YASAL HAKLAR

Yasal Haklar, VERİBİR (Veribir Teknoloji Hizmetleri Ltd. Şti. | Sicil No: 604973) tarafından sağlanan Hizmetlerle ilgili bu sözleşmenin tarafları arasında kabul edilmiş sayılan hakları ve ilgili yükümlülükleri belirler.

TARAFLAR

İş bu Yasal Hakların tarafları olan VERİBİR iştirakleri kısaca VERİBİR olarak anılacaktır.

VERİBİR, "veribir.com", "veribir.net", "webralli.com", "webralli.net" adreslerinin (alan adlarının) tescil sahibidir.

VERİBİR ve iş ortakları tarafından bir talebinizi karşılamak üzere sağlanan her tür veri, bilgi, ürün yada hizmetler kısaca "Hizmetler" olarak anılacaktır. Burada "veri", kendi başına bir anlamı olmayan bilgiyi oluşturan değerleri ifade ederken "bilgi", kendi başına bir anlamı olan veri bütünü ifade eder.

Hizmetleri talep eden gerçek yada tüzel kişiler siz yada ALICI olarak anılacaktır.

GEÇERLİLİK

VERİBİR'den bir talepte bulunduğunuzda yada Hizmetlerden yararlandığınızda Yasal Hakları, Ek Sözleşmeleri ve Yasal Haklar üzerinde yapılacak düzeltme ve güncellemeleri bir bütün olarak kabul etmiş olursunuz. Yasal Haklar ayrı bir bildirim yapılmaksızın VERİBİR adreslerinde yayınlandığı tarihte geçerli olur.

KULLANIM HAKLARI

Kullanım Hakları, Hizmetlerin kullanımı ile ilgili hüküm ve koşulları belirler.

Hizmetler Türkiye Cumhuriyeti ve Hizmetlerden yararlandığınız diğer ülkeler dahilinde faaliyetlerinizin yerel ve uluslararası hukuka uygun olması koşuluyla sağlanır.

Hizmetlerden yararlanmanın ön koşulu olarak ALICI bilgilerinizin doğru ve güncel olduğunu, hesabınız altındaki her tür etkinlikten sorumlu olduğunuzu, makul düzeyde güvenlik önlemlerini alacağınızı, Hizmetleri amacına uygun kullanacağınızı, Hizmetleri yada bağlı sistemleri olumsuz etkileyecek hiçbir etkinliğe katılmayacağınızı, Yasal Hakları ihlal edebilecek her tür fiili bildireceğinizi ve de Yasal Hakları ihlal ettiğinizde oluşabilecek sonuçlardan yegane sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz.

Yasal Hakların eklerinde aksi açıkça belirtilmedikçe Hizmetlerden üçüncü tarafların yararlanamayacağını, haklarınızı, üçüncü taraflara atayamayacağınızı, sözleştiremeyeceğinizi ve devredemedeyeceğinizi kabul edersiniz.

Yasal Hakların ihlali durumunda VERİBİR hukuka başvurmaksızın Hizmetlere erişiminizi denetleme, kısıtlama yada durdurma hakkını saklı tutar.

YÖNETİLEN HİZMETLER

Yönetilen Hizmetler kapsamında sağlanan hizmetler VERİBİR adına alanında yeterli birikime sahip bir uzman tarafından yürütülür.

Yönetilen Hizmetler Hizmetin icra edilmesinin sonucu olarak çözüm garantisi sağlamaz ve doğru icra edilmiş kabul edilir. Örnek olarak malware, DoS, DDoS, v.b. bir tehdidin sonuçlarının ortadan kaldırılmış olduğuna yada kayıp bir verinin kurtarılmış olduğuna bakılmaksızın tehdidin bertaraf edilmesi için taahhüt edilen çalışmaların yerine getirilmesi ile Hizmetin verilmiş olduğu kabul edilir.

HİZMET SÖZLEŞMESİ / EKLER

Hizmetlerin kullanımı ile ilgili hüküm ve koşulları belirler. ALICI, Hizmetleri oluşturan her bir alt hizmete mahsus olan Ek Sözleşmeleri ilgili üçüncü taraf sağlayıcı adreslerinden elde eder.

GİZLİLİK İLKELERİ / EKLER

Gizlilik İlkeleri, gerçek yada tüzel kişilerden sağlanan bilgilerin oluşturulması, kullanımı, güncellenmesi ve imhası ile ilgili usul ve esasları belirler. VERİBİR hizmetlerini kullanarak

Taraflar gizlilik taşıyan bilgilerin Gizlilik İlkelerine uygun olarak kullanacağını kabul eder.

