Program 8denního zájezdu do Ilfracombe s 9 lekcemi výuky:

 

Neděle 3.5.

V 16:30 přistavení autobusu ke Gymnáziu Říčany, Komenského náměstí 1/1280. Dále cesta přes Německo, Belgii a Francii.

 

Pondělí 4.5.

Přejezd do Velké Británie, celodenní pěší prohlídka Oxfordu, návštěva Christ Church College (5,50 GBP), prohlídka města, návštěva Ashmolean Museum, nejstaršího veřejného muzea Velké Británie, nebo Pitt-Rivers Museum, jednoho z nejlepších etnografických muzeí na světě (oboje vstup zdarma), možnost nákupů. Večer ubytování v hotelu YHA.

 

Úterý 5.5.

snídaně v hostelu, cestou zastávka v Bath, návštěva Roman Bath Museum (6 GBP), procházka centrem - The Circus, Pultney Bridge, možnost osobního volna, poté přejezd do Ilfracombe, večer setkání s rodinami, večeře v rodinách.

 

Středa 6.5.

snídaně v rodině, dopoledne výuka, odpoledne výlet a osobní volno v Barnstaple, poté návrat do Ilfracombe a seznámení s městem, možnost prohlídky Tunnel Beaches (1 GBP), procházka přístavem a pobřežím nebo procházka na útesy, odkud je nádherný výhled na Ilfracombe, večeře v rodinách.

 

Čtvrtek 7.5.

snídaně v rodině, dopoledne výuka, odpoledne výlet do národního parku Exmoor, zastávka ve vesničkách Lynton a Lynmouth, večeře v rodinách.

 

 

Pátek 8.5.

snídaně v rodině, dopoledne výuka, odpoledne výlet do rybářské vesničky Clovelly (5,80 GBP), kde se podařilo zachovat atmosféru konce 19.století, pro které byly typické strmé uličky s bílými domky. Vesnice byla proslavena dílem Charlese Dickense. Návrat do rodin, večeře.

 

Sobota 9.5.

snídaně, brzy ráno odjezd do Londýna, celodenní pěší prohlídka města – možnost letu na vyhlídkovém kole London Eye (15,50 a 21,50 GBP), Westminster Abbey, Houses of Parliament, Whitehall a Downing Street, St James's Park, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Leicester Square, přejezd lodičkou (3,60 a 7,20 GBP) na Greenwich, procházka parkem okolo observatoře a nultého poledníku, večer odjezd z Londýna.

 

Neděle 10.5.

Okolo 15:00 návrat do Říčan na stejné místo jako při odjezdu.

 

 

Berte, prosím, tyto časy jako orientační, vždy záleží na aktuální dopravní situaci. Průvodce ve spolupráci s řidiči časy příjezdů upřesní během zpáteční cesty v dostatečném předstihu, aby děti mohly informovat rodiče.