Тема уроку . Місце, де я живу. Твій рідний край. Твоя адреса.
Мета:
навчальна: сформувати уявлення про українське суспільство, ознайомити учнів з довкіллям, місцем, в якому вони живуть;
розвивальна: розвивати пошуково-дослідницькі уміння, спостережливість, зв’язне мовлення;
виховна: сприяти формуванню патріотичних почуттів, любові до рідної землі, виховувати повагу до діяльності дорослих, викликати інтерес до пізнання рідного краю.
Очікувані результати:
у кінці уроку учні повинні знати:
у кінці уроку учні повинні вміти:
Обладнання: ілюстративний матеріал «Моя Україна»; фотографії рідного села; «Пісня про рідне місто»; малюнки «Моє улюблене місце в рідному селі», медалі «Я - українець», конверти, карта України, підручники рідного краю.
Хід уроку
І. Організаційний момент: створення психологічної обстановки для роботи
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі:
Всі готові до роботи,
Всі бадьорі, молодці!
Девіз уроку:
Думати – швидко
Виконувати – чітко
Творчо – працювати
Каліграфічно – писати.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Людина без Батьківщини – як соловей без пісні.
Чому так говорять?
Чому нам важливо знати про себе? ( Бо ми повинні знати про місце і територію, де проживаємо?
Слухання вірша П.Воронька.
Завдання: прослухати уважно вірш, пояснити, чому журавель так відповів?
Облітав журавель сто морів, сто земель.
Облітав, обходив, крила, ноги натрудив.
Ми спитали журавля:
- Де найкращая земля?
Журавель відповідає:
Чому так говорять?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Діти, вам цікаво дізнатись, як називається та земля, де ви народились? Сьогодні, під час нашої подорожі, ми дізнаємось:
Бесіда з елементами розповіді.
Україна – наш рідний край, великий, гарний та мальовничий. Щоб пройти із заходу на схід треба йти майже три місяці.(показ на карті)
Наша Україна чарівний край, бо має і високі гори, і широкі степи, і урожайні поля та сади, повноводні ріки та озера, густі ліси та зелені луки.( Демонстрація ілюстрацій: моя Україна)
Україна – земля , на якій ви народилися, живете. Тут народилися і живуть ваші батьки, діди, прадіди. Україна – найкраще місце для кожного з нас.
Україна – це ваша домівка, школа, друзі, все те, що рідне і близьке.
( Демонстрація ілюстрацій: куточки рідного села)
Наша Україна складається з малих і великих міст і сіл.
Які міста України ви знаєте? Столиця: Київ, Бердянськ, Донецьк, інші.
2. Фізкультхвилинка.
(вправи під пісеньку «жу-жу»)
3. Робота з підручником.с. 67-69.
- Як називається наша область? (Хорове повторення назви: Запорізька)
Позначення на карті Запоріжжя
Позначення на карті Гуляйпілля
Позначення на карті села Верхня Терса
На якій вулиці знаходиться наша школа?(пояснення назви)
4. Фізкультхвилинка (для очей)
Ця цікава Варвара гляне вліво, гляне вправо,
Вгору очі піднімає, на підлозі щось шукає.
Ви погляньте лиш, малята:
Наче дзиґа оченята.
Гляне прямо - не моргне,
Научила і мене.
ІV. Закріплення знань, умінь та навичок учнів.
Заповнити анкету.
Україна
Міста ріки гори дерева
Села озера рослини
V. Підсумок уроку.
1. Відповіді на запитання: Що ми дізнались під час подорожі?
- Чому ми називаємо наше село «рідний край»
- Чому ми повинні знати про свій рідний край ?
- Що значить любити?
3.Подяка за роботу: вручення подарунків: медалі та карту України.