Поради учням та батькам щодо вивчення англійської мови
Як запам'ятовувати англійські слова?
Вам знадобляться папірці із смужкою, що клеїться. На них треба написати англійські слова, які ви хочете запам'ятати, фрази і тому подібне, після цього треба розклеїти їх на найвидніших місцях, удома, на роботі, скрізь, де ви буваєте. Головне часто дивитися на них, тоді ці слова і вирази швидко запам'ятаються.
Як запам'ятати вирази англійською?
Отже, вам треба:
-
купити яскравий зошит; 
-
написати в ній вираз англійською мовою 7 разів, при цьому промовляти вголос кожне слово; 
-
 закрити зошит; 
-
закрити очі, представити перед собою екран, на якому написана дана фраза; 
-
прочитати її вголос 7 разів; 
-
за тиждень використати цю фразу в розмові 7 разів.
        Як навчитися думати англійською?
Правильно кажуть, що людина знає мову, якщо може нею мислити. Розмовляйте самі з собою вголос англійською, говоріть собі, що ви зараз робите, що збираєтеся зробити, що вийшло, що ні і так далі. Головне-вголос!
         Дивіться і слухайте фільми уважно
Щоб поліпшити вашу англійську, вам треба дивитися, а точніше слухати фільми англійською мовою, треба вслухуватися у вимову слів, а потім переводити їх і запам'ятовувати.
        Як навчитися говорити англійською?
Щоб навчитися говорити англійською, як це не дивно звучить, треба просто говорити! Якщо вам ні з ким поговорити англійською, розмовляйте самі з собою. Кращим співрозмовником є людина, з якою ви постійно спілкуєтеся, а саме з ким ви живете. Також добре мати співрозмовника на роботі, навчанні.

Вивчення англійської мови: практичні поради

Перший шлях вивчення англійської мови швидше підійде людям з гарною механічною пам'яттю, добрим слухом і імітаційними здібностями (особливо - дітям).

Другий може більше сподобатися людям з розвиненою логічною пам'яттю, схильністю до логічного мислення, аналізу і зіставлення.

Але з чого б ви не починали вивчення англійської мови, засвоїти потрібно все-рівно всі види мовної діяльності: мовлення, письмо, розуміння, переклад. Спробуємо відповісти на два запитання, які найчастіше задають дорослі учні: як вивчати слова і як "розговоритися", переступити бар'єр скутості.

Щоб вивчати англійські слова ефективно, треба перш за все навчитися користуватися словником. Відновивши в пам'яті назви частин рідної мови, вивчити ці назви (їх позначення) в англійській мові і не шукати значення слова в словнику, поки не визначиш, яка це частина мови в даному тексті. Звертайте увагу на значки n, v, adj, adv, соnj, pг і так далі.

Далі - три "ні":

Отже, слово ви виписали (або просто подивилися в словнику). Як утримати його в пам'яті? Це залежить від властивостей вашої пам'яті і від того, як ви її використовуєте. Вивчите себе, прослідкуєте, в яких умовах слова запам'ятовуються вами краще. Деякі люблять картки, які можна носити з собою, перекладати з кишені в кишеню, відкладати вивчені і так далі Інші вважають за краще виписувати слова на аркуші паперу і розвішувати їх у себе удома і навіть на роботі. Це дуже непоганий спосіб, але треба бути пильним щодо самого себе. Із словами слід самостійно будувати фрази, аркуші треба змінювати, через деякий час знову повертаючись до них для перевірки запам'ятовування. Якщо аркуші просто висітимуть, ви дуже скоро почнете дивитися на них як на шпалери (ви упевнені, що добре пам'ятаєте малюнок шпалер у вашій кімнаті, хоча дивитеся на них вже декілька років?).

Познайомтеся з правилами словотворення. Тоді, подивившись одне слово в словнику, ви зможете утворити (або дізнатися в тексті або мові) ще декілька однокорінних слів. Наприклад, знаючи основні словотворчі суфікси і префікси англійської мови, можна від дієслова move самому утворити moving (adj), moved (adj), unmoved (adj), movingly (adj), move (n), movement (n).

Якщо перед вами стоїть завдання швидко і цілеспрямовано збільшити ваш словарний запас англійської мови - створюйте сім'ї із слів по якійсь одній темі (житло, їжа, подорожі і ін.). Ще один дуже добрий, хоча і трудомісткий спосіб: придумати речення з новим словом (або виразом), вимовити його вголос кілька разів, записати себе на плівку, через деякий час послухати себе.

Взагалі, записувати себе (читання тексту, скоромовок, розповіді на задану тему, переказу і ін.) надзвичайно корисно - і дуже показово. Ніхто краще за вас самих не знає ваших сильних і слабких сторін - у всьому!

