Published using Google Docs
урок_Додаванняі віднімання дробів.docx
Updated automatically every 5 minutes

Розробка уроку математики

 у 5 класі

Тема уроку:

Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками.

Розділ. Дробові числа

Підготувала вчитель математики, фізики та інформатики

Івано-Благодатненського НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів -- ДНЗ»

Кльоз Ірина Вікторівна

Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Математика. 5–9 класи» (авт. М. І. Бурда, Ю. І. Мальований, Є. П. Нелін, Д. А. Номіровський, А. В. Паньков, Н. А. Тарасенкова, М. В. Чемерис, М. С. Якір)        ВД «Освіта», 2013.

Математика. 5 клас.Істер О.С. Видавництво: Генеза, 2013


Мета:

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: підручник «Математика, 5кл.» Істер О.С., картки для актуалізації опорних знань учнів, різнокольорові геометричні фігури.

Хід уроку:

  1. Організаційний момент. (2 хв.)
  2. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань учнів. (13 хв.)
  1. Фронтальне опитування учнів. Питання:

2. Вправа «Розкажи про дріб» (дроби на картках додаток 1)

Використовується коробка або капелюх в який складаються дроби на картках, кожен учень по черзі витягує дріб і розповідає по нього, інші учні можуть доповнювати відповіді один одного).

Наприклад,  – це звичайний неправильний дріб, так як чисельник більший за знаменник, цей дріб більший за 1 і на координатній прямій знаходиться справа від 1, риска дробу означає дію ділення і т.д.

3. Робота за картками у парах (чергування завдань через  парту).

Використовуються кодовані завдання, за умови правильного виконання учні одержують вислови.

Завдання (додаток 2)

  1. Виписати неправильні дроби та їх відповідні літери

н

с

у

в

і

й

п

в

р

о

  1. Виписати правильні дроби та їх відповідні літери

з

т

у

м

с

о

м

а

л

й

Відповідь: «Свій розум май»

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку. (1 хв.)
  2. Формування нових знань. (5 хв.)

Оскільки учні легко засвоюють додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками, на цьому уроці можна запропонувати учням розібрати теоретичний матеріал п. 32 самостійно за підручником (п. 32 до прикладу), а потім лише перевірити засвоєння правил і основну частину уроку присвятити розв'язуванню вправ.

  1. Руханка «Саймон сказав». (3 хв.)

Учасники стають у коло, а вчитель каже: «Саймон сказав: «Зроби так» і показують певний рух (присісти, поплескати в долоні. Підняти ногу, покрутитися, підскочити, виконати танцювальний рух). Решта повторюють за ним. Відтак наступний учасник каже: «Саймон сказав: «Зроби так», показує інший рух і так далі по колу.

  1. Формування вмінь. (17 хв.)

Розв’язування вправ на дошці з поясненням №№ 1062 (парні); 1066; 1068; 1082

 додаткові задачі №№ 1, 2.

Додаткові задачі

  1. Василько склав такий план розміщення овочів на ділянці:  ділянки — морква,  — редиска,  — буряк, а  — картопля. Чи вдасться здійснити цей план?
  2. Поставте замість зірочок знаки «+» або «-» так, щоб була правильна рівність: *** = . Як інакше можна записати число в правій частині рівності?
  1. Домашнє завдання (2 хв.)
  1. Опрацювати п.24.
  2. Розв’язати вправи, подібні до розв’язаних у класі:

Достатній рівень: №№ 1067, 1069, 1084.

Високий рівень: №№ 1069, 1084, 1089.

  1. Підбиття підсумків уроку (2 хв.)

Повідомляється оцінка, і коротко характеризується якість відповідей учнів протягом уроку.

Використана література:

  1. Л.А.Губа, «Нетрадиційні уроки математики», Х., «Основа», 2005р.
  2. Математика. 5 клас.Істер О.С. Видавництво: Генеза, 2013

Додаток 1

Правильні і неправильні дроби

          

          

      

       


Додаток 2

Завдання.

  1. Виписати неправильні дроби та їх відповідні літери

н

с

у

в

і

й

п

в

р

о

  1. Виписати правильні дроби та їх відповідні літери

з

т

у

м

с

о

м

а

л

й

Завдання.

  1. Виписати неправильні дроби та їх відповідні літери

н

с

у

в

і

й

п

в

р

о

  1. Виписати правильні дроби та їх відповідні літери

з

т

у

м

с

о

м

а

л

й

Завдання.

  1. Виписати неправильні дроби та їх відповідні літери

н

с

у

в

і

й

п

в

р

о

  1. Виписати правильні дроби та їх відповідні літери

з

т

у

м

с

о

м

а

л

й