Published using Google Docs
Урок 04 АП 11
Updated automatically every 5 minutes

Урок 04                                                                                              Інформатика 11 (АП)


Лабораторна робота № 2

«Використання черги»


Мета.  

Навчальна. навчитися самостійно будувати алгоритми з використанням черги; створювати програми, які містять ці структури даних.

Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, вміння застосовувати набуті знання.

Виховна. Виховувати наполегливість, самостійність, культуру оформлення

План

Хід уроку


1. Актуалізація опорних знань.

  1. Яка структура даних називається чергою?
  2. Як структура даних «черга» відображається на пам’ять ком­п’ютера?
  3. Який елемент називають «головою» черги?
  4. Який елемент називають «хвостом» черги?
  5. Як відбувається читання елементів черги? Запишіть алгоритм читання елемента з черги.
  6. Як відбувається запис елементів у чергу? Запишіть алгоритм за пису елемента в чергу.
  7. Яким чином організовано ефективну обробку елементів черги?
  8. Зобразіть схематично роботу з елементами черги.
  9. Запишіть процедуру запису елемента в чергу.
  10. Запишіть процедуру читання елемента з черги.
  11. Запишіть процедуру перегляду елементів черги.
  12. Який принцип доступу здійснюється до значень елементів черги при їх обробці? Обґрунтуйте свою відповідь.

2. Техніка безпеки під час роботи на ПК.

Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.


3. Лабораторна робота № 2 “Використання черги”

Завдання до лабораторної роботи.

І. На основі виконаного домашнього завдання

Розробити діалогову меню-орієнтовану програму роботи :і елементами черги за такими пунктами:

1) записати елемент у чергу;

2) прочитати елемент із черги;

3) показати вміст черги;

4) показати вміст масиву;

5) завершити роботу з чергою.

ІІ. Протестувати програму завдання 1 для масиву роз­мірністю п = 6, спостерігаючи за вмістом черги і масиву, за та­кою схемою:

-  заповнити повністю чергу;

-   спорожнити чергу;

-  заповнити чергу до половини;

-   вичитати один елемент;

-  записати два елементи;

-  вичитати два елементи;

-  записати чотири елементи;

-  спробувати записати п’ятий елемент;

-  вичитати шість елементів;

-   спробувати прочитати сьомий елемент.


4. Підсумки уроку.


5. Домашнє завдання.