Шевченкові, коли вийшла його збірка поезій «Кобзар», яка поклала початок новому періоду в історії української літератури?
Середній рівень. Це число у 2 рази більше від модуля числа -13.
Достатній та високий рівні. Це число в 1,5 раза більше від модуля числа -17
Відповідь. 26 років
Учитель. На дошці написане речення з пропусками.
Тарас Шевченко із 47 років життя … років був на засланні, … роки – кріпаком і лише … років – на волі.
Вам потрібно заповнити пропуски числами, які ви знайдете, коли розв’яжете наступні вправи.
Середній рівень.
Достатній та високий рівні.
Учитель. Відповідь наступного завдання – кількість букв у назві відомого твору Т. Шевченка.
Середній рівень. У скільки разів модуль виразу 5 – 8 більший від модуля
виразу 12 + ( - 11) ? (відповідь у 3 рази)
Достатній та високий рівні. У скільки разів модуль виразу -5 + 23,5 більший від модуля виразу 2
- 8
? (відповідь у 3 рази)
Учитель. Що це за твір? І хто його прочитає? (Учень читає вірш «Сон»)
Учитель. Зараз ми проведемо гру «Хто швидше?» Накресліть табличку, що складається з двох рядків і семи стовпців.
Вам пропонується сім завдань з математики. Відповідь до кожного з них ви записуєте у верхній рядок таблички, а в нижній рядок записуєте букву, яка в українському алфавіті має номер, записаний у верхньому рядку. Розв’язавши правильно запропоновані завдання і знайшовши правильно букви, ви прочитаєте назву ще одного відомого вірша Т.Г.Шевченка.
Завдання.
Відповідь. ЗАПОВІТ (учениця читає вірш «Заповіт»)
Учитель. Розв’яжіть самостійно в зошитах .
Координатна пряма проходить через центр круга так, як показано на малюнку. Знайдіть за цими даними площу круга. Результат округліть до цілих.
Розв’язання
R = (4,46 – (- 3,28)) : 2 = 7,74 : 2 = 3,87
S = πR2 = 3,14 . 3,872 ≈ 47 (кв. од.)
Учитель. Як ви вже здогадалися, 47 – це кількість років, які прожив Т.Г.Шевченко.
ІV. Математична гра «Хто кмітливіший?»
Завдання.
V. Підсумок уроку.