Учбовий матеріал з вивчення англійської мови (підручники, робочі зошити, всякого роду вправи) повинен належати вам. Ви повинні писати на його сторінках переклади слів, підкреслювати артиклі, приводи, ідіоматичні вирази, виділяти особливо цікаві або такі, що важко запам'ятовуються поєднання. Учбовий текст повинен дихати вашими думками, вашою працею. Ви завжди можете до нього повернутися, а асоціативна пам'ять дозволить вам пригадати багато чого іншого, пов'язаного з цим словом або виразом.

Що ж до важливого питання: як перестати боятися говорити англійською, як "розв'язати мову" - відповідь проста: більше говорити, говорити, говорити, - не дивлячись ні на що. Easier said than done - "легко сказати", скажете ви. Звичайно, давати поради завжди легше, ніж робити самому. Але іншої відповіді на це питання немає.

Багато що залежить від умов, в яких відбувається навчання мові, але головне - це все-таки ви самі. Коли людина вже трохи знає мову, встає одвічна дилема fluency versus accuracy - необхідність вибирати між побіжністю і правильністю мови.

Якщо людина не соромиться своєї вимови, не замислюється особливо над граматикою і вибором слів - вона говорить достатньо швидко, добивається розуміння, використовуючи міміку, жести - і робить велику кількість всякого роду помилок. Мова його може бути жахлива на слух, але з іншого боку... Ніхто не зможе спілкуватися з людиною, яка болісно довго думає над тим що сказати, навіть якщо врешті-решт вона видавить з себе граматично правильну фразу.

Як же бути? Як і багато в чому іншому, слід шукати компроміс, щось середнє між побіжністю мови (але не безконтрольною) і правильністю (але не такою вимученою). У нашій країні ця проблема особливо часто перетворюється на "або - або" із-за недостатніх реальних можливостей іншомовного спілкування і особливо строгого відношення до помилок. У нас за помилки лають і карають. Прощають рідко. Ці традиції відчуваються і у викладанні іноземних мов. Завзятий вчитель два і три рази зупинить учня впродовж однієї фрази, виправить, змусить повторити, іноді замість учня сам повторить - яка вже тут зв'язна мова, тим більше побіжність!

Шукайте власний шлях, індивідуальні способи розкриття ваших можливостей, але завжди прагніть оптимально поєднувати свої пізнання англійської зі своїми мовними уміннями та навичками.

ПОРАДИ ЩОДО ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Існує багато методик щодо вивчення англійської мови, і яку б з них ви не обрали, головне використовувати к

ожну можливість для вивчення та практики мови, а також чітко розуміти, для чого вам потрібне знання мови.

Ми робимо все можливе, щоб допомогти учасникам наших програми підвищити свій рівень знань

англійської мови та отримати більше можливостей працевлаштування за кордоном.

Декілька корисних порад, які допоможуть вам у вивченні англійської мови.

1.     Читайте невеликі тексти англійською. Виписуйте нові слова та фрази. Поставте декілька запитань

 до прочитаного тексту та постарайтесь дати на них відповіді.

2.     Досягнути бажаного результату у вивченні мови можна тоді, коли ви щодня

приділятимете англійськіймінімум одну годину. Щоденне наполегливе та кропітке вивчення іноземної мови

не змусить вас довго чекати позитивних результатів. Кожного дня проговорюйте слова на вивчену тему, поповнюйте словниковий запас. Таким чином ви розвиватимете свою пам'ять та закріпите пройдений матеріал, після чого з легкістю зможете приступити до вивчення нового.

3.     Слухайте аудіо без тексту щонайменше 2-3 рази перш ніж взяти в руки текст та словник, щоб

ознайомитись з невідомими словами. Це допоможе вам поповнювати ваш словниковий запас.

4.     Вчіть по 7-10 слів на день - саме таку кількість слів легко запам'ятати. Найлегше запам'ятати слова,

 якщо пов'язати їх однією темою чи створити з ними якусь історію. Вдома розклейте наклейки зі словами

та періодично міняйте їх місцями, щоб ви не перестали звертати на них увагу.

5.     Дивіться фільми англійською мовою. Спочатку дивіться фільми англійською мовою, які ви вже

 бачили раніше в перекладі, вам буде легше зрозуміти сюжет. Потім дивіться нові для вас фільми англійською мовою з субтитрами. Це допоможе запам'ятати нові слова та фрази. Також переглядайте телевізійні програми та навчальні відеоматеріали.

6.     Пишіть якомога більше листів, вітальних листівок, електронних повідомлень та творів на повсякденні теми. Радимо почати спілкуватись на англомовних форумах. Для тих, хто вивчає англійську мову, існують спеціалізовані форуми та Інтернет ресурси. Ось деякі з них :

7.     Використовуйте кожну можливість для того, щоб практикувати мову, спілкуйтесь англійською мовою

з друзями та близькими, пишіть листи, спілкуйтеся з носіями мови, слухайте та дивіться англомовні передачі.

І головне, будьте сміливими у спілкуванні англійською мовою, не бійтесь робити помилки у написанні або

вимові  слів чи фраз - це і є навчання. Зробіть перший крок та відкрийте для себе більше можливостей.

Бажаємо успіхів у покращенні англійської.

Let's speak English!