Published using Google Docs
Новый документ
Updated automatically every 5 minutes

Тема:знаходження значень виразів, які включають ділення на 5. Складені задачі, які включають збільшення або зменшення суми в кілька разів.

Мета: вправляння учнів у знаходженні значень виразів, які включають ділення на 5;

           формування вмінь розв’язувати складені  задачі, які включають збільшення або зменшення суми в кілька разів;

          удосконалення обчислювальних навичок;

          розвиток логічного мислення,  математичного мовлення школярів;

              виховання старанності у роботі.

Тип уроку:засвоєння вивчених знань.

Обладнання:таблиця усних обчислень,малюнки та схеми задач,мікрофон, мультимедійна дошка.

Методи і прийоми:  словесні ( бесіда, пояснення), наочні (таблиці), практичні (вправи, ігри,робота з підручником), інтерактивні («Мозковий штурм», «Мікрофон», фізхвилинка).

                                                     Хід уроку

І.Організація класу.(слайд)

ІІ. Контроль ,корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

 - Який з виразів, записаних на дошці, відповідає розв’язанню  задачі №682.(8:2+2, (2+2 ) . 8, 2 . 8+2,

2 . 8.

   - Зачитайте вирази у яких відповіді одноцифрові числа (20:5, 30:5, 35:5, 45:5,13-5), відповіді двоцифрові числа(72-5, 85-5, 100-5).

2. Гра «Полатай дірки»(приклади на дошці, слайд).

На підлозі мишка

Підібрала книжку.

Сторінки гортала,

До дірок читала.

Учні по черзі вставляють пропущені числа. Пригадують  таблицю ділення на 5.

3. Усні обчислення.

Вправа «Мозковий штурм».

- Яку дію виконаємо, якщо сказано: знайди третину, знайди половину, знайди чверть.

4. Робота з підручником.

№ 684(усно).

№ 685 (кругові приклади) – розв’язують з коментуванням.

 

   Фізхвилинка

Скільки раз ногою тупни- 12:3.

Стільки раз в долоні плесни- 32:4.

Ми присядемо скільки раз- 9:3.

І нахилимось  в той час- 10:5.

Пострибаєм рівно стільки- 28:7.

Ну й рахунок, гра та й тільки.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

- Сьогодні ми будемо розв’язувати задачі, які включають збільшення або зменшення числа в кілька разів та вдосконалювати навички табличного множення і ділення.

2.Розв’язування задачі № 686 ( на дошці малюнок та скорочений запис).

- Чи можемо одразу дати відповідь на запитання задачі?

- Про що дізнаємося спочатку?

- Якою дією?

- Про що дізнаємося у другій дії?

- Дайте відповідь на запитання до задачі, попередньо прочитавши його.

- Зверніть увагу на додаткове завдання до задачі.

- Яку дію виконаємо? Який можна скласти вираз?

3.Розв’язування задачі № 687(сам. роб.).

ІV. Підсумок уроку.

 1.Розв’язування виразів № 688(усно).

-         Повторення таблиці  ділення на 5(фронтальна перевірка).(Відповіді дають у мікрофон).

-         Повторення назв компонентів .

V.Домашнє завдання №690,692, повторити вивчені таблиці.