Інформаційна картка

учасника І (районного) туру  всеукраїнського конкурсу                               «Учитель року - 2016»

Прізвище, ім’я, по батькові

Личко Олена Володимирівна

Які вищі навчальні заклади закінчили, у якому році, спеціальність за дипломом

Миколаївський державний педагогічний інститут, 1995

Вчитель математики, інформатики та обчислювальної техніки

Педагогічний стаж роботи

25

Місце роботи

25

Посада

Добровеличківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Добровеличківської райдержадіністрації,  0525351667, dvzosh1@i.ua

Кваліфікаційна категорія

вчитель

Звання

Вища

Класи, в яких викладаєте

Старший вчитель

Посилання на власний Інтернет-ресурс

http://matematykalychko.blogspot.com/

Педагогічне кредо

Вверх до нових знань та вершин пізнання

Інноваційні форми роботи та технології, що використовуєте

(обсяг – до однієї сторінки)

Учитель – це той же вчений, але в своїй особовій лабораторії, де він, всебічно вивчаючи учнів, невпинно творить, щоденно веде пошуки найдосконаліших методів проектування доль і душ людських.

 Б. Патон

Запровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освіті є обов’язковою передумовою формування інформаційного суспільства у широкому розумінні. Інформаційне суспільство – багатоаспектне поняття, яке визначає розвиток усіх сфер сучасного життя. Інформатизація освіти - процес підготовки людини до повноцінного життя в умовах інформаційного суспільства. Тому сьогодні постають нові питання перед освітою:

  • Чого вчити?
  • Як навчати?
  • За допомогою чого навчати?
  • Як довго навчати?
  • Де навчати?

Але основним завданням освіти є формування особистості, яка готова до прискореного часу, нових реалій життя, зможе вільно орієнтуватись у інформаційному просторі та відбирати потрібну інформацію.

На уроках  застосовую інноваційні, проблемно-пошукові, асоціативні методи навчання. При вивченні теоретичного курсу застосовую такі методи навчання: словесні (розповідь, бесіда, пояснення), наочні (демонстрація презентацій), випереджальне домашнє завдання. Позитивні результати для якісного засвоєння  дає пошукова робота учнів - замітки про цікавинки математики.

Метод створення проблемних ситуацій використовую при пошуку шляхів розв’язання задач, що дозволяє учням не лише виявляти помилки, а й виправляти їх.

Метод структурності дозволяє будувати схеми для полегшення засвоєння інформації підручника (у 9 класі матеріал підручника є об’ємним).

У пробудженні та закріпленні інтересу до знань надійним спільником є гумор, що спирається на педагогічну етику, інтелект учнів та вчителя. Так навчальні дискусії можуть викликати інтерес до предмета, коли вони вміло організовані – попередньо  готується тема, питання, що обговорюватимуться, учні читають різноманітну літературу з проблеми. Важливу роль відіграють правила проведення дискусії, ініціатива вчителя та ведучого. Аналіз життєвих ситуацій (чому не «одержується» розв’язок, «я не можу виконати ділення»)  викликає інтерес учнів як метод застосування теоретичних знань на практиці.

В умовах демократизації та гуманізації процесу навчання й виховання значну роль відіграють диференційований та індивідуальний підходи, ситуація успіху в навчанні для учнів середнього рівня, що є стимулом для учнів, яким я допомагаю вийти на вищий рівень навчальних досягнень, проводячи індивідуальні консультації, додаткові заняття.

Велике місце у моїй роботі з учнями старших класів займає метод проектів.

Перевагами методу проектів  є :

1. Самостійне здобування знань.

2. Досвід пізнавальної й комунікативної діяльності.

3. Висловлювання власних думок, відчуттів.

4. Залучення до реальної діяльності.

5. Особиста відповідальність за виконання роботи.

Які результати ми бачимо  в ході виконання проектів?

Для учня.

1.Формуються і відпрацьовуються:  

·     Навички збору, систематизації, класифікації,  аналізу інформації.

·     Навички публічного виступу (ораторське мистецтво).

·  Уміння представити інформацію в доступному, естетичному вигляді.

·     Уміння виражати свої думки, доводити ідеї.

·     Уміння працювати в групі, у команді.

·     Уміння працювати самостійно, робити вибір, приймати рішення.

2. Розширюються і поглиблюються знання.

3. Підвищується рівень інформаційної культури, що включає роботу з різною технікою  (принтер, сканер, мікрофон тощо).

4. Учень  має можливість втілити свої творчі задуми.

5. Стосунки  з учителем переходять на рівень співпраці.

6. Підвищується самооцінка тих дітей, які з тієї або іншої причини вважали себе неуспішними.

Усе вищезазначене дає учню можливість, вийшовши зі стін школи стати успішною, самодостатньою особою.

Автопортрет учасника «Я – педагог і особистість»

(у формі есе обсягом до однієї сторінки)

Людина народжується і приходить на цю землю з певною, призначеною тільки для неї місією. Кожна людина – особистість. І головне, не втрачати її, не знівечити той Божий дар  призначений саме тобі.

   Філософією мого життя можна вважати пошук способів навчання - своєї власної моделі вчення і розуміння дитячої душі, такої неповторної, вразливої і в той же час такої непередбачуваної. Це і є, так би мовити, загальний принцип життя, професійної діяльності, і взагалі, існування.

         Людина закінчується як індивідуальність в той самий час, коли вона перестає працювати над собою, припиняє своє творче зростання. Тому робота над своїм самовдосконаленням і є однією зі складових мого життя.

         Багато вчителів говорять, що вони мріяли з дитинства стати вчителем. У мене було не так, спочатку стала вчителем, а потім почала мріяти – як бути не лише вчителем, а і ще й фахівцем своєї справи. Для мене  – моральність і порядність є головними критеріями людських цінностей та побудови міжособистісних стосунків. Тому, навчаючи і  виховуючи своїх учнів, намагаюсь розвивати у них ці надзвичайно важливі риси характеру. Адже головним чинником моральності -  є добро, яке врятує світ, хоча і пояснюю, що життя – це складний механізм існування та пристосування людей до нього.

         Професійна майстерність шліфується роками і підлягає такому філософському закону як перехід „ кількості в якість ”. Але, крім цього, якість у великій мірі залежить ще й від глибини розуміння предмета, а також від активної діяльності спрямованої на самовдосконалення.

         Вчити не легко, а зрозуміти сутність цього процесу ще важче. Тому основним є  розуміння своєї діяльності. Вмотивувати, спонукати до результативної роботи, до отримання успіху та насолоди самим процесом вчення і є одним із головних завдань, яке турбує сьогодні і спонукає шукати нові шляхи реалізації проблеми.

         Насамперед,  для мене як вчителя основним є бажання бачити своїх вихованців справжніми особистостями: унікальними, оригінальними та неповторними, навіть, якщо у школі не отримали атестат з відзнакою, головне , щоб у майбутньому стали гарними людьми. Адже тільки за допомогою таких рис вони зможуть бути  значущими для майбутнього суспільства