Тези до роботи «Чи можливе життя поза Землею?»

"Думати що ми єдині у Всесвіті - це так само абсурдно, як і надія на те, що на засіяному полі зійде єдиний колосок".

 грецький філософ Метродор.

Актуальність завдання - шукати непрямі ознаки далеких планет, придатних для існування життя, провести аналіз наукової літератури та ресурсів інтернету, дослідити умови, що необхідні для зародження життя на планеті.

У Всесвіті є всі передумови, для того щоб ми не вважали існування життя та розуму на Землі чимось винятковим. Інша справа - наскільки ймовірно знайти у Всесвіті планети, де б реалізувались умови, подібні до земних.

Експерт агентства NASA Сет Шостак розкрив місця, де можливе існування життя. Всі ці гіпотези мають логічні пояснення, що робить їх не такими вже й фантастичними. 

Ще в 1976 році в зразках породи, узятої з поверхні Марса, були знайдені речовини, схожі на відходи життєдіяльності живих організмів. 

В Антарктиді був знайдений метеорит, що прилетів з Марса, на якому були виявлені сліди нанобактерій. Позаземне походження цих бактерій до цих пір під сумнівом. 

За наявними даними супутник Юпітера - Європа містить підповерхневий океан з рідкою водою, а тому вважається одним з місць, де може існувати життя. Зірка KIC 8462852 знаходиться на відстані 1480 світлових років від Землі в сузір’ї Лебедя. Її маса і радіус приблизно в 1,5 рази більше, ніж у Сонця.

Зірка цікава тим, що, як вважає ряд астрономів, її світимість з суворою періодичністю змінюється на 22%.... 

Періодичні зміни світимості KIC 8462852 можуть бути пов’язані з діяльністю інопланетян, які забирають від зірки енергію в період, коли її світимість знижується.... 

Проксіма b Проксима Центавра b (також відома як Проксима b) — екзопланета в системі червоного карлика Проксима Центавра, найближчої до Сонця зірки. Розташована на відстані близько 4,25 світлових  років (1.3 парсеків або 40 трлн км) від Землі, у сузір‘ ї Центавра.

За оцінками дослідників, планета перебуває у зоні зірки, придатній для життя.