;מדריך לפתרון בעיית גמגומים במכשירי אנדרואיד מבוססי AMLOGIC עם קודי 15 ומעלה

החל מגרסה 15 קודי לא מבקשת ממערכת ההפעלה (אנדרואיד) הרשאות ROOT. במרבית המכשירים האפשרות לשימוש בהאצת חומרה דורשת הרשאות ROOT. לכן ישנה תופעה, ברוב המכשירים מבוססי AMLOGIC שניגון קבצים עם ביטרייט גבוה בקודי 15 ומעלה לא עובד טוב, יש קפיצות וגמגומים, חוסר סנכרון בין הסאונד לתמונה וכו'. לרוב סרטים של 720P בגודל של 4 גיגה מנוגנים תקין. רוב התוכן מג'נסיס גם מנוגן תקין, גם אם זה "1080", כי הביטרייט שלהם עדיין נמוך (גודל הקובץ קטן). קבצי סרטים של מעל 7-8 גיגה לא עובדים תקין. דרך טובה לוודא את זה היא ללחוץ על המקש 'O' במקלדת בזמן ניגון סרט.

אם בשדה שמסומן באדום מופיע ff-h264, לא מופעלת האצת חומרה. כשהמצב תקין צריך להופיע am-h264(מה שחשוב זה שתי האותיות הראשונות רק).

כדי לתקן את הבעיה יש צורך לשנות את ההרשאות של קבצי המערכת כך שקודי יוכל לגשת אליהם בלי שיש לו הרשאות ROOT. כדי לעשות את זה בצורה אוטומטית צריך להתקין אפליקציה שמריצה סקריפט (כמה שורות פקודות מערכת) בכל פעם שהמכשיר עושה ריסטרט. התנאי החשוב לעניין הזה - שיש לכם ROOT במכשיר.  ההנחה של המדריך הזה שיש לכם ידע בסיסי פלוס בתפעול מערכת אנדרואיד.

אפליקציות שצריך להוריד ולהתקין :

Universal Init.d

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androguide.universal.init.d&hl=en

ES File Explorer

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop&hl=en

קובץ הסקריפט הדרוש :

https://drive.google.com/file/d/0B_Vti54cZEdvSzRYNTU1TmxFbkk/view?usp=sharing

 1. יש להוריד את הקובץ ולשים אותו במיקום ידוע כלשהו (כרטיס זיכרון, ספריית DOWNLOAD וכו').
 2. יש להתקין את האפליקציות, להריץ את הUNIVERSAL INIT.D, אמורה להופיע הודעה לאשר הרשאת ROOT לאפליקציה, לאשר. אחרי זה לפתוח את הES, ולנווט לספריה הראשית '/' ע"י לחיצה על הפס הכחול העליון.

 1. להדליק את האופציה של ROOT EXPLORER וגם SHOW HIDDEN FILES (כדי להגיע לאופציות יש לגלול למטה בצד שמאל של המסך עד הסוף).
 2. להכנס לספריית etc, ובתוכה לספריית init.d.
 3. להעתיק את הקובץ שהורדנו amlogic.txt לספריה הזאת.
 4. עכשיו צריך לשנות מאפיינים של הקובץ הזה כך שהוא יהפוך לקובץ ריצה שכל משתמש יכול להריץ.
  לחיצה ארוכה על הקובץ, ואז בפינה הימנית למטה על השלוש נקודות לבחור properties
 5. בחלון שנפתח ללחוץ על השדה permissions, כפתור change :
 6. להדליק את כל ה-V כמו בתמונה:
 7. זהו, עכשיו צריך לבדוק שהקובץ מצליח לרוץ בצורה תקינה. יש לחזור לאפליקציה universal init.d, קודם להדליק את המתג הגדול למעלה, ואז לבחור את הקובץ amlogic שיופיע שם, ולמעלה בצד ימין ללחוץ על EXECUTE. אם הקובץ רץ בצורה תקינה יוצר קובץ חדש בשם script_log.txt בספריה /sdcard/ או /storage/emulated/0/ (אותו דבר).
 8. עכשיו כדי לוודא שהכל עובד גם אחרי ריסטרט - אפשר למחוק את הקובץ שנוצר, לעשות ריסטרט, ואז לראות שהוא נוצר מחדש. אם כן - לנסות לנגן סרט 1080P, ולראות אם הוא רץ חלק, ושהקודק שמופיע כשלוחצים על O השתנה ל-am-h264.