Урок 14 Інформатика (ІКТ)
Практична робота № 3
«Вибирання даних».
Мета.
Навчальна. Навчитися робити вибірку даних за допомогою сортування, пошуку, фільтрації, та за допомогою простих вибіркових запитів, параметризованих запитів.
Розвиваюча. Розвивати логічне мислення, креативність; y образне мислення, самостійність, вміння застосовувати набуті знання до практичних завдань.
Виховна. Виховувати наполегливість, естетичність у оформленні, грамотно висловлювати свої думки.
Матеріали для роботи з учнями:
- Основи баз даних: Навч. посіб. / І.О.Завадський. - К.: Видавець І.О. Завадський, 2013.
- Інформатика 11 клас: підручник для загальноосвітніх навчальних закладів: рівень стандарту / Й.Я. Ривкінд, T.I. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько
План
- Організаційний етап
- Актуалізація опорних знань (практичне опитування)
- Практична робота
- Підбиття підсумків уроку
- Домашнє завдання
Пам’ятка для учня!
- Пригадайте правила техніки безпеки при роботі з ПК.
- Через кожні 15 хв. виконуйте вправи для очей та для зняття м’язової втоми.
Хід уроку
1. Організаційний етап.
2. Актуалізація опорних знань.
Тестування
3. Інструктаж з БЖД.
Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми
(до і після завершення роботи). (Варіант 2).
4. Практична робота № 3 «Вибирання даних».
!!! Виконуючи роботу, необхідно дотримуватись правил техніки безпеки, протипожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм!!!
У базі даних, створеній на Пр1 та ПР2, створіть:
- за допомогою фільтрації відобразіть відомості про всі кінострічки тривалість яких 90 хв., бюджет менше 100 тис. ум. од, жанр комедія або бойовик;
- створіть та виконайте запит “Визначити прізвища та імена акторів які знімались у комедії”;
- створіть та виконайте запит “Назву кіностудій на якій знімався Петров”;
- створіть та виконайте запит “У яких фільмах знімались актори-чоловіки”;
- створіть та виконайте запит “Визначити у яких жанрах знімались актори до 1980 року народження”;
- Сформулюйте, реалізуйте та виконайте один запит, у якому використовується більше однієї таблиці.
5. Підсумки.
6. Домашнє завдання.
- Повторити теоретичний матеріал.
- Підготуватися до тестування.