ШАНОВНІ ПАЦІЄНТИ!

У квітні в Україні стартує програма «Доступні ліки»

«Доступні ліки» - це Урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Ця програма дозволить громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно, або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. При цьому інші програми відшкодування, які, наприклад, діють на інсуліни, продовжуватимуть працювати.

Порядок отримання ліків за програмою «Доступні ліки»

1. Пацієнту звернутися до сімейного лікаря поліклініки за місцем надання медичної допомоги, який виписує рецепт на лікарський засіб вказуючи непатентовану назву (діючу речовину ліків). Рецепт на більшість препаратів виписується на 30 днів.

2. З цим рецептом завітати до аптеки, що бере участь у програмі «Доступні ліки» і має таку наліпку.

3. В аптеці пацієнту пропонують отримати ліки, вартість яких підлягає державному відшкодуванню (безкоштовно чи з доплатою).

4. Перелік аптек, що здійснюють відпуск медикаментів та перелік лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою, які входять до програми «Доступні ліки» додається.

Перелік аптек, з якими укладено угоду КНП "П’ятий  Черкаський міський ЦПМСД" по програмі "Доступні ліки"

1.Аптека ЧОКП  «Фармація» за адресою

 м. Черкаси,  вул.30років Перемоги,буд.№20,тел.56-45-02

м. Черкаси, вул.30років Перемоги,буд.№22,тел..66-06-56

2.ТОВ « Медіт-М»

м. Черкаси, вул.30 років Перемоги,буд. № 20,т.56-28-01

м. Черкаси, вул. Сумгаїтська, буд. №24

м. Черкаси, вул. Олени Теліги, буд. №1

Нормативні документи виконання програми Уряду щодо запровадження відшкодування вартості лікарських засобів

- Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 03 квітня 2017 №360 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню».

- Постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 №180 «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

- Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 21 березня 2017 №299 «Про внесення змін до Порядку гранично оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін».

- Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 21 березня 2017 №298 «Про затвердження форми Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню».

- Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 25 березня 2017 №326 «Про затвердження форми примірного договору про відшкодування витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується».

- Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 25 березня 2017 №325 «Про затвердження реєстру гранично оптово-відпускних цін на лікарські засоби».

- Постанова Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів», яка наявна на Урядовому порталі.

- Постанова Кабінету Міністрів України від 09 листопад 2016 №862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби».

- Постанова Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 №863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів».

- Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 16 лютого 2017 №153 «Про внесення змін до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення».