Published using Google Docs
Інформатика 10 (АП) Урок 54
Updated automatically every 5 minutes

Урок 54                                                                             Інформатика 10 (АП)


Практична робота № 13

«Побудова рекурентних алгоритмів».


Мета.  

Навчальна. навчитися будувати рекурентні алгоритми і реалізовувати їх у вигляді програм.

Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, вміння аналізувати та  застосовувати набуті знання.

Виховна. Виховувати наполегливість, самостійність, культуру оформлення

План

  1. Актуалізація опорних знань.
  2. ТБ.
  3. Практична робота.
  4. Завдання для практичної роботи.
  5. Приклади.
  6. Запитання до уроку.
  7. Домашнє завдання.

Хід уроку


1. Актуалізація опорних знань.

  1. Поясніть синтаксис і правила виконання оператора циклу з передумовою.
  2. Поясніть синтаксис і правила виконання оператора циклу з післяумовою.
  3. Поясніть структуру і правила виконання оператора циклу з параметром.

2. Техніка безпеки під час роботи на ПК.

Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.


3. Практична робота № 12 “Побудова алгоритмів з послідовними повтореннями”.

Хід роботи

  1. Вибрати варіант завдання (за погодженням з учителем).
  2. Скласти математичну модель, алгоритм розв'язування задачі програмним способом. Нарисувати блок-схему алгоритму.
  3. Завантажити середовище програмування Паскаль.
  4. Ввести з клавіатури текст програми, складеної на основі блок-схеми.

Програма має обов'язково містити команди:

  1. Зберегти у файлі текст введеної програми.

Назва файла має нести інформацію про номер практичної роботи та прізвище її виконавця. Файли програм мають зберігатися в особистій папці на диску.

  1. Виконати запуск створеної програми на виконання.
  2. У випадку появи повідомлень про помилки уважно перевірити текст вашої програми і випра­вити помилки. Якщо помилку не вдається виправити самостійно, потрібно скористатися допо­могою вчителя.
  3. Зробити «зрозумілим» інтерфейс програми.
  4. Доповнити програму командами виведення з текстовими підказками. Між величинами, які виводяться на екран, має бути просторове розділення. Вибрати найзручніший формат для да­них, що виводяться.
  5. Одержати результат виконання доповненої програми. Переписати у звіт текст робочої програми.
  6. Повторити запуск програми кілька разів, міняючи кожен раз вхідні дані. Переписати у звіт результати виконання програми.
  7. Зберегти у файлі остаточний текст програми. Ім'я файла та адресу його розміщення записати у звіт.
  8. Зробити висновки щодо виконаної роботи.


4. Завдання до практичної роботи.

1. Дано послідовність чисел Фібоначчі. Визначити члени послідовності u1, u2, … un та їх суму (n - номер за списком).

2. За даними співідношеннями визначити значення хn та Sn (n- номер за списком):

        1)  xn=xn-1+2xn-2,   х0= 1;

         2)  xn=2xn-1+3xn-2,   х0= 0, x1=9;

        3)  xn=xn-1(xn-2+1)   х0= 0, x1=1.

3. Визначити найменший додатній член числової послідовності і його номер, заданої рекурентним співідношенням

1) xn=xn-1+xn-2+100, x1=x2=-99;

2) xn=xn-1+xn-2+xn-3+200, x1=x2=xn-3=-99;

3) xn=xn-1+xn-3+100, x1=x2=xn-3=-99;


6. Підсумки уроку.


7. Домашнє завдання.

1. Повторити конспект.

2. Запишіть рекурентні співвідношення і складіть алгоритми обчислення значень N-го члена послідовності і суми N членів, яка починається з 1, та в якої кожний наступний член дорівнює сумі квадратів всіх попередніх.