Harjutus: Leia Thingiverse keskkonnast 3D-joonis, mis kujutab lihtsat rõngast. Lisa see oma kogumikku ja salvesta see ka STL-failina oma arvuti kõvakettale. Valmista see fail ette printimiseks ja ekspordi see mälupulgale. Uuri internetist järele, milliseid failitüüpe lisaks STL-failidele oskab MakerBot Desktop veel avada 3D-joonistena. Ja millise laiendiga on sinu eksportfail mälupulgal?

Thingiverse keskkonnastt otsisin 3D-joonist otsingusõnaga ring ( eesti keeles rõngas, sõrmus, võru). Valisin välja Michael Anthony Spano Jr. poolt üles laetud Customizable Fidget Spinner Ring (http://www.thingiverse.com/thing:188275).

Capture.PNG

Faili allalaadisimel avastasin, et see avas veel toodete allalaadimise variante. Nimellt faile võimalik alla laadida üksikfailina (STL) või kogu kaustana, mis on kokku pakitud (ZIP).

Allalaadimisel jäi silma litsents: Attribution - Non-Commercial - Share Alike

Litsentsi nimes olevad sõnad tähistavad piiranguid, mida teose kasutaja peab järgima:

Laadisin alla kogu kausta (ZIP faili), mis tuli lahti pakkida (Extract). Sisaldas STL faillilaiendiga faille, mida saaks koheselt 3D-printeriga printida - vähemalt teoorias.

Endale valisin esialgu välja knurb_ring.stl faili, mille kopeerisin mälupulgale.

Koolis on programm MakerBot Desktop ainult õpetaja arvutis. Enne printimist tema vaatab üle valminud tööd ja kui kik on OK siis saab hakata printima. Õpetaja Kaido seletas lihtsalt, et MakerBot Destop on tarkvara, millega saab 3D-printerile mudeleid  printimiseks ette valmistada ning juhtida 3D-printeri tööd.

Uurides programmi sain teada, et faili lisamisel aktsepteerib peale STL failide veel OBJ ja THING.