Kompozitorių  portretai: XX a. 7-9 dešimtmečio ir XXI a. sankirta

“Lietuvių muzikos retro refleksijos”: pagrindinis dėmesys skiriamas Anapilin išėjusių Lietuvos menininkų 1960–1990 m. laikotarpio kūrybai, kuri šiandien yra pasitraukusi iš koncertų salių repertuaro. Minėtų dešimtmečių atkarpa buvo pasirinkta, nes Lietuvos muzikinėje kultūroje pasižymėjo ne tik sovietinės cenzūros apribojimais, bet vis akivaizdžiau juntamomis išorinio pasaulio novatoriškų tendencijų įtakomis, kurios lėmė modernios muzikos etapo Lietuvoje pradžią. Tuo tikslu Lietuvos auditorijai bus pristatyti ir priminti reikšmingiausių ir aktyviausių 1960–1990 m. laikotarpio kompozitorių portretai, jų muziką gretinant su dabarties menininkų - Anton Lukoszevieze ir Artūto Bumšteino kūryba.

M. K. Čiurlionio namai

Savičiaus g. 11, Vilnius

Lapkričio 18 d., pirmadienis, 19 val.

Vytautas Montvila (1935–2003) – Styginių kvartetas Nr. 1 Rankos-paukščiai (1967)

Zigmas Virkšas (1946–2001) – Koncertas styginių kvartetui (1982)

Benjaminas Gorbulskis (1925–1986) – Trys autoportretai styginių kvartetui (1983)

Antanas Rekašius (1928–2003) – Styginių kvartetas Nr. 3 (1976)

Styginių kvartetas CHORDOS:

IEVA SIPAITYTĖ (I smuikas)

VYTAUTAS MIKELIŪNAS (II smuikas)

ROBERTAS BLIŠKEVIČIUS (altas)

VITA ŠIUGŽDINIENĖ (violančelė)

20.30 val.

RETRO-EKSPERIMENTAI 1

Projektas Zarasai (2011)

Anton Lukoszevieze  (kanklės)

Arturas Bumšteinas (gyva elektronika)

Lapkričio 19 d., antradienis, 19 val.

RETRO-PORTRETAS IR GARSŲ BLYKSNIAI

Antanas Rekašius (1928–2003) – Atonic (1970)

ARŪNAS ŠLAUSTAS (fortepijonas)

Šarūnas Nakas – 4 filmai iš multimedijos instaliacijos 100 istorijų: Nacionalinių muzikos legendų muziejus

20.30 val. | 8.30 P.M.

RETRO-EKSPERIMENTAI 2

Jurgis Mačiūnas (1931–1978) – Music for everyman (1961)

EX TEMPORE:

SKIRMANTAS SASNAUSKAS (trombonas)

ARŪNAS ŠLAUSTAS (fotepijonas)

ARNOLDAS GURINAVIČIUS (kontrabosas)

Kuratorius

ANTON LUKOSZEVIEZE

Žymus lietuvių kilmės menininkas iš Didžiosios Britanijos ANTONAS LUKOSZEVIEZE yra vienas įvairiapusiškiausių savo kartos violončelininkų, plačiai žinomas kaip avangardinės, eksperimentinės muzikos atlikėjas, improvizacijų autorius. A. Lukoszevieze pasirodymų surengė  įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose Europoje ir JAV (pavyzdžiui, „Maerzmusik“, „Donaueschingen“, „Wien Modern“, GAS, „Transart“, „Ultima“, „Aldeburgh festival“ ir kt.), koncertavo tokiose Londono scenose kaip „South Bank Centre“ (koncertų ciklas „Harmonic Series“) ir „Royal Albert Hall“ (koncertų ciklas „BBC Proms“), yra griežęs Birmingemo, Olandijos radijo simfoniniais orkestrais.

A. Lukoszevieze parengė laidų Vokietijos, Anglijos, Skandinavijos šalių radijo stotyse, bendradarbiavo su tokiais kompozitoriais ir atlikėjais kaip Alvina Lucier, Rytis Mažulis, Karlheinzas Esslis, Helmutas Oehringas, Christopheris Foxas ir kt.

2005–2007 m. A. Lukoszevieze, pelnęs stipendiją, naująją muziką studijavo Kembridžo Karaliaus koledže (King’s College) ir Kettle Yard galerijoje (Kettle Yard Gallery). Šis menininkas yra grupės „Apartment House“ įkūrėjas ir vadovas bei Berlyno grupės „Zeitkratzer“ narys. 2012 m. jo grupė „Apartment House“ pelnė Karališkosios filharmonijos sąjungos (Royal Philharmonic Society) apdovanojimą už nuopelnus kamerinei ir vokalo muzikai. 2003 m. apie šį menininką parengė ir transliavo autorinę laidą Berlyno radijo stotis „Deutschland Radio“. A. Lukoszevieze dalyvavo septyniuose žymios menininkės režisierės Jayne Parker filmuose.