ÜCRETLENDİRME

Ücretlendirme bir hizmete bağlı kaynakların öngörülen kullanım miktarına göre gerçekleşir. Hizmete bağlı kaynakların gerçekleşmiş kullanımının öngörülen kaynak kullanımını aşması durumunda ek ücretlendirme yapılabilir yada hizmet yenileme tarihi zamanlanmış yenileme tarihinden daha önceki bir tarihte gerçekleşir.

Bir hizmetin kullanımının bulunduğu ortamı olumsuz etkilemesi durumunda bu hizmetin farklı bir ortama taşınması önerilir ve ücretlendirme yeniden belirlenir.

Alıcı kullandığı web uygulamalarının güvenliğini sağlamakla mükelleftir. Bu uygulamalara bulaşmış olan zararlı yazılımların oluşturduğu hizmet kullanımı ücretleri Alıcı hesabına fatura edilir.

Yönetilen hizmetler VERİBİR tarafından kaydedilen hizmet süresi üzerinden ücretlendirilir.

SATIŞ VE İADE

Hizmetlerinizi ücretsiz sağlanan 15 günlük deneme süresi boyunca kullanabilir ve hiçbir ücret ödemeden iptal edebilirsiniz. Hizmetlerinizi satınalma gerçekleştikten sonra aylık, yıllık yada kullanıma bağlı her fatura döneminin sonuna kadar kullanabileceğinizi ve başlamış olan her fatura dönemi için iade hakkınız olmadığını kabul edersiniz. İlk satınalma gerçekleştikten sonra Hizmetleriniz kullanım dışı kaldığı süre zarfında hesabınıza yüklemiş olduğunuz Hizmet Kredisini 1 yıllık süre zarfında kullanabilirsiniz.

DEĞİŞİKLİK

VERİBİR, Hizmetlerin çalışmasını olumsuz etkileyen bir zorunluluk halinde Hizmetlerinize erişiminizi kısıtlama yada durdurma önlemleri anlık olarak uygular ve değişiklik sonrasında size bildirim yapar.

VERİBİR, ticari faaliyetleri ile ilgili bir değişiklik durumunda sağlamış olduğu Hizmetleri önceden bir bildirimde bulunarak yada bulunmaksızın geçici yada kalıcı olarak değiştirme yada devam ettirmeme hakkını saklı tutar ve size yada üçüncü taraflara karşı bir sorumluluğu olmadığını kabul edersiniz.

SONLANDIRMA

Hizmetlerinizi istediğiniz zaman size sağlanan yönetim panelinden yada Yönetilen Hizmet olarak aldığınız durumda 30 gün önceden bildirim yaparak sonlandırabilirsiniz. Hizmetlerinizin yenileme tarihinde hesabınızda Hizmet Kredisi olmaması (ödeme yapılmamış olması) durumunda VERİBİR Hizmetlere erişiminizi geçici yada kalıcı olarak kısıtlama, durdurma, Yasal Haklar kapsamında sahip olduğunuz haklarınızı sonlandırma hakkını saklı tutar.

SORUMLULUK SINIRLARI

VERİBİR Hizmetlerin sağlanması yada sağlanamaması nedeniyle oluşabilecek doğrudan yada dolaylı sonuçları bilinen yada bilinmeyen hasar, arıza, gelir kaybı ve diğer zararlardan ötürü sorumlu değildir.

Hukuk yoluyla uygulanacak yaptırımlar Alıcı'nın son 1 yıl içinde anlaşmazlık konusu olan hizmetler için ödemiş olduğu toplam bedeli aşamaz.

BÜTÜNLÜK

Bu Sözleşmenin herhangi bir maddesinin geçersiz, yasalara aykırı yada icra edilemez olması durumunda bu madde hariç bırakılır ve Sözleşmenin diğer hükümleri geçerliliğini korur.

BİLDİRİMLER

Yasal Haklar ile ilgili yapılan değişikliklerin e-posta, normal posta yada Hizmetler üzerinden size bildirilebileceğini kabul edersiniz.

Taraflar Yasal Haklar çerçevesinde tüm bildirimleri aşağıdaki iletişim kanalları yoluyla yapar.

VERİBİR BİLDİRİM ADRESLERİ:

Veribir Teknoloji Hizmetleri Ltd

Cobancesme Mh, Sanayi Cd, 20/4, Bahcelievler, Istanbul, Turkey

Web: www.veribir.com

Eposta: hizmet@veribir.com

Tel: +90 850 250 0050

Faks: +90 212 310 2908

ALICI BİLDİRİM ADRESLERİ:

Alıcı İdari Yetkilisi

Alıcı Finans Yetkilisi

Alıcı Tenik Yetkilisi

Yasal Haklar (Son Değişiklik: 2017.04.01)