Published using Google Docs
Урок 50 ІКТ 11
Updated automatically every 5 minutes

Урок 50                                                                        Інформатика 11(ІКТ)


Щоб змінити людей, їх потрібно любити.

Вплив на них пропорційний любові до них.

Песталоцці

Огляд технологій Веб 2.0. Поняття блогу й різновиди блогів. Створення й оформлення блогу, публікація повідомлень у блозі та настроювання його параметрів. Вікі-технології. Використання служб онлайнового документообігу.


Мета.

Навчальна. Ознайомити учнів з основними поняттями технології Flash; створенням Flash-документу та налаштуванням його властивостей, доданням мультимедійного вмісту, публікація презентації та її переглядом.

Розвиваюча. Розвивати логічне мислення, самостійність, вміння застосовувати набуті знання до практичних завдань.

Виховна. Виховувати наполегливість, естетичність у оформленні, грамотно висловлювати свої думки.

Тип уроку. Засвоєння нових знань і навичок.

Матеріали для роботи з учнями:

План

  1. Організація початку уроку
  2. Правила ТБ при роботі в кабінеті Інформатики.
  3. Мотивація навчальної діяльності.
  4. Актуалізація опорних знань.
  5. Вивчення нового матеріалу.
  6. Застосування знань.
  7. Підсумки уроку.
  8. Домашнє завдання.

Хід уроку


1. Організація початку уроку.


2. Інструктаж БЖД.


3. Мотивація навчальної діяльності.

Перш ніж ви почнете вивчати веб-дизайн, тобто проектування та розробку інтернет-ресурсів, слід ознайомитися з деякими загаль­ними поняттями, які стосуються мережі Інтернет та служби Веб. у цьому розділі йтиметься про передавання даних через Інтернет, способи адресації його ресурсів та особливості Веб. Зокрема, ви ді­знаєтеся, що таке гіперпосилання, веб-сторінка і веб-сайт. На вас також чекають цікаві практичні заняття, під час яких ви навчи­теся використовувати автоматичні засоби створення веб-ресурсів та побачите, як за їх допомогою створити веб-сторінки різних типів і організувати на веб-сайті форум та чат.


4. Актуалізація опорних знань.


5. Вивчення нового матеріалу.

Створення та ведення блогів

Блог (англ. blog — weB LOG) — це мережний журнал, що містить записи у зворотному хронологічному порядку та забезпечує мож­ливість додавання читачами коментарів. У блог можна записати свої враження про новий фільм, гру, сайт або програму, розповіс­ти історію.

Блог може бути особистим, груповим або колективним. Особистий блог називають онлайновим щоденником, у ньому автор може пуб­лікувати свої думки, приватні фотографії, наводити посилання на цікаві інтернет-ресурси для друзів або для широкої інтернет-ау- диторії. Груповий блог присвячують певній тематиці або спільній сфері інтересів (клубні, корпоративні блоги). Колективний блог відкритий для спільного редагування. Блог може бути як само­стійним ресурсом, так і частиною якогось веб-проекту.

Технічно мережні журнали реалізують за допомогою різних веб- технологій. Є спеціалізоване програмне забезпечення (наприклад, WordPress, Pivot), що дає змогу людині, яка не володіє спеціаль­ними знаннями з розробки веб-ресурсів, спростити створення, об­слуговування і ведення блога.

З кінця 90-х років минулого століття все популярнішими стають безкоштовні служби, що надають можливість вести особистий блог за умови реєстрації на сайті, який надає такі послуги. Найвідомішими серед них є www.liveiournal.com, www.blogger.com, www.ii.ru, www.rax.ru, а також українська служба blog.net.ua. Ресурс www.liveiournal.com (рис. 1.11) надає кожному користувачу можливість вести власний журнал, який інтегрує блоги інших користувачів, організовує спілкування між ними.

Читачі можуть об'єднуватися в спільноти. Спільнота — це жур­нал, до якого пишуть різні користувачі, й усіх їх вважають його власниками. Кожен, хто цікавиться якоюсь конкретною темою, може знайти або створити спільноту, присвячену цій темі. На­приклад, мешканці одного міста можуть створити спільний жур­нал для обміну інформацією про це місто чи для оголошень про місцеві події.

Інформація блога орієнтована на широку аудиторію. Ще однією його особливістю є те, що вміст журналу унікальний, ніде не по­вторюється і тому може бути цінним.

Розміщуючи інформацію в журналі, необхідно дотримуватися пев­них правил. Зокрема, у блогу не можна:

Власник блога може визначати права доступу користувачів до сво­го журналу та окремих його записів, а також видаляти блог та переводити його в режим спільноти. Надається також можливість зберегти журнал на своєму комп'ютері.

Щоб почати вести журнал, не потрібно спеціальних знань. Навпа­ки, внаслідок постійної творчої роботи над блогом ви набудете багато нових знань та навичок.

Отже, журнал складається з повідомлень, опублікованих різними користувачами. Будь-який користувач може надіслати до журна­лу повідомлення, а власник — створити список друзів із тих, хто надсилає йому такі повідомлення.

Популярним є також створення так званого юзерпика або авата­ра — невеликого зображення, яке співзвучне настрою або почут­тям користувача.


Вправа 1.3

Надішлемо повідомлення до одного з блогів, а саме до блога prot- varvn.liveiournal.com.

  1. Запустіть браузер, який інстальовано на вашому комп'ютері.
  2. У рядку Адреса введіть адресу блога — http://protvarvn.livejournal.com/. Ви побачите таку сторінку, як на рис. 1.12.

На ній містяться повідомлення власника журналу; під кож­ним із них у вигляді гіперпосилання на коментарі зазначено кількість відповідей. Перейти до списку коментарів можна за допомогою посилання link. Для того щоб відразу створити відповідь, слід клацнути посилання post comment.

  1. Виберіть посилання post comment для першого повідомлення. Відкриється веб-сторінка з формою для створення відповіді (рис. 1.13). У верхній її частині міститься повідомлення влас­ника журналу, до якого ми створюємо відповідь, а в нижній — форма для введення тексту. Заповніть її поля, як показано на рис. 1.13.

  1. Клацніть кнопку Опублікувати коментар. Ваша відповідь з'я­виться у списку коментарів після останнього повідомлення (рис. 1.14).

  1. Виберіть посилання protvaryn у верхній частині документа для переходу до головної сторінки блога.

6. Застосування отриманих знань

Вправи 1.3


7.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Тест до теми


8. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Вивчити конспект.
  2. Виконати завдання.
  1. Виберіть тему для веб-сайту або запропонуйте свою; підготуйте графічні файли з необхідними зображеннями, придумайте тек­стовий супровід для головної сторінки майбутнього проекту та сторінок розділів; створіть сайт за допомогою засобів служби без­коштовного хостинга www.narod.ru.

Варіанти тем для веб-сайтів:

Моделі одягу                                   Сузір'я                                         Автомобілі

Моя школа                                       Туризм                                       Телефони

Кондитерські вироби                     Зачіски                                        Прапори

Сучасні комп'ютери                      Кінофільми                                Візерунки

Меблі                                                 Страви                                         Птахи

Побутова техніка                            Комп'ютери                               Квіти

Канцелярські товари                     Фотоапарати                             Годинники

Книжки                                             Шкільні предмети