Заява

Громадської Коаліції Донеччини за громадянські свободи

щодо подій у Верховній Раді України 16.01.2014 року

 

Ми, учасники Громадської коаліції Донеччини на захист конституційних прав і свобод громадян, як представники громадянського суспільства Донецької області,

вважаємо події у Верховній Раді України 16 січня 2014 року, зокрема, прийняття в неправовий спосіб Закону України № 3879, “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян”, черговою спробою владної верхівки залякати суспільство, під гаслами захисту безпеки громадян забрати у людей останні залишки прав і свобод.

Всупереч Конституції України “сім’я” і олігархи намагаються перетворити країну в неправову недемократичну державу, узурпувати владу, скасувати Республіку, що в подальшому, переконані, неминуче призведе до втрати незалежності.

Режим Януковича, наляканий народними протестами, відкинувши всю попередню демагогію щодо європейських цінностей і руху до Європи, виявив своє справжнє варварське обличчя, а тому авральними темпами і шахрайськими методами насаджує в країні деспотію.

Прийняті закони окреслили основного ворога нинішньої влади - вільних людей. “Поліцейські закони” мають на меті залякати та затероризувати судами, непомірними штрафами та тюремним увʼязненням всіх, хто має власну думку та сміливість говорити і діяти, відстоюючи конституційні права і громадянські свободи.

Підписавши антисуспільні закони, Президент України особисто засвідчив свою згоду із фактичною забороною мирних протестів, скасуванням свободи слова і тотальною цензурою в засобах масової інформації та інтернеті, розгортанням державної боротьби з новоназначеними “ворогами народу”: наклепниками (журналісти, що викривають злочини влади), екстремістами (мирні протестувальники), іноземними агентами (громадянське суспільство), та разом із народними депутами від Партії регіонів і Комуністичної партії, свідомо пішов на пряме порушення статті 22 Конституції України, яка гласить - “При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод”.

Своїми цинічними, нахабними, протизаконними діями діюча влада провокує громадянський конфлікт, посилює розкол України, розпалює ворожнечу та ненависть серед громадян, чим ставить мир і спокій в країні під загрозу громадянської війни.

Ми, висловлюючи своє глибоке занепокоєння спробами демонтажу конституційного ладу в Україні, закликаємо владу зупинитись і зробити крок назустріч суспільству, не провокувати відкритого громадянського протистояння, не штовхати країну до громадянської війни.

Ми закликаємо всіх жителів Донецької області засудити наступ влади на конституційні свободи і громадянські права. Закликаємо громадські організації, громадських активістів, журналістів, людей інтелектуальної праці, працівників всіх сфер суспільного виробництва, всіх людей, інтереси яких зневажені владою, до активного захисту своїх конституційних прав і свобод.

Ми вимагаємо від всієї Верховної Ради (і від влади, і від опозиції) негайно розпочати реальні переговори і знайти компроміс щодо повернення в конституційне поле та відмінити антидемократичні закони.

Звертаємось до ОБСЄ та Ради Європи із закликом рішуче вимагати від української влади дотримання міжнародних зобов’язань по захисту демократичних прав і громадянських свобод, які нею були взяті при вступі в ці міжнародні організації.

Заява проголошена і підтримана учасниками Донецького Євромайдану 19.01.2014 р.

Для роботы над текстом перейдите по ссылке: https://docs.google.com/document/d/1NtNbzizjgj6cNAcgMVEHDA8eaoo4Z85Bs4FHrnRRBbg/edit

Дончане! Власть, которую мы выбрали, нас предала! Новые законы не сближают нас с братским российским народом и не восстанавливают законность и порядок - они бросают еще один народ некогда великой страны в пропасть тоталитаризма и диктатуры.     Ваши дети никогда не простят вас, если вы будете продолжать бездействовать и безмолвно выполнять антиконституционные законы и преступные приказы более нелигитимных властей. В конце года мир уже содрогнулся от насилия в центре Европы, и вдохновился примером свободолюбия украинцев. Правящая верхушка в своем падении - а оно неминуемо - хочет собрать как можно больше жертв. Покажем, на что способен забытый в штреке шахтер!