Turystyka - motor wspólnego sukcesu

Stowarzyszenie

Geopark Łuk Mużakowa

Cel statutowy:
D
ziałalność promocyjna

w zakresie turystyki i rozwoju infrastruktury turystycznej na obszarze Geoparku.


drogowskaz-m.jpg

Łęknica ma na swoim terenie jeden z najpiękniejszych parków na świecie.

Razem z nim, leży na terenie drugiego, większego
i jedynego w swoim rodzaju parku krajobrazowego.

Na terenie Geoparku - Łuk Mużakowa znajdują się dwa obiekty objęte patronatem UNESCO.
Są to; Park Mużakowski
 - 12 polski obiekt na liście światowego dziedzictwa kultury oraz transgraniczny Geopark “Łuk Mużakowa” - jak na razie jedyny geopark w Polsce oficjalnie wpisany na listę geoparków UNESCO.

I jest to efekt wieloletniej pracy osób skupionych wokół naszego stowarzyszenia.

Włożyliśmy wiele wysiłku, wiele starań i wyrzeczeń by Łęknica znalazła się tu gdzie teraz jest...

...czyli
na początku drogi wspaniałego sukcesu komercyjnego.
IMGP1507.JPG

Nie wolno nam tego zmarnować.

Nowy cel - rozwój


 Osiągnęliśmy najważniejsze cele naszego stowarzyszenia i zwróciliśmy uwagę świata na Łęknicę. To jednak nie koniec pracy - wręcz przeciwnie. Przed nami stają kolejne wyzwania. Razem z partnerami ze strony niemieckiej musimy zadbać o utrzymanie statusu Geoparku. Reprezentujemy go i promujemy. Zacieśniamy relacje z instytucjami i ośrodkami naukowymi. Staramy się by odwiedzała nas tu coraz większa liczba turystów.
Wierzymy, że w ten sposób staniemy się współautorami dalszego rozwoju i sukcesu ekonomicznego nie tylko Łęknicy ale i naszego regionu.

Non-profit

Stowarzyszenie działa non-profit czyli społecznie, jednak trzeba pamiętać że oprócz pracy do działania potrzebuje również środków finansowych. Na wyjazdy, na publikacje, na sprzęt, na usługi, itd.. czyli wszystko to co zwykle jest potrzebne by skutecznie robić to co robimy. Większość z tych rzeczy kupujemy sobie na miejscu wspierając lokalną przedsiębiorczość.
Sporą część finansujemy sobie sami, jednak nasze prywatne zasoby są niewystarczające, a wsparcie władz ograniczone, dlatego

zapraszamy do współpracy...

...i prosimy o wsparcie

Potrzebujemy członków wspierających czyli podmiotów, które mogą i chcą dofinansować naszą działalność. Nasza propozycja skierowana jest głównie do firm i instytucji, które prowadzą swoją działalność na obszarze Geoparku - Łuk Mużakowa. Tych związanych wprost z turystyką i infrastrukturą turystyczną jak i tych, które w pośredni sposób czerpią korzyści z turystycznego rozwoju naszego regionu. 

Korzyści dla wszystkich

Nie tylko hotele, restauracje i wypożyczalnie mogą zarabiać na turystyce. Infrastruktura turystyczna potrzebuje zaplecza budowlanego, technicznego, handlowego, komunikacyjnego, transportu, promocji, know-how i pewnie wielu innych, które są i będą coraz bardziej potrzebne w sytuacji dynamicznego rozwoju infrastruktury turystycznej. Zwiększy się liczba miejsc pracy i wzrośnie ilość pieniądza, który jest tlenem w ekonomicznym krwiobiegu każdego miasta.wskaznik.JPG

Propozycja współpracy

Zostań naszym członkiem wspierającym. Potrzebujemy Ciebie i Twojej firmy, ale i my przydamy się Tobie. Oprócz ogólnego wzrostu liczby turystów odwiedzających nasze okoliczne atrakcje, w zamian za wsparcie oferujemy wymierne korzyści w postaci promocji i reklamy Twoich produktów i usług.

Poniżej znajdziesz metody jakimi możemy rozpropagować informację o produktach i usługach Twojej firmy.

 1. Zapewnimy miejsce dla materiałów Twojej firmy lub instytucji w naszych mediach internetowych. Wśród nich są strony internetowe i profile na portalach społecznościowych. Również na tych zaprzyjaźnionych i współpracujących.Zrzuty ekranu.jpg

 

 
 1. Reprezentujemy nasze miasto i region na targach turystycznych w kraju i za granicą. Wyeksponujemy i rozpowszechnimy własne oraz dostarczone przez Ciebie materiały. Turyści i firmy wycieczkowe z całego świata otrzymają bezpośredni kontakt właśnie do Ciebie.

Z ciekawszych możliwości proponujemy umieszczenie materiałów reklamowych w ramach stałej ekspozycji naszego miasta w Hali Stulecia we Wrocławiu. Dwa trzy razy do roku bierzemy udział w targach branżowych, m.in. w Poznaniu, w Szczecinie i Cottbus.

geoferta1.jpg

 1. Reprezentacja, dystrybucja i ekspozycja na imprezach lokalnych i wyjazdowych. Na zlotach, rajdach, wycieczkach, festynach, koncertach, wystawach, itp. Wszędzie tam gdzie będziemy z naszą misją promocji Parku Mużakowskiego, Geoparku i naszego regionu.
  Zabierzemy ze sobą Twoje materiały             i wręczymy je Twoim klientom do rąk własnych.
  20170503_133808.jpgfestiwal swiatel.jpgjabloniowy.jpgIMGP4084.JPG

 2. Przedstawimy zwięzłą informację o Twojej firmie w trakcie wycieczek, które pilotujemy po Parku Mużakowskim i Geoparku. Rozdamy dostarczone gadżety, ulotki reklamowe, zachęcimy do skorzystania z nowej promocji. W sezonie oprowadzamy kilka tysięcy osób i ta liczba z roku na rok się zwiększa.

geoferta2.jpg

 1. Zamieścimy Twoją reklamę w naszych publikacjach stałych i okolicznościowych. Wśród nich są przewodniki, albumy i informatory. Planujemy również pamiątki i gadżety w postaci magnesów, stojaków, maskotek, itp produktów chętnie kupowanych przez turystów zwiedzających nasze atrakcje.

Informator turystyczny wydajemy dwa razy w roku w ilości co najmniej 2tyś egzemplarzy w formacie, tzw.  Z-ki. Ulotka rozpowszechniana jest w/w metodami a więc w trakcie wyjazdów, wycieczek, targów czy imprez.  Planowane jest prestiżowe, książkowe wydawnictwo w postaci atrakcyjnie ilustrowanego “Przewodnika po Mużakowie”. Jeśli środki pozwolą, nakład będzie aktualizowany i wznawiany co dwa-trzy lata.

geoferta.JPG

 1. Informacja, ekspozycja i kolportaż materiałów własnych lub powierzonych w biurze Informacji Turystycznej.        


        
Obecnie rolę tę pełni manager Przewodników Mużakowskich P. Henryk Klapa oraz Punkt Informacyjny przy głównym wejściu do Parku Mużakowskiego. W przyszłości taka możliwość może się pojawić w nowo powstającym Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Kościuszki.

 1. Planujemy oznakować drogi i ścieżki pieszo-rowerowe za pomocą tablic informacyjnych i drogowskazów rozmieszczonych w atrakcyjnych miejscach na terenie Geoparku i przy najważniejszych szlakach komunikacyjnych. Na nich również chcielibyśmy zobaczyć nazwę Twojej firmy.

Projekt obejmuje 4 tablice zlokalizowane przy i na Punkcie Informacyjnym, u wlotu ul. Łęknickiej w Nowych Czaplach, przy skrzyżowaniu promenady i ul. Wojska Polskiego oraz przy wejściu na Geościeżkę od strony Łęknicy. Tablice reklamowe w rozmiarze około 120x100cm lub większe w razie potrzeby, podzielone na 9-pól, z których każde będzie można sobie wykupić tak aby zamieścić reklamę w potrzebnym formacie. 

Mamy głowy pełne pomysłów i jesteśmy otwarci na zupełnie nowe jeśli tylko zechcecie się nimi podzielić. Większość z wcześniej wymienionych rzeczy robimy dla Was już od dawna choć pewnie nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Zapraszamy do współpracy również firmy spoza branży turystycznej. Nasze hotele, restauracje, pensjonaty i sklepy potrzebują Waszych usług i produktów. Im lepiej będą funkcjonować, im więcej turystów i klientów będą obsługiwać tym bardziej będą potrzebować żywności, pościeli, środków czystości itp, ale także wszelkich usług - budowlanych, księgowych, porządkowych, informatycznych, handlowych, transportowych, itd... Tak działa rynek. Hotel czy restauracja potrzebuje całego szeregu towarów i usług do poprawnego funkcjonowania a kupując to wszystko na miejscu możemy zminimalizować odpływ pieniędzy poza nasz obszar ekonomiczny. Tym samym jako miasto, gmina, powiat, jako społeczność, będziemy coraz bogatsi a przecież o to właśnie chodzi. Dajmy sobie szansę na kolejne po Manhattanie eldorado.

Żywimy ogromną nadzieję, że docenicie nasz wysiłek, że postawicie na współpracę i wspólny rozwój.

Współpracując możemy odnieść wielki sukces i wejść do grona najważniejszych uczestników rynku turystyki w kraju, a kto wie - może też za granicą.

geoludekwin.JPG

© GEOPARK - Łuk Mużakowa, 25 maja 2017.

Deklaracja Członkowska Stowarzyszenia Geopark Łuk Mużakowa

ul. Wojska Polskiego 2/1, 68-208 Łęknica

Deklarujemy wolę przystąpienia do Stowarzyszenia Geopark Łuk Mużakowa w Łęknicy zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 21.12.2004r., nr KRS 0000224286.

Oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze Statutem Stowarzyszenia,  akceptujemy jego treść i zobowiązujemy się przestrzegać jego zapisów.

Zobowiązujemy się do wypełniania obowiązków członka wspierającego Stowarzyszenia, a w szczególności:

Pełna nazwa

Nr KRS

REGON

Adres

Adres do korespondencji

Numer telefonu komórkowego/faks

e-mail

Reprezentowany sektor (prywatny, publiczny, społeczny)

Osoba upoważniona do reprezentowania

Dane kontaktowe

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów statutowych (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)