АВТОРСЬКА ТВОЧА МАЙСТЕРНЯ

вчителя української мови й літератури

Каткової Ірини Борисівни

Авторська педагогічна технологія

«Евристичні методи вивчення орфографії»

        Евристичні методи вивчення орфографії – авторська педагогічна технологія,   яка передбачає використання нестандартних прийомів опрацювання, запам’ятовування та відтворення  навчального матеріалу орфографічного характеру.

        Ефективність евристичних методів при вивченні орфографії підтверджено як експериментально (педагогічний експеримент 2003-2006 р.р.), так і практично. Активна популяризація даної педтехнології ведеться з 2006 року.

        Працюючи понад 20 років у Кременчуцькій гімназії № 6, пройшовши всі сходинки професійного становлення,   маю тверде переконання  в тому, що вчитель завжди повинен бути учнем, тому й досі намагаюся не сходити зі шляху еврики.

Протягом одинадцяти років  евристичні методи не просто існують, а вдосконалюються, розширюють « географію»  свого практичного застосування,  і  що особливо приємно – отримують все нових прихильників (учителів-практиків, учителів-експериментаторів).

ДЕЩО З ІСТОРІЇ «ВІДКРИТТЯ»

У 2007  році на базі Кременчуцької гімназії № 6  було проведено заняття майстер-класу для вчителів міста.

Цьому передувало кілька подій.

У 2003 році   у фаховому журналі  вперше було надруковано статтю «Чи потрібна еврика на уроках української мови?!»

Слід сказати, що це стало можливим завдяки  зацікавленості й  опікуванню долею цього випадкового відкриття таких людей, як

Коваленко Ольга Павлівна , методист з української мови й літератури ПОІППО та Бордюг Любов Василівна ,  методист з української мови й літератури КМНМЦ.

        2006 рік – участь у роботі Міжрегіональної творчої групи вчителів української мови й літератури. Інформацію про  перспективний педагогічний  надруковано у збірнику «Впровадження нових педагогічних технологій на уроках української мови й літератури».

        Але остаточно  засвідчив  право на існування тих методів, про які  йтиме мова, сертифікат, який було отримано у 2006 році,  і саме він давав офіційне право популяризувати дану авторську педагогічну технологію на міському та обласному рівнях.

І тому   на питання «Чи потрібна еврика на уроках української мови?» сьогодні не лише я, але й мої колеги-послідовники впевнено відповідаємо: «Не лише потрібна, але й можлива!»

     

Отже, шановні колеги!

 Еврика – це просто! Результат – це важливо!

Якщо Ви стомилися від помилок, які допускають Ваші учні,  спробуйте новий ефективний засіб і переконайтесь – це крок до успіху!

   Ви ще й досі вчите слова напам’ять? Тоді ми йдемо до  Вас !

     

Ви посміхнулися , адже асоціативна пам’ять миттєво провела паралель з популярною КОЛИСЬ рекламою. Евристичні методи – це перш за все нестандартність  і позитив.  Позитив   щойно  спрацював. Нестандартність - попереду!