Published using Google Docs
Урок 14 АП 11
Updated automatically every 5 minutes

Урок 14                                                                                      Інформатика 11 (АП)


Лабораторна робота № 4

«Визначення найкоротшого шляху в графі»


Мета.  

Навчальна. навчитися самостійно виконувати пошук найкоротшого шляху в графі за алгоритмом Флойда.

Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, вміння застосовувати набуті знання.

Виховна. Виховувати наполегливість, самостійність, культуру оформлення

План

Хід уроку


1. Організація класу.


2. Актуалізація опорних знань.


3. Інструктаж БЖД.

Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.


4. Лабораторна робота № 4 «Визначення найкоротшого шляху в графі».

Теоретичні відомості

А тепер запишемо сам алгоритм:

  1. Визначити вершину графа к = 1, через яку буде здійсню­ватися перерахунок відстані між вершинами і та j.
  2. Визначити вершину і = 1.
  3. Визначити вершину j = 1.
  4. Якщо величина di,k + dk,j  менша за значення di,j, то замінити значення di,j  на di,k +dk,j. В іншому разі залишити зна­чення di,j без змін.
  5. Якщо j <=n, то перейти до наступної вершини j + 1 і повер­нутися до п. 4.
  6. Якщо і <=n, то перейти до наступної вершини і + 1 і повер­нутися до п. 3.
  7. Якщо к<=n, то перейти до наступної вершини к + 1 і повер­нутися до п. 2.
  8. Завершити алгоритм.

У результаті виконання алгоритму елементи di,j будуть міс­тити найкоротшу відстань між відповідними вершинами графа і та j.

Завдання

Знайдемо для мережі, показаної на малюнку, найкоротші шляхи між будь-якими двома вузлами. Відстань між вузлами цієї мережі проставлені на малюнку біля відповідних ребер.

Приклади завдань


4. Підсумки уроку.


5. Домашнє завдання.

Повторити “Визначення найкоротшого шляху в графі